• Fantasy

Zátoka (2009)

Užasný dokument, který trefně uchopuje danou problematiku a vtahuje diváka do sebe, lépe řečeno do míst, do kterých nás dokument dostat chce a taky dostane. Není se čemu divit, samozřejmě,.. však jej tvořili lidé, které mají blíže k naší mentalitě, než k té východní a tak je tento dokumentární film zaražený jako klín do pomyslné hranice mezi západním a východním uvažováním. Z objektivního hlediska pak nelze Japoncům upřít svoji tradici. Z hlediska našeho západního myšlení jsou to však nehorázná jatka úžasných a jedinečných tvorů. Člověku je z toho na zvracení. Soudit je nemůžeme, oni by oponovali, že zas my "jíme prasata a krávy", které nelítostně masově zabíjíme.. Rozdíl je však při nejmenším v tom, že my je uměle chováme, kdežto Japci řežou divoká zvířata, která pomalu vymírají a vlastně nejsou ani k jídlu..

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Tento film miluju, asi právě proto, že se jedná, o co se jedná. Dobré téma, pro mě užasná kamera, efekty, vše řádně temné, dokonale krvavé, podtržené sympatickým soundtrackem. Osobně jsem rád, že si pan režisér zbytečně nelámal hlavu nad výpravností a scénářem, protože jsem se stejně těšil hlavně na tu krvavou lázeň a vyobrazení sparťanské povahy přímo v akci, protože sparťané byli muži činu, ne věční žvanilové. Takže vše ostatní by akorát zdržovalo.. :-) Nedivím se, že u něžnější části publika, je v hodnocení trochu problém. Proto, aby film člověka bavil, musí mít rád toto období, Spartu, a musí oplývat větší mírou testosteronu..

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Ani nevím, jak se mohlo stát, že jsem se k takovému filmu dohrabal až v dnešní době. Možná, že mi do jisté míry ovlivnil strach, protože poslední dobou na mě filmy pár desítek let staré působí ve svém důsledku zkrátka pocitově hrůzostrašně. Možná, že jsem nevěřil, že Přelet bude výjimkou, že udrží moji pozornost bez výhrad a naštěstí jsem se ohromně mýlil! Opravdu krásný dobový kousek, který oprávněně sedí na trůně v "TOP TEN". Výborné herecké výkony. Mladičký a úžasně dynamický Nicholson, vynikající L. Fletcher. Jemný příběh pár bláznů, vyprávěný z prostředí psychiatrické léčebny, hladí po duši i srdci Vše plyne, vše do sebe krásně a mile "zapadá"...

Moucha (1999) (seriál)

V dřívějších dobách společně s Oggy a škodíci můj nejoblíbenější miniseriál! :)

Šmejdi (2013)

Ti staří byli celej život zvyklí držet pospolu. Museli, měli nepřítele, na kterého si mohli ukázat a přesně věděli, kdo proti nim stojí. V dnešní době je to taky taková denodenní žabo-myší válka. S tím rozdílem, že člověk nemá na koho ukázat, a tak nabývá dojmu, že žije v celku bezpečné společnosti. Dnešní moderní mladý člověk, kterej v tomto "novém systému" nějakou dobu vyrůstá, má kolikrát sám co dělat s tím, aby si našel správnou cestu a vyhnul se všem těm podvodům a lžím, čekajícím na každém roku. Nicméně tito staří lidé již šanci nemají.. Žijí dál v tom, v čem zkrátka trávili drtivou část svého bytí.. Bohužel tyhle pijavice si to moc dobře uvědomují. Dávám plný počet hvězd, ani ne tak za spracování dokumentu, jako myšlence a účelu..

Medvěd (1988)

V devadesátých letech bylo pro mě osobně toto dílo na absolutní emocionální špici. Krása přírody, v hlavní roli dvě tiché tváře bez mimiky, k tomu jedna roztomilejší, než druhá. Alespoň do té doby, než se větší medvídek rozlobil. Nemilý osud, šizení krásných zvířátek, jejich putování a překonávání těžkých překážek divočiny.. Tak u toho mi teda tenkrát ukápla slza..

PanMáma (2013) (seriál) odpad!

Jestli je někdo schopnej nařídit hození něčeho tak "paskvilně sračkoidního" do hlavního vysílacího času a tejden předem na tuhle kopu h*ven vysílat upoutávky, pak nepatří do manažerského křesla dané televize, nýbrž do psychiatrické léčebny, nemluvě o dalších nesoudných lidech, kolem natáčení se motajících....pardon, já musel, ale chápu.."každé zboží má svého kupce..".

Želvy Ninja (1987) (seriál)

Tak na tomhle jsem vyrostl.... můj nejoblíbenější animák.. Mr. Tříska, 4 želvy zdobící v té době kdejakou mojí poličku či skříňku, Crank, Trhač, April.... uhh :-)

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino, Tarantino, Tarantino...... :-) Kouzlo jedinečnosti.., takové to své "tarantinovské ID", které umí do svých snímků vdechovat..., zkrátka takový ten "jeho rukopis". Přesně takové to kouzlo, pramenící odjakživa z Tarantinovsko-rodriguézských profláklých akčních Béček.. Tentokrát se však objevuje ve velkofilmu s trochu větším rozpočtem a plně Ačkovým kalibrem. Nechybí samozřejmě systematické kapitolování, v tomto díle jde celkem o 5 kapitol . Přidáme li okouzlující herecké výkony - nejvíce u postavy poručíka Aldo Raina, charismatického drsoně dokonale ztvárněného Bradem Pittem a "židovského stopaře" Hanse Landu, jehož podobu fantasticky ztvárnil Ch. Waltz, máme zde zkrátka perfektní dílo, zasluhující minimálně smeknutí. Tak tedy smekám! :-)