• Krátkometrážní

Láska a nenávist Istanbulu (2019) (seriál)

V podstate sa dej točí okolo dvoch rodín. Aga chce oženiť vozíčkára Nedima a tak mu vyhľadá síce chudobnú, ale mladú nevestu. Herci boli fajn, exteriéry z prostredia Istanbulu efektne vybraté. Ale scenár zaostával, obsahoval veľa bizarných až nelogických zvratov. Romantiky bolo pomenej, skôr tam boli v každom dieli hádky a intrigy.

Ve hře je láska (2015) (seriál)

Kreatívny riaditeľ firmy na výrobu topánok Omer je pekný a sympatický. Nová asistentka Defne je zase príťažlivá a šikovná. Výprava seriálu bola vcelku dobrá, vedľajšie postavy boli tiež zaujímavé, nechýbal humor v podobe fotografa Koraya. Občas sa vyskytli nelogické epizódy a vadila mi aj nekonečná dĺžka seriálu. Hodnotím ako priemer.

My All-American (2015)

Žil tak krátko, ale stihol si získať srdcia mnohých. Svojím charakterom, silnou vôľou a správnym prístupom k druhým. Pravdivý príbeh o mladom športovcovi Freddie Steinmarkovi, ktorý bol oporou svojho tímu v americkom futbale. Scenár je pútavý, mladý Finn Wittrock hraje výborne a veľmi sa mi páčil aj Aaron Eckhart v postave trénera. Bolo to dojemné, smutné ale nie depresívne.

Létající Skot (2006)

Podnetný životopis zo sveta cyklistiky je európskej produkcie. Oceňujem, že svetový rekordér Graeme Obree tu nebol vykreslený ako nejaký superhrdina, ale ako muž bojujúci s pocitmi neprijatia a menejcennosti. Tie jeho vnútorné hlasy ho na jednej strane oslabujú, ale zároveň mu dodávajú chuť zabojovať. Jonny Lee Miller pôsobí vierohodne a zároveň veľmi sympaticky. Film prináša napínavé momenty a nemá prehnanú stopáž.

Její tělo (2023)

Biografické snímky majú vždy niečo do seba. Podávajú príbeh, ktorý sa naozaj stal a to im dodáva na sile výpovede. Takto je to aj s príbehom o mladej žene, ktorá z vrcholového športu prichádza do pornopriemyslu. Natália Germani zvládla úlohu veľmi dobre, páčila sa mi aj Zuzana Mauréry v roli chápajúcej matky. Celkom zaujímavé boli aj tie pohľady na akvárium, ktoré akoby pripomínali tú vodu v bazéne, kde bola mladá Andrea ako doma.

Co jsme komu všichni udělali? (2022)

Toto je tretí diel multi - kulti komédie z Francúzska. Bol parádny, oveľa lepší ako dvojka. Tentoraz išlo o obnovenie manželských sľubov Clauda a Marie. Tu prišli všetky dcéry s geniálnym nápadom, pozvať príbuzných na oslavu. Veselé bolo Rachidovo riešenie problémov so záhradou, Chao ako žiarlivec, David a jeho mobilné iglu a Charles ako herec v miestnom divadle. Kofi sa zase pohádal s Claudom a v závere bola super oslava.

Co jsme komu zase udělali? (2019)

Druhý diel komédie nás opäť privádza do Francúzska. Rodičia Verneuilovci sú odhodlaní bojovať, lebo nechcú, aby ich dcéry s manželmi opustili rodnú krajinu. Výborní boli všetci štyria švagrovia, ktorí si už pomaly zvykajú na seba. Samozrejme, že dôjde aj k stretnutiu s Kofinovcami (príbuzní z Afriky). A nechýbal ani kňaz z miestnej farnosti, ktorý si už zvykol na zvláštne príbuzenstvo tejto rodiny. Druhý diel bol síce trochu slabší ako jednotka, ale stále si udržal dobrú úroveň.

Have Dreams, Will Travel (2007)

Farmár (Val Kilmer) nájde na svojom pozemku dve 12. ročné deti. Pomôže im a oni neskôr pokračujú na svojej ceste za Cassinými príbuznými. Táto vzťahová dráma medzi chlapcom a dievčaťom ma v celej svojej absurdnosti úplne dostala. Rozhovory, ktoré vedú sú milé a dojemné. Film ma v závere milo prekvapil, riešením situácie Benových rodičov ako aj posunutím deja, kde sú obaja už dospelí a úspešní mladí ľudia. "Väčšina ľudí potrebuje plán. Bez plánov je život na nič." Nádherné.

Přísně tajné! (1984)

Výborná komédia, kde mladá spevácka hviezda (Val Kilmer) odlieta do Východného Nemecka a pridáva sa k odboju. O fóriky tu nie je núdza, dokonca film servíruje aj kratučké paródie na Modrú lagúnu, Pomádu, Elvisa či westerny. V úvode ma pobavil olympische Mannschaft, v pizzerii zase ťahajúci syr a v závere scénky s fingovanou kravou. Celé to oživujú rockenrollové piesne a kreácie hlavného hrdinu.

The Doors (1991)

Životopisný film ako dvojhodinová rocková a tak trochu psychedelická jazda, ale veľmi zaujímavá. Jim Morrison zakladá kapelu The Doors. Píše básne, spieva, má úspech a ponára sa do drogového opojenia. Film ma úplne vtiahol do deja a veľmi ma to bavilo. Val Kilmer bol skutočne presvedčivý aj ako citlivý muž píšuci poéziu aj ako nepríčetný frontman kapely. Kto má rád životopisy z hudobnej scény, ten bude spokojný ako ja.