Star! (1968)

Muzikály mě moc neberou, ale u tohoto tříhodinového jsem se ani chvilku nenudil. Muzikálová složka je vyloženě funkčním prvkem - kromě celkového prostředí se uplatňuje i celými výstupy z představení Gertrude Lawrenc, zpívanými i mluvenými. Jednotlivé časové úseky života slavné hvězdy jsou pospojovány vtipnými pseudodokumentárními komentovanými vsuvkami. Univerzální talent Julie Andrews je obdivuhodný.

Vzteklej pes a Glorie (1993)

Produkce: Martin Scorsese // Viděl jsem několikrát, takže hodnotím s dostatečným odstupem. Tenhle filmík se prostě povedl, ale kdo od něj čeká dusnou krimi atmosféru nebo kdovíjakou akci, tak je úplně mimo. Hvězdička navíc za nádhernou Umu Thurman (23).

Vrať se mi (2000)

Jinak vcelku průměrnou romantickou komedii posouvají o třídu výš báječně vykreslené vedlejší postavy s opravdu vtipnými dialogy. Co bych si naopak odpustil, je závěrečný výlet do Itálie.

Výjimečné ženy (2006) (TV film)

Ano vím - rakovina není zrovna téma, od kterého bych mohl očekávat něco extra povzbuzujícího, ale takhle primitivně depresivní pojetí s téměř nepřetržitým klavírním podkresem veškerých dialogů tragickými hudebními motivy je naprosto nestravitelné a neumožňuje divákovi zachytit případné pozitivní poselství, i kdyby tam něco takového bylo.

Lov na boháče (2006)

Téma vlastně docela zajímavé, ale z mého pohledu pojaté úplně zcestně. Rozehrávka měla dokonce i pár vtipných momentů, zbytek filmu ve mně zanechal dost odpornou pachuť. Nemívám sklon k moralizování, ale zde buď chybí katarze, nebo dostatek humorných situací (abych film mohl považovat za čistou komedii). Hvězdičku navíc za Tautou, která svoji povrchní kurvičku sehrála výborně. // Vynikající komentář, který naprosto přesně vystihuje můj pocit: Subjektiv

Velké trápení (1974)

Souhlasím s první větou oficiálního obsahu - jak ale musel tedy vypadat zbytek tehdejší produkce... . Film stojí na roztomilé Maškové, která na svých třináct let hraje slušně. Po režijní stránce je to ale takové nějaké upocené - dlouhé jízdy běžících punčocháčů, každý druhý záběr začíná mrtvolkou, no a ten otevřeně otevřený konec s otazníkem přes celé plátno - to už je vyložená úchylárna.

Dravci (1999)

Jak nemám horory rád, Dravci jsou vynikajícím softhororovým kanibalským thrillerem. Znovu jsem přišel na chuť Carlylemu, jehož irští ztroskotanci mi už poslední dobou lezli krkem. Děj buhužel poněkud ztrácí gradaci nečekaným návratem "třetího do party" - plukovníka Harta. 80%

Bestseller (1987)

Ač jsou Woods i Dennehy mými oblíbenými herci, znovu se potvrdilo pravidlo, že sejde-li se slabý scénář s netalentovaným režisérem, výsledek není ke koukání při sebelepším obsazení. Navíc Dennehymu se evidentně hrají obtížně ryze kladné postavy - je toporný, pokud se nemůže opřít o nějakou temnou stránku ztvárňovaného charakteru (srovnejte si nezajímavého spisovatele-policajta z tohoto filmu se sociopatem Lenem ve filmu Za bílého dne). 40%

Za bílého dne (1991) (TV film)

Vynikající film s mrazivě fascinujícím výkonem Briana Dennehyho v roli bytostného hajzla Lena Rowana. Zapomeňte na předsudky o méněcennosti tzv. TV filmů a nenechte si ujít mimořádný zážitek.

Tajemství sexu (2001) odpad!

No to je teda dílo! Solidní herecké obsazení slibuje solidní podívanou, ta se ovšem bohužel nekoná. Schéma i postavy jak vystřižené z primitivního pornofilmu. Rádoby filozofické dialogy na téma sex. Komedie? - ani náhodou. Drama? - spíš utrpení.