Bouřlivá léta (2007) (TV film)

Kultivovaný filmík - škoda jen, že téma první ženy - lékařky v dosud ryze mužském světě je pouze zajímavou krabičkou, naplněnou po okraj atributy červené knihovny (domnělá ztráta milovaného snoubence při ztroskotání lodi, sňatek s jiným mužem, snoubencův návrat, manželův smrtelný úraz - óó jak nám to všechno do sebe pěkně zapadá...). Těšil jsem se spíš na to, jak si mladá lékařka po založení soukromé praxe bude získávat důvěru pacientů atd. Ale rozhodně se nejedná o nějaký škvár - výprava, dialogy, herecké výkony, to vše je na velmi solidní úrovni.

Manželství s mafií (1988)

Neuvěřitelně nudný film, při němž nejdříve půl hodiny čekáte, že se to třeba rozjede, pak začnete odpovídat na týden staré maily, a jediné uspokojení při závěrečných titulcích je jistota, že je konec.

Její případ (2005)

Už v půlce filmu jsem držel v prstech pět hvězd. Závěrečný multihepyend, kdy si hlavní hrdinka zázračně vyřeší v průběhu několika málo dní vztah s otcem, synem i trauma znásilnění, poněkud oslabil celkovou emocionální působivost. Jako by nestačilo vítězství v soudním sporu + nějaký příslib v osobním životě. // Jak mám rád Woody Harrelsona, tady mi v roli chlapáckého právníka prostě nesedl - pořád jsem cítil pachuť marketingového kalkulu se známým jménem. Nějaký obyčejný chlápek by do té postavy pasoval líp. // Kdo mi naopak svým výkonem způsobil svírání kolem žaludku, je Jeremy Renner - svého ukázkového zmrda Bobbyho Sharpa vystřihl fantasticky. // 85%

Špinavá válka (2004) (TV film)

Fascinující katastrofická vize radioaktivního teroristického útoku v centru Londýna. Působivost filmu není oslabována jindy "nepostradatelnými" vedlejšími liniemi osobních vztahů. Téměř dokumentární forma snímku sluší. Velmi znepokojivé, velmi uvěřitelné.

Příští správná věc (2000)

V průběhu první části filmu, která je jak uklohněná podle brožované Kuchařky mladého scénáristy (kapitola Romantická komedie levně a rychle) jsem už už sahal po ovladači. Část po narození Sama, vážná a zdánlivě méně zábavná, tento film vyloženě zachraňuje. Situace kolem sporu o rodičovská práva je opravdu zajímavá a do určité míry i uvěřitelná. 50%

Vražedný ráj (1985)

Dóóóst slabé! Hvězdička dolů za to, co předvádí Mariel Hemingway coby Christine, hlavní ženská postava filmu. Třináctiletá Ivana Andrlová by to zahrála lépe. // Btw - nevěřím, že ti tři borci, kteří udělili 5*, snímek viděli. 30%

Pějme píseň dohola (1990)

Správná sklepácká bejkárna - postava Boba je naprosto okouzlující :).

Objekt mé touhy (1998)

Další případ nedorozumění, na němž má hlavní vinu distributor: chce divákovi prodat komedii, tak prostě koupí film se známými komediálními tvářemi, rozesmáté je frkne na plakát, napíše "romantická komedie s prvky dramatu". Problém je v tom, že jde evidentně spíše o "romantické drama s prvky komedie" - zklamání příslušně naladěného diváka s plnou krabicí popcornu v klíně je nevyhnutelné. A přitom je to velmi chytře a (v newyorském uměleckém prostředí) uvěřitelně napsaný příběh, vyhýbající se klišé a prvoplánovému hapyendu, s bezchybnými hereckými výkony, o kterém si s přáteli můžete hodně dlouho povídat. 85%

10 dní před katastrofou (2006)

Nemůžu si pomoct, žádné mysterium se nekonalo, umělecký zážitek se nedostavil, o zábavě ani nemluvě. Přes účast známých hereckých jmen tento film považuju za filmový blábol. Scénáristu si představuju jako recesistického studenta, který se vsadil s kamarády, jak velkou že to blbost na téma 11.září 2001 mu snobové sežerou.

Kdekoli, jen ne tady (1999)

Klasický případ podhodnoceného filmu. Divák, jehož jemnost vnímání otupěla konzumací ostrých ingrediencí (sarkasmů, gagů, tragédií a dramatických dějových zvratů), se nám nudí, chudák... Nudí se, nechápe, a hodnotí! Caramba! Skvělý scénář + koncert pro dvě herečky = 90%