• Krátkometrážní

Podoby lásky (1998)

Nádherná mozaika príbehov viacerých dvojíc. O to krajší obraz vznikne na záver filmu, kde sa jednotlivé časti puzzle skladačky spoja do jedného celku. Záver výborný a divák dostáva príjemnú dávku emócií. Oceňujem príjemnú hudbu a množstvo známych hercov vo filme.

Pasažéři (2016)

Nádherná sci - fi romantika. Krásne interiéry, výborní herci, pekné vesmírne zábery. Oceňujem, že vo filme nie sú žiadne násilnosti ani strieľačky. Určite si tento film pozriem viackrát.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Jeden z tých lepších katastrofických filmov. Sieť satelitov začína na príkaz niekoho vyššie postaveného ničiť určité oblasti Zeme. Postupne je ohrozená celá Zem. A Gerard Butler zachraňuje planétu. Trochu mi pripomínal Brucea Willisa z Armageddonu, kde šlo tiež o záchranu ľudstva. Film nebol nudný, páčili sa mi aj zábery z vesmíru. Za mňa spokojnosť.

V létě ti řeknu, jak se mám (2022)

Veľa párov, veľa príbehov. Zo začiatku sa treba najprv zorientovať v týchto mikropríbehoch o vzťahoch, ale mňa osobne to nerušilo. Práve naopak, tým, že to nebol príbeh len o jednej dvojici, tak nebola nuda. Pekná hudba vo filme, príjemné exteriéry aj zaujímavé zápletky.

Dominant Chord (2019)

Krátkometrážny film o tom, ako je ťažké mať vzťah s verejne známou osobou. Pripadá mi však trošku zvláštne, že v dnešnej dobe je mnoho známych umelcov, ktorí sa prezentujú ako openly gay. A nemajú problém s budovaním kariéry.

Le Paradis (2023)

Mladý Joe trávi svoje dni v nápravnom zariadení, odkiaľ už viackrát ušiel. Nemá dobrý vzťah s matkou, preto by neskôr radšej býval sám. Jedného dňa prichádza do zariadenia William. Medzi oboma chlapcami vznikne náklonnosť. Problém sa vyhrotí, keď Joe nemôže opustiť zariadenie, ale má nariadený predĺžený pobyt. Nezvládne to psychicky, čo postupne naruší aj vzájomný vzťah oboch chlapcov.

Úder (2022)

Jim a Whet, obaja mladí majú svoje životy, ktoré sa postupne začínajú prelínať. Vidíme tu pekný ale občas náročný vzťah medzi Jimom a jeho otcom, hodiny driny pri tréningu boxu. Úplne v inom svete žije Maor Whet. Je osamelý v tej svojej chatke na pobreží, ale prechádzky so psom ho privedú k Jimovi. Ich priateľstvo sa postupne premení na náklonnosť. Záver sa nesie v pozitívnom duchu, možno aj preto dávam 4 hviezdy.

Brankář (2018)

Prekvapivý a zaujímavý životný príbeh o mužovi, ktorý sa z vojnového zajateckého tábora dostáva do anglického sveta futbalu. Film zachytáva nielen jeho osobný úspech, ale aj určité obdobie smútku, ktoré prežije v súkromnom živote. Hlavnú postavu si zahral nemecký herec David Kross, ktorého mnohí poznajú z filmu Predčítač. Divák sa pri tomto filme rozhodne nudiť nebude.

Maestro (2023)

Film zobrazuje život geniálneho dirigenta a skladateľa menom Leonard Bernstein. Vidíme cestu talentovaného potomka ukrajinských emigrantov židovského pôvodu na vrchol slávy. Zároveň sa divák dozvedá čoraz viac o jeho súkromnom živote. Bradley Cooper je v tejto úlohe bravúrny. Film zároveň podfarbujú Bernsteinove skladby, čo umocňuje umelecký zážitok z filmu. Za mňa jednoznačne 4 hviezdy.

Školní vázanky (1992)

Mladý, pohľadný a športovo nadaný hrdina si okamžite získa sympatie diváka. Pri odhalení jeho židovského pôvodu v prevažne kresťanskej komunite nastáva veľký zvrat v jeho živote. Tento zvrat udržiava napätie vo filme. Zaujímavosťou je, že tu uvidíme hrať mnohé hviezdy v mladom veku: Fraser, Damon, O Donnel či Affleck. Dobrý záver pohladí diváka po duši.