• Krátkometrážní

Walk the Line (2005)

Johnny Cash a jeho príbeh. Johnny má všetko - výborný hlas, skvelé piesne, nadšené publikum a doma manželku a deti. Napriek tomu sa zamiluje do June. Nádherná výprava, super piesne a skvelá ústredná dvojica: Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon. Happyend vytvoril život sám.

Teorie všeho (2014)

Veľmi dobre vyrozprávaný životný príbeh o Stephenovi Hawkingovi. Britský herec Eddie Redmayne to zvládol bravúrne a sekunduje mu sympatická Felicity Jones. Oceňujem  zhrnutie jeho života v záverečnej časti filmu spolu s emotívnou hudbou. Odporúčam nielen pre fanúšikov fyziky a kozmológie.

Láska v bílém pekle (2004) (seriál)

Sfilmovaná dobová miniséria podľa spisovateľky Elizabeth Gaskell. Britské dobové produkcie zvyknú ponúknuť vysokú kvalitu a tak je to aj v tomto prípade. Okrem lásky, rodinných vzťahov a priateľstva tu prídu na pretras aj témy ako strata zamestnania, štrajk v továrni či chudoba robotníckej triedy.

Slova nebo obrazy? (2013)

Na jednej strane tu máme spisovateľa a učiteľa angličtiny Jacka (Clive Owen), ktorý bojuje so svojou závislosťou na alkohole, na druhej strane spoznávame maliarku a učiteľku umenia Dinu (Juliette Binoche) trpiacu artritídou. Vzniká tak polemika, o tom čo je dôležitejšie - slová či obrazy. Na môj vkus tu bolo tej romantiky menej, ako som čakala. Taktiež sa mi zdalo, že film nemal spád.

Vášeň mezi řádky (2013)

Film zachytáva Charlesa Dickensa, keď už bol pomerne slávny. Po stretnutí s mladou herečkou opúšťa manželku a práve na toto obdobie sa film sústredí. V hlavných úlohách Ralph Fiennes a Felicity Jones. Film má trochu pomalšie tempo, ale zachraňujú to krásne dobové kostýmy.

Návrat na Brideshead (2008)

Mladý a dobrosrdečný Charles (Matthew Goode) si od začiatku získava sympatie diváka. Počas štúdia sa zoznámi s rodinou Flytových a odchádza na ich sídlo do Brideshead. Postupne režisér odkrýva vzťahy v rodine a to počas niekoľkých rokov. Ide o britské klasické sfilmovanie diela Evelyn Waugh. Veľmi vydarené.

Nadechni se (2013)

Vzťahová dráma od režiséra Drakea Doremusa, ktorý ako vo filme Zamilovaní opäť obsadil do hlavnej úlohy Felicity Jones. Film začína scénou rodinného fotenia učiteľa Keitha s manželkou a dcérou. Po príchode študentky Sophie, ktorá je na výmennom pobyte sa vzťahy v rodine začínajú meniť. Film plynie pokojne a s nádhernou hudbou. Presne takýto druh vzťahoviek rada pozerám. Začínam milovať režiséra Doremusa.

Když Harry potkal Sally (1989)

Milá romantická komédia plná zaujímavých rozhovorov. Práve na dialógoch tento film stojí. Až som si miestami hovorila, že Harry je strašne ukecaný. Zaujímavá bola aj večera, na ktorú pozval Harry svojho kamaráta a Sally zase svoju známu. Oplatí sa vidieť.

Miláček (2017)

Herci fajn, kamera dobrá, hudba v poriadku. Najväčším problémom filmu je zápletka. Je málo pravdepodobné, aby mladý, atraktívny a úspešný herec si nevedel nájsť dievča a následne sa stal stalkerom 17 - ročnej stredoškoláčky. Obťažovanie dievčaťa v jej dome a zničenie svojej reputácie a hereckej kariéry. Veľmi slabé.

Crash (2004)

Veľa príbehov, veľa postáv. Tieto mikropríbehy majú spoločnú tému rasizmu. Obdivuhodné na tomto filme sú dejové zvraty, ktoré divák nečaká. Najviac ma bavila linka, ktorú hrajú Matt Dillon a Ryan Phillippe. Výborný film.