Guns, God and Government World Tour (2002) (koncert)

Pěkná show, i když pořád radši si pustím jeho CD :-) Vadilo mi to, co tu už taky zaznělo ... je to sestřih z různých koncertů, takže se v průběhu jedný písničky občas vystřídají různý outfity.

Gun Smith Cats (1995) (seriál)

Vůbec to nebylo špatné. Gunsmith Cats skutečně hodně připomínají americké detektivky 70. a 80. let, pouze místo Huntera nebo Drsného Harryho tu máme dvě drsné lolitky, které vedou obchod se zbraněmi a stejnou měrou jako o zbraně se starají i o to, co si vezmou na sebe, nebo jestli mají zašpiněné boty. Po krku jim jde mužatka assasinka z KGB v neprůstřelným plášti. S Gunsmith Cats si určitě užijete hodně akce, krví se tu taky nešetří a hlavně je to sranda.

Habermannův mlýn (2010)

Popravdě vůbec nevím, co napsat :-) Tyhle české filmy, které reflektují válku a období následující mám moc rád a tento se velice povedl. Z filmového hlediska by se tam asi našly věci k vytknutí, ale na to už tu upozornili jiní. No a hodnotit toto období z jakéhokoliv úhlu pohledu patří asi jinam než do komentáře pod film.

Hádanka (1949)

Nevýrazný Franchot Tone hraje vyšetřovatele z kanceláře státního návladního, který vyšetřuje sérii vražd, což ho přivede na stopu radikální organizace (zřejmě levicový) Crusader. Nevýrazná konverzační nudná interiérová záležitost.

Hadí jáma a kyvadlo (1967)

Opravdu moc pěkný horor s moc pěknou Karin Dorovou, skvělým Lexem Barkerem (bylo hezké je vidět oba společně jinde než na divokém západě:-)) a ještě lepším Christopherem Lee. Atmosféra hrůzostrašné cesty k zámku - černí jezdci na koních, stromy plné oběšenců, zmrzačené zbytky lidí, starý hřbitov. Zámek jako z pohádky - tajné chodby, dveře, které se zavírají a otevíraj sami, mříže, mučidla, podzemní laboratoř, krysy, štíři, hadi, zdi pomalované psychedelickými kresbami, nemrtvý sluha a z mrtvých vzkříšený hrabě Count Regula (zkuste si to rychle vyslovit a uvidíte, že podobnost s Count Dracula není asi jen náhodná). Děj je celkem jednoduchý, postavy se občas chovají trochu naivně a nelogicky, ale to vše je vyváženo výše popsanou úžasně temnou atmosférou a skvělými herci.

Hakuóki (1959)

Na pozadí legendárního příběhu o 47 roninech se rozehrává silné drama o samurajské cti, lásce, zradě a přátelství. Shintaro Kacu a Raizo Ičikawa excelují.

Halloween (2007)

Celkem povedený remake. Kvalit ani atmosféry originálu sice nedosahuje ale zato přichází s novým zajímavým pohledem na počátky Michaela Myerse.

Halloween (1978)

Ještě mi z repráků doznívá ta děsivá melodie. To bylo něco. Těmhle vyvražďovačkám sem se vždycky vyhejbal, ne že bych se snad bál, ale přišly mi všechny na jedno brdo. Ano i Halloween je tak trochu na jedno brdo, pokud jste viděli Vřískot nebo Tajemství loňského léta, příběh vás nijak nepřekvapí, ale ta atmosféra, ta atmosféra ... Navíc Halloween byl, pokud se nepletu první z podobných snímků a s minimem krve a mrtvol se Carpenterovi podařilo udělat zřejmě nejlepší snímek svého žánru.

Halloween: H20 (1998)

Asi jsem od toho čekal něco víc. Částečný restart série a návrat Laurie byl sice skvělý nápad, ale moc se to nepovedlo. Po slibném začátku přichází dlouhý útlum a děj se opět rozbíhá až půl hodiny před koncem. Závěr má sice spád, ale nic zásadního nebo neočekávaného se nekoná. Citelně tu chybí silná postava doktora Loomise. Tři hvězdičky hlavně za dobrý nápad, jinak Halloween 4, který také přímo navazoval na první dva díly se mi líbil mnohem víc.

Halloween II (2009)

Přestože, stejně jako první Zombieho Halloween, hodnotím čtyřma hvězdama, líbila se mi dvojka mnohem, mnohem víc. Původně jsem čekal, že se Zombie od původní dvojky moc neodliší a opět se dočkáme vyhlazení nemocnice (s dvojnásobným počtem mrtvol) a happy endem, ale nestalo se. Události ve špitálu se vyřeší poměrně rychle a jsme vtaženi do zcela nového příběhu, který s původní Halloweenskou sérií nemá vůbec nic společného a to je moc dobře. Zombie si to udělal po svým a Halloween II je ještě větší úlet než jeho předchozí filmy. No a ten závěr to byla lahůdka. ____ Slasher ve svém příspěvku posílal kousek ze zahraniční recenze, kde se píše, že film není pro fanoušky původního Halloweenu. Já jsem teda výjimka, protože se mezi fans původní série počítám a tenhle film mě fakt dostal. I když je pravdou, že tenhle film rozhodně nebude pro fandy Dr. Loomise. Z něj se stala naprosto zbytečná kreatura, která s tím sympatickým a hrdinným Pleasanceovým Loomisem nemá vůbec nic společného. ___ Rozhodně zdejší průměrné hodnocení zdaleka neodpovídá skutečné kvalitě filmu. ___ Tak, jsem moc zvědavej co nám Rob nachystá na příště, ať už na poli filmovým nebo hudebním. Na obojí se těším.