• Krátkometrážní

Láska mezi regály (2018)

Nemecký film už v úvode ponúka pohľad na supermarket spolu s melódiou valčíka. V centre pozornosti je mladík Christian, ktorý nadväzuje vzťahy v novom kolektíve. Film ukazuje reálnu dobu a reálne vzťahy, ale robí to celkom jemne až poeticky.

Atlas mraků (2012)

Mozaika viacerých príbehov z rôznych storočí. Mne sa páčil futuristický príbeh servantky a príbeh Adama na lodi. A idea filmu? "Každým zločinom a každou láskavosťou tvoríme vlastnú budúcnosť."

Mladá modrá krev - Série 1 (2021) (série)

Seriál švédskej produkcie zasadený do elitnej internátnej školy Hillerska. Hlavnou postavou je švédsky princ, ktorý sa zahľadí do kučeravého mladíka zo školského zboru. Výborné sú aj dejové linky s dievčatami a staršími študentmi. Jeden z hlavných hercov Omar Rudberg je vo Švédsku speváckou hviezdou. Prvá séria má 6 dielov.

Velká svatba (2013)

Missy a Alejandro plánujú svadbu. Zrazu dochádza ku stretnutiu rodín, ktorí majú nájsť spoločnú reč. Vo filme hraje pomerne veľa hviezd, mňa osobne potešil Robin Williams v postave kňaza. Oddychový filmík.

Příslib úsvitu (2017)

Životopisný film francúzskej produkcie. Hlavnou postavou je spisovateľ Romain Gary, ktorý prežil chudobné detstvo v Poľsku. Vďaka odhodlanosti svojej matky sa dostáva do Francúzska, na univerzitu a začína písať. Príbeh je dobre spracovaný, niektoré pasáže (napr. zážitky z detstva) mohli byť časovo kratšie. Za mňa priemer.

Walk the Line (2005)

Johnny Cash a jeho príbeh. Johnny má všetko - výborný hlas, skvelé piesne, nadšené publikum a doma manželku a deti. Napriek tomu sa zamiluje do June. Nádherná výprava, super piesne a skvelá ústredná dvojica: Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon. Happyend vytvoril život sám.

Teorie všeho (2014)

Veľmi dobre vyrozprávaný životný príbeh o Stephenovi Hawkingovi. Britský herec Eddie Redmayne to zvládol bravúrne a sekunduje mu sympatická Felicity Jones. Oceňujem  zhrnutie jeho života v záverečnej časti filmu spolu s emotívnou hudbou. Odporúčam nielen pre fanúšikov fyziky a kozmológie.

Láska v bílém pekle (2004) (seriál)

Sfilmovaná dobová miniséria podľa spisovateľky Elizabeth Gaskell. Britské dobové produkcie zvyknú ponúknuť vysokú kvalitu a tak je to aj v tomto prípade. Okrem lásky, rodinných vzťahov a priateľstva tu prídu na pretras aj témy ako strata zamestnania, štrajk v továrni či chudoba robotníckej triedy.

Slova nebo obrazy? (2013)

Na jednej strane tu máme spisovateľa a učiteľa angličtiny Jacka (Clive Owen), ktorý bojuje so svojou závislosťou na alkohole, na druhej strane spoznávame maliarku a učiteľku umenia Dinu (Juliette Binoche) trpiacu artritídou. Vzniká tak polemika, o tom čo je dôležitejšie - slová či obrazy. Na môj vkus tu bolo tej romantiky menej, ako som čakala. Taktiež sa mi zdalo, že film nemal spád.

Vášeň mezi řádky (2013)

Film zachytáva Charlesa Dickensa, keď už bol pomerne slávny. Po stretnutí s mladou herečkou opúšťa manželku a práve na toto obdobie sa film sústredí. V hlavných úlohách Ralph Fiennes a Felicity Jones. Film má trochu pomalšie tempo, ale zachraňujú to krásne dobové kostýmy.