Prezidentův muž (2000) (TV film)

Vlastně ani nevím za co ta jedna hvězda. Zřejmě jenom z nostalgie vůči Chuckovi, který má i přes tu hromadu křížků na zádech pořád kop jako hrom.

Příběh z Filadelfie (1940)

Bezkonkurenčně můj neoblíbenější film zlaté éry Hollywoodu. Svěží, lehké, vtipné, prostě nádherné. Grant je je bez debat absolutní gentleman a bez jeho nemilosrdné upřímnosti okořeněné kapkou škodolibého sarkasmu by to nemohlo fungovat, Stewartova štěněčí roztomilost je neodolatelná a Hepburn je zkrátka geniální. Žádná jiná by nebyla schopna zahrát bohyni, která s ironií síly laserového paprsku kosí nemilosrdně všechny kolem sebe, aby nakonec po sebeztyptujícím opilecko flirtovacím maratonu našla sama sebe a pochopila, že všichni jsme omylní. Zkrátka komedie s velkým K.

Thor (2011)

Upřímně musela jsem se hodně povznést nad nelibou skutečnost, že budu muset snést projekci Thora v dabingu a moje zlé tušení se naplnilo na 150%. Český dabing byl hodně nepovedený a Thora hodně srážel, přesto jsem se opravdu bavila a po shlédnutí v originále i naplno vychutnala. V životě by mě nenapadlo že K. Branagh bude režírovat takový film, ale teď bych si přála, aby to dělal častěji.

Černá labuť (2010)

Mrazivé. A Natalie Portman svou ambiciozní labilní baletku dovedla k opravdové dokonalosti. Mrazivé dokonalosti.

Varieté (2010)

Je to naivní, hloupoučké, kýčovité, předvídatelné, ale zároveň to má díky hudbě a tanečním číslům neuvěřitelné grády a já se naprosto fantasticky bavila.

Zelený sršeň (2011)

Sice jsem našla pár chybiček, kvůli kterým to není za plný počet, ale jinak jsem se neskutečně bavila od prvních minut až do konce takovým způsobem, jakým se mi v poslední době v kině ani nesnilo. Paráda, jenom doufám, že někdo natočí minimálně stejně cool pokračování.

Hon na čarodějnice (2011)

Když v kině místo napjatého pozorování plátna počítate, kolik je tam lidí, kolik je hodin, přemýšlíte kam jste si dali pití a jak si sednout, tak je zjevně něco špatně. A když tohle prožíváte u středověhého honu na potencionální čarodějnice v přítomnosti Cage a Perlmana, je něco ale opravdu hodně špatně. Už jsem doufala, že Cage se konečně vrátil z temné strany a natočil něco pořádného. Bohužel. Jeho dalších filmových počinů se začínám oprávněně bát.

Čas sluhů (1989)

Takovou mrchu na plátně aby člověk pohledal. A takového připosránka aby člověk pohledal. Osudová role Ivany Chýlkové, kterou mám každou vteřinu filmu chuť kopnout do jiného místa.