Švestka (2001) (divadelní záznam)

Moje nejoblíbenější hra. Švestka je tím nejabsurdnějším, co DJC udělalo. Absurdita je vyhnaná až do extrému a díky tomu funguje skvěle a je to nehorázná zábava od začátku až do konce.

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Pro mě osobně je toto nejslabší hra DJC. Seminář standartně kvalitní, ale hra samotná těží převážně z jednoduchých vtipů, které opakují to, co už tu jednou bylo (např. Znal jsem jednoho Pulce, nebyl to váš syn?), děj je docela divný a ti černoši albíni mě tam nehorázně štvali.

Dracula III: Odkaz (2005)

O něco lepší než Drákula II, skvělej konec, ale na Drákulu 2000 to ani zdaleka nemá.

Dracula II: Vzkříšení (2003)

Dracula 2000 byl skvělej film, ale tohle pokračování to byl otřes. Nejenže návaznost je trochu kostrbatá, ale ono se tam vůbec nic nestane, děj je o ničem, představitel Drákuly je narozdíl od Geralda Butlera příšerně nesympatickej a jedinej, kdo to trochu zachraňuje je Jason Scott Lee coby Otec Uffizi, lovec upírů, to byl docela borec.

Dracula 2000 (2000)

Myslím si, že příjemné oživení Drákulovské tématiky. Hodně dobrých nápadů (např. závěrečné vysvětlení Drákulovy podstaty, způsob, jakým se Van Helsing udržuje naživu, lehké Drákulovo polidštění - třeba to, jak obdivuje metalový videoklip ...). Líbila se mi i narážka na starého Drákulu s Lugosim (Nikdy nepiji ... kávu:-)) No a Gerard Butler je charismatickej sympaťák.

Svatba démonů (1997) (TV film)

Dobrodružství Johna Sinclaira jsem kdysi hodně četl a v té době jsem taky viděl tenhle film. Snad v každém díle pan Jason Dark zmiňuje, že John Sinclair má blond vlasy a ejhle zde je má černé, jeho sekretářka Glenda, původně tmavovláska je zde naopak blondýnou, John se svým kámošem Billem Conollym přespávají v hotelu ve s tejné posteli, komisař Will Mallman jev sešitové předloze Johnovým přítelem ovšem tady se tak nechová, spíš naopak a plno dalších a dalších věcí, které mě v době, kdy jsem tento film viděl zklamaly a hodně vadily.

Neviditelný muž (1933)

Film je to zajímavej, příběh je dost dobrej, i když se z tohoto tématu dalo vytěžit možná ještě trochu víc, ale bohužel tomu chybí výraznější herci. Jediný kdo stojí za zmínku je Claude Rains, ale toho bohužel buď vůbec nevidíte (jak z názvu logicky vyplívá), anebo vidíte pouze zafačovanou hlavu a černé brýle.

Mumie (1932)

Jeden z nejlepších černobílých hororů společnosti Universal. Příběh je lehkou variací na Drákulovské téma, pouze přenesené do Egypta. Prvků společných s o rok starším Drákulou to má opravdu dost, roli profesora si zopakoval Edward Van Sloan a roli klaďase David Manners. Nemrtvého padoucha si zahrál Lugosiho největší filmový rival Boris Karloff a je třeba poznamenat, že jeho výkon je nepřekonatelný a jeho make-up naprosto úžasný.

Abbott and Costello Meet Frankenstein (1948)

Jak již psal uživatel DaViD´82, jedná se o velmi příjemné a povedené rozloučení se starou dobou klasického Univresal monster hororu. Člověku se ani, díky tolika skvělým filmům, které vznikly, nechce věřit, že trvala pouze 17 let (1931 - 1948). Zároveň je to důstojné rozloučení s Belou Lugosim, který se objevuje ve své tradiční roli hraběte Drákuly, která z něj přesně před těmi 17 lety udělala legendu.

Frankensteinův hrad (1944)

Takový prazvláštní slepenec, který nijak zvlášť nedrží pohromadě. Carradine je jako Drákula nepřesvědčivý a jeho postava je pro film úplně zbytečná. Monstrum se objeví na chvíli a není pro děj filmu rovněž nijak zásadní. Táhne to pouze Lon Chaney coby Larry Talbot/Vlčí muž a Boris Karloff v roli Dr. Niemanna.