Skřivánčí dvůr (2007)

Silné téma (stejně jako jakákoli jiná podobná zvůle) - bohužel zpracované k uzoufání konvenčně a pateticky, pročež se míjí účinkem.

Ohnivé ulice (1984)

Stylovka do morku kostí v lehce comicsovém provedení, ale přece jen příliš jednoduchá (možná spíš bezduchá). Odlehčené vtipnými hláškami to mohla být bomba.

Země mustangů (1976)

Typický případ nadhodnoceného filmu (opačný případ bývá častější). Proč hned western, proboha - že tam hraje kůň a chlap v klobouku? Já bych řekl film pro děti o přátelství chlapce, starého kovboje, psa a koně. No ano, ve dvanácti bych dal čtyři hvězdy, ale to se mi líbily i indiánky s Gojko Mitičem z produkce NDR.

Chybějící článek (1988)

Jedna hvězda za pěkný přírodopisný dokument s překrásnými záběry současné australské fauny + další jedna pro maskéry za Sama Hawkinse (hned jsem ho poznal podle charakteristického uchechtávání). Závěrečný bleskový přerod na vývojové ose: "primitivní tvor - pochopení funkce nástroje - totéž jako zbraně - touha po pomstě - pacifista" je neskutečně stupidní.

Pluj tiše, pluj hluboko (1958)

Emoce nestály za nic, ale za precizní námořní šachovou partii čtyři koblihy dám :)

Sázka na smrt (1988)

Honička s autíčkem na dálkové ovládání je samozřejmě v reálu blbost, ale vtipná a originální.

Nic než trable (1991)

Spousta rekvizit a vymakaných mechanických hračiček, ale to je tak všechno. Ne moc vtipné a docela eklhaft...

Killer (1989)

Film na mě působí jako parodie, v lepším případě pak komiks.

Milionová vražda (2005) (TV film)

Velmi dobré, bez zbytečných thrillerových prvků, s výbornou Poppy Montgomery v hlavní roli psychopatické bestie Generosy. // Obsah filmu uvedený zde na ČSFD je jedním podrobným spoilerem - poněkud nezvyklá upoutávka...

Dokonalý muž (2005)

Romantická komedie na téma Pygmalion (v obráceném gardu) není špatným filmem, ale k nejlepším kouskům tohoto žánru jí chybí lehkost a šarm i propracovanost vedlejších postav. // Tak brutální product placement (tablety proti celulitidě) jsem snad ještě neviděl - v závěru vidímetéměř kompletní reklamní spot.