Na tenkém ledě (2003) (TV film) odpad!

Shlédl jsem naštěstí kratší verzi 86 min. (víc bych nevydržel). Snažil jsem se odhlédnout od skutečně příšerného nováckého dabingu. Diane Keaton mluví Dana Syslová, což je jinak fajnová herečka - no možná že originál zní stejně hystericky a nepříjemně. Ovšem bez ohledu na dabing je to k nekoukání...

Propast (1996)

Normal Life pro mě představuje prototyp dokonalého filmu v žánru kriminálního dramatu. Příběh, kterému věřím každý centimetr, je soustředěný na ústřední dvojici a vyprávěný téměř polodokumentární formou (vůbec mi nevadí, že hned v úvodní scéně jsme svědky dopadení jednoho z lupičské dvojice). Žádné zdlouhavé odhalování traumat z dětství, jen stručné zarámování do příbuzenských vztahů u Chrise. Strhující výkon Ashley Judd v roli labilní Pam. Opravdu netuším, co ostatním hodnotitelům na tomto filmu vadí nebo jim schází.

Jackova ukolébavka (1993)

K uzoufání blbé, kalkul čouhá téměř z každého záběru. De Vito v rolích svérázných právníků a jiných pitoreskních postaviček se mi líbí, jako trpasličí taťka - klaun připomíná jen křečovitého šaška. Čas, kdy malý Dylan zase promluví, jsem odhadl na minutu přesně. Ještě deset minut před koncem bych dal 2*, ovšem závěrečná thrillerová taškařice poslala celý tento paskvil definitivně ke dnu. Jednu hvězdu dávám za solidní výkon mladého Roberta J. Steinmillera (Jack - hlavní role). // Zajímavost: ve své první velké roli (míša kulička Dylan) se nám ukázal Miko Hughes, zakrátko velká dětská hvězda (např. autistický svědek v Mercury).

Vlastní pravidla (2007)

Absolutně bez vtipu, chatrný scénář, celkově nevěrohodný a vlastně zbytečný film. Lindsay Lohan hraje sedmnáctiletou Rachel, v době natáčení jí bylo dvacet a vypadala na třicet. Rachel je veskrze nesympatická provokatérka, notorická lhářka s chováním děvky. Felicity Huffman nesnáším, a babička Jane Fondové je spíš trapná než směšná. Kleopatro, má referenční hvězdičko, kam jsi dala oči?

Browningův překlad (1985) (TV film)

Kultivované dílko, kterému zdánlivě nic nechybí - přesto mě příběh za srdce nechytil. Škoda...

Adresa neznámá (2008) (seriál) odpad!

VAROVÁNÍ: sledování tohoto seriálu může vážně poškodit vaše duševní zdraví!! // Představte si takovou Kobru 11 zbavenou akce (jinak veškerá ostatní stupidita plně zachována) - asi tak zábavný je seriál Adresa neznámá (o uměleleckém přínosu ani nemluvě).

Vzhůru nohama (2001)

Klasická oddychovka, při níž můžete vyřizovat maily nebo vypnout mozek. Sympatické je, že si nehraje na nic víc. Fekální vtipy jsou tam jen dva, a nijak moc rozšlapané. 40%

Den otců (1997)

Nepříliš povedený remake, a když ještě navíc fyzicky nesnášíte Williamse, jsou dvě hvězdy šlechetným gestem.

Kat (2004)

Tři hvězdy dávám bez rozpaků: herecky mi nikdo nevadil, naopak Will Patton jako Travoltova pravá ruka a Ben Foster jako jeden z trojice sousedů jsou hodně dobří / drobeček Rusák / solidní akční scény / snesitelný příběh / Travoltova hláška "Matka je pryč. Šla na vlak."

Agent Cody Banks (2003)

Jediný vtipný okamžik, který ocení příčetný divák starší jedenácti let, je rychlokurs balení holek ("Můžu ti říct, jak to dělají hyeny. Hodně se při tom nasmějí...")