Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Dejte dohromady jednoho notorického sukničkáře, jednoho lehce uťápnutého konzervativního troubu a jednoho malého lehce obtloustlého kluka, který rozhodně nevypadá na budoucího Einsteina, prostřepte a dostanete nadupaný koktejl plný osvěžujícího humoru, s troškou lehkého cynismu, který vás spolehlivě nabudí. Takže nazdraví.

Marley a já (2008)

Tenhle film mi připadal jako jeden dlouhý návod jak se (ne)starat o svého čtyřnohého mazlíčka a zároveň poučení pro budoucí nadšené kynology. Nic proti, ale dovedu si představit plodněji strávený čas. Tím spíš, že vlastně ani nevím, o čem ten film byl, resp. měl být, přičemž smysl se vytratil do nenávratna. Kdyby nebylo pár vtipů a roztomilosti psích očí, zřejmě bych nehodnotila ani tak vysoko. Nezbývá než se ptát: Pourquoi?

Až tak moc tě nežere (2009)

Ten film mě bavil. Překvapivě dobře a i když nevyhnul klasickým klišé, působil velmi příjemně a musím říct, že romantickou komedii, kterou jsem dosledovala a dokonce byla i potěšená, jsem už dlouho neviděla. Především Ginnifer Goodwin u mě fakt bodovala a vybojovala poctivých 70 %.

Andělská tvář (2001)

Krásný příklad toho, že cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly, aneb příběh o tom, že Angelika v současném českém prostředí nemá místo. Kouzlo Angeliky tkví do jisté míry i v tom, že je dost poplatná době svého vzniku a je spojená s nostalgií té doby. Nový film tohoto typu by snad mohl zaujmout, ale musel by být opravdu výjimečný. Což Andělská tvář beze sporu je, ovšem výjimečně špatná. Vzít bídný scénář a spojit ho s naprosto typově nevhodnými herci, zejména v hlavních rolích rozhodně nebyl dobrý nápad, tím spíš když si film dělal takové ambice. A výsledek působí nebetyčně hloupě a trapně. Tenhle film bych poslala do propadliště dějin a ujstila se, že dveře jsou pořádně zavřené. Michodem ta jedna hvězda je krásné kostýmy a prostředí - nic jiného se kladně hodnotit nedalo.

Včera, dnes a zítra (1963)

Miluju tento film. Miluju duo Loren - Mastroianni, kteří jsou nepřekonatelní. Ať už je to manželský pár nucený neustále plodit potomky (u kterého je naprosto kouzelně zachyceno, jak to, co jde jednomu k duhu, druhému vyloženě neprospívá), znuděná bohatá panička se svým milencem, nebo lepší lehká děva se svým pravidelnými zákazníkem, která se musí vyrovnat s láskou budoucího kněze. Vždycky jsou skvělí. Ovšem Sophia v tomhle filmu vede. Je nádherná, jiskřivá, živočišná, elegantní i hulvátská, je nepopiratelně svá a vždy maximáně uvěřitelná. Klobouk dolů.

Trhák (1980)

Byť byl trhák svého času spíš propadákem, pro mě je to naprosto fantastiská komedie, kterou čím dál víc miluju a jen lituju toho, že se moc nevysílá. Plejáda hvězd malých i velkých, mladých i starých pod vedením ujetého režiséra kouzlí na mých ústech úsměv se stejnou lehkostí, s jakou mistrovský Petr Čepek trhá vše, co mu přijde pod ruku. Mimochodem v téhle roli ho obzlášť miluju. Kdyť k tomu připočtu úžasnou scénu s Kukurou v řeznictví, tak je na trhák zaděláno.

Kráska a zvíře (1991)

Krásná, milá a okouzlující pohádka od Disneyho, která mě utvrzuje v přesvědčení, že na pohádky není jeden nikdy dost starý.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Penelope Cruz fantastická. Javier Bardem šarmantní až na půdu. Scarlett Johansson skvělá jako ostatně vždy. Rebecca Hall velmi milé překvapení. Woody palec nahoru...oba palce nahoru.

Slečna Drsňák (2000)

První polovina filmu je neskutečně vtipná a zábavná, i když dost předvídatelná a byla by solidním základem pro super komedii, kdyby nebylo druhé půlky, která je lehce nudná, opět hodně předvídatelná a tak nějak celá upocená. Pro mě zkrátka film, jehož potenciál byl nevyužit a který zůstal napůl cesty.

Ninočka (1939)

Legendární první mluvený film G.Garbo, který se prostě podařil. Je vtipný, okouzlující a neskutečně roztomilý. Stejně jako Garbo sama. A scéna s kloboukem zkrátka nemá chybu.