• Krátkometrážní

Need for Speed (2014)

Pri tých naháňačkách áut som sa dobre odreagovala a nuda to rozhodne nebola. Film ponúka: rýchle autá, pásikavé ponožky Rami Maleka, tankovanie počas jazdy ( Čože? Veru áno). Taktiež akciu s vrtuľníkom, romantiku s Imogen a Paulom, scénu pri morskom majáku a happyend.

Na hraně zítřka (2014)

Tom Cruise a jeho boj proti mimozemským potvorám. Veľa akcie, útokov, zvláštnych zbraní a sympatická Emily Blunt. Prvú polhodinu som mala deja vu on repeat, vadilo mi to neustále opakovanie dňa. Ale celý príbeh je vlastne postavený na tomto vždy novom prebúdzaní do nového dňa. Za mňa priemer.

Koktejl (1988)

Keď sympatický barman Brian (Tom Cruise) stretne konečne svoju romantickú polovičku, tak mu to pokazí stávka, ktorú vymyslel jeho "kamarát" Doug. Ale ešte nič nie je stratené. Milý filmík s pohodovou atmosférou, pri ktorom som úplne zrelaxovala. Miešanie kokteilov, dovolenkový rezort a krásna ústredná dvojica. Tip na tento feel good film mám od užívateľa JohnnyKladno. Vďaka Honza!

Top Gun: Maverick (2022)

Film má výborný scenár, pekný vizuál, fajn soundtrack a osvedčených hercov. Je to dynamické a zaujímavé. Páčili sa mi akčné scény so stíhačkami, dojemné bolo aj stretnutie Mavericka s Icemanom. Goosov syn (Miles Teller) mal dobrú dejovú linku, mladý frajer Hangman (Glen Powell) peknú tvár, no a Tom Cruise v uniforme vyzerá aj po rokoch veľmi dobre.  Niet čo vytknúť.

Interview s upírem (1994)

Upír Lestat (Tom Cruise) dáva mladému Louisovi (Brad Pitt) na výber: smrť alebo život upíra. Aj keď Louis prijíma jeho ponuku na život, predsa má inú povahu, je citlivý a protiví sa mu taký život. No a do deja vstupuje dievčatko (Kirsten Dunst) s kučeravými vlasmi a chuťou po krvi. Pútavý film o upíroch, ktorý necháva diváka v napätí až do poslednej minúty.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Natočené podľa skutočnej udalosti. Barry Seal, komerčný pilot začína pracovať pre CIA. Neskôr sa dostáva k drogovému kartelu aj k vývozu zbraní. Hraje to na všetky strany, pretože ináč sa to už ani nedá. Tom Cruise je výborný a film má správny drive.

Magnolia (1999)

Mozaika viacerých osudov. "Minulosť je za nami, ale stále ju vlečieme za sebou." Možno zámer filmu bol úplne jednoduchý, ale ja som mu nejako neprišla na chuť. Príliš dlhá stopáž, veľa postáv, ťažké a negatívne dejové linky. Nezachránili to ani tie padajúce žaby.

Top Gun (1986)

Pete (Tom Cruise) sa spolu s kamarátom Goosom dostane na elitnú vojenskú akadémiu pre letcov. Tu sa stretáva so silnou konkurenciou (Val Kilmer). Muži v uniformách, akčné scény, románik s inštruktorkou a hit Take my breathe away. Za mňa veľmi dobré.

Narozen 4. července (1989)

Skutočný príbeh Rona Kovica (Tom Cruise), ktorý od mladosti túžil slúžiť svojej vlasti. Mladý a nadšený ideálmi odchádza do Vietnamu, kde zažíva hrôzy vojny. Po niekoľkých rokoch sa napokon z neho stáva protivojnový aktivista. Možno práve tým tento veterán poslúži svojej vlasti oveľa viac. Pravdivé a dojemné.

Jerry Maguire (1996)

Tom Cruise ako športový agent, ktorému sa rúca kariéra. Cuba Gooding Jr. ako neznesiteľne utáraný a otravný športovec, ktorý čaká na svoju príležitosť. Reneé Zellweger ako mladá matka, ktorá sa nevzdala sna na lásku. No a najlepší je Jonathan Lipnicki, ten rozkošný blonďatý chlapček, ktorý hraje synčeka Reneé. Zaujímavý námet a perfektný scenár.