Ajťáci (2006) (seriál)

První dvě série tohoto seriálu, to je neskutečná jízda od začátku až do konce, všech 12 dílů je vyvážených a stejně luxusně vtipných. Je těžké vybrat si oblíbenou postavu, protože Jen, Roy, Moss, Richmond, pan Renhem i jeho nástupce a syn sexuální maniak Douglas jsou rovnocenně skvělí a každý z nich dodává tomuto seriálu neopakovatelné kouzlo. Bohužel nedávno odvysílaná třetí série jde s kvalitou už trochu dolu. Díly se odehrávají čím dál tím více mimo "kancelář IT oddělení" (sklep) a kvalita jednotlivých dílů se rapidně liší. Po té, co jsem je všechny viděl jednou si myslím, že nejlepšími jsou 1.,2. a 4. Navíc zmizela postava gotha Richmonda, který, jak bylo řečeno, je nemocný (má kurděje), a šéf Douglas se sice objeví v pěti dílech ze šesti, ale ve dvou z nich pouze coby krátký štěk na konci. No ale myslím, že za první dvě série si Ajťáci pět hvězd plným právem zaslouží.

Čtyři pokoje (1995)

Čtyři hvězdičky pro Čtyři pokoje. První příběh o čarodějnicích s madonou v hlavní roli je úplně o ničem. Byla tam jedna nebo dvě dobrý hlášky a to je tak všechno. Druhý pokoj, kde na židli sedí svázaná Jennifer Bealsová s roubíkem v puse, už je výrazně lepší. Oproti prvnímu příběhu je vtipný, reálný a taky lehce ujetý, ale tato ujetost není nic v porovnání s tím, co nám přichystali Rodriguez a Tarantino v posledních dvou příbězích.

May (2002)

Ta jedna hvězdička je za hlášku "Ahoj ruce." :-) Která mě i kámoše se kterým jsem to sledoval smíchy málem s undala ze židlí a naprosto pro nás zkultovněla. Jinak film je povětšinou strašná nuda.

Lovci pokladů (1999) (seriál)

Sidney Fox je bábovka, která si ví se vším rady, všem nakope zadek, dostane se z jakékoliv pasti i se svázanýma rukama, všechno vyřeší a na všechno přijde. Připomíná to Indiana Jonese, Laru Croft a dokonce i Walkera (ten taky všem nakopal zadek), díly jsou v podstatě na jedno brdo, ale stejně je to skvělá letní zábava (Nova to d ávala vždycky o letních prázdninách) se skvělou Tiou Carrere, takže si Lovci pokladů ode mě 4 hvězdičky zaslouží.

Dívka na koštěti (1971)

Kolikrát jsem to v dětství viděl? Asi stokrát. Moje nejoblíbenější česká pohádka.

Klan létajících dýk (2004)

Klan létajících dýk pro mě představuje nepřekonatelný filmový zážitek - vizuálně dokonalá podívaná, úžasné akční a bojové scény (např. hra na ozvěnu) a příběh ... Krásný příběh. Ani ten nejzvrácenější člověk by nebyl schopen vymyslet tolik zvratů, kolik má Klan létajících dýk. Škoda, že nejde dát šest hvězdiček. ... A proč vlastně ne? Víte co? 120% pro tenhle film.

Kletba zlatého květu (2006)

Pro mě osobně zklamání. Sice vizuálně hezky zpracované, ale jinak dvouhodinová nuda. Děj nepřehledný, samé spiknutí, nevíte kdo s kým proti komu. Žádná velká akce. Největším pozitivem byla pěkná hlavní hrdinka :-)

Hrdina (2002)

Neuvěřitelné krásný film. Hlavně vizuálně naprosto dokonalý. Ta hra barev je prostě geniální. Souboje jsou taky špičkové a herci jakbysmet. Škoda, že Ziyi Zhang nedostala více prostoru, ale i tak je pro mě Měsíc její nejlepší rolí. Příběh je sice jednoduchý, to je pravda, ale to jakým způsobem je podán, jeho jednoduchost kompenzuje na plné čáře.

Detroit Rock City (1999)

Snad nejlepší film z hudebního prostředí, jaký jsem kdy viděl a taky možná jedna z nejlepších komedií. Pro lidi, kterým muzika kapely Kiss anebo alespoň rocková hudba obecně nic moc neříká je to asi průměrná a nevtipná komedie, ale pro nás nadšence geniální a zábavnej film.

Sin City - město hříchu (2005)

Zíral jsem z postele na tento film a nevěděl, co říct. Všechno se mi zdálo naprosto geniální - komiksově temně noirová stylizace s občasnými problesky červené nebo žluté, povídkové pojetí a ta brutalita pojatá s nadsázkou, takže je to vlastně velká sranda. Je to jeden z mála filmů, u kterých jsem byl opravdu rozhořčen z toho, že už je konec a nebude ještě minimálně jeden příběh (to se mi stalo pouze u prvního Kill Billa nebo Pulp Fiction), protože v takovém dokonalém stylu by film mohl běžet třeba ještě o hodinu a půl déle a byla by to pořád stejně skvělá zábava. Rodriguez, Miller a tarantino se s tím pořádně vytáhli. Doufám, že si dvojkou ostudu nezkazí. No a jednotlivé segmenty jsou dokonalým převedením toho, co se dělo na stránkách Millerových komiksů, na plátno. Díky tomuhle filmu mě začaly bavit filmy s komiksovou tématikou a komiksy obecně.