• Pohádka

Lásky čas (2013)

Narozdíl od hnidopichů bych ve filmu scénáristická faux pas neviděl. Curtis jako scénárista byl fér a ke změnám historie nakonec vůbec nedošlo, jen k hodně malým korekcím, což se mi asi líbilo nejvíc. Spokojit se s tím, co mám a užít si to. Myslím že to byl i leitmotiv filmu, užít si co je. Možná by fil měli povinně promítat všem pár týdnů a blbá nálada by třeba zmizela. PS: Chápu, že ne každý z mužů se budí denně vedle někoho tak rozzářeného, jako Rachel McAdams... (za ženy hodnotit nemohu, i když Domhnall je po vzoru Love Actually "sympatickej moula")

Veřejný nepřítel (1931)

Hodnocení jen v kontextu času , herci hodně přehrávají, jako naše prvorepublikové fláky.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

R.I.P.D. veliké zklamání při srovnání s RED. Stejnej žánr, stejnej režisér, zase skvělej nápad na zápletku, ale scénář asi šitej horkou jehlou, aby studio mělo blockbuster, chyběly vtipné momenty a prostě mě to nebavilo. Huhňající Jeff, jeho parťák nijakej, žádná zábava. MIB drželi oba hlavní herci, tady mi tahle ingredience chybí.. Z jedný kosti dvě polívky neuvaříte a Nebýt Mary-Louise a scény se zírajícími zahradníky, dal bych odpad. (asi jsem viděl desítky horších filmů, ale při vynaložených prostředcích...) I tak bych dal šanci dvojce, protože záhrobní policajti slibujou vizuální i scénáristické orgie.

Peklo na talíři (2012) (pořad)

Osvětu udělal obrovskou, i když nikdy nebyl objektivní. Ale ostatně PRAKUL je také jeho dítě a i na mediálním úspěchu Pohlreicha má podíl, ale to je už skoro pravěk. V současnosti (2013) už se jen hodně opakuje a se svými spolutvůrci téma pro sebe vyčerpal. Teď by to byla jedna hvězda. Škoda... /za současné díly bych mu dal i odpad, protože mu chybí zpětná vazba a místo toho má hordy nekritických obdivovatelů/

Sígři ve výslužbě (2013) (pořad) odpad!

Jak mohl probíhat brainwashing v hnízdě intelektuálů - TV NOVA? Co udělat zase něco vtipného. Jak tady říkáme kopec srandy... Mohli bychom zinscenovat situace, kde budou staří senilové a tím to bude vtipné. A tak se stalo. A uvádí to Eva Holubová, která soudná není již déle a platit účtenky musí. To že "stařec" dělá něco, co je obvyklé v mladším věku nedělá z obvyklé i méně obvyklé činnosti gag a vtip. Polévala mě trapnost celých deset minut, co sem tenhle výblitek vydrželsledovat a byl jsem překvapen gradací nevkusu a hnusu. Jediné co chybí jsou tělní sekrety a plíny, ale jsem si jist, že tam jsou. Odpad i mezi odpadem v TV NOVA. Ale zase se nemusím dívat na TV, protože vím, že mic neuteče a život je hezčí. PS: na NOVĚ jsem nikdy nic ubožejšího neviděl a jedinej větší hnus byly Svazácký a Vébácky agitky za komančů.

Pád Bílého domu (2013)

Kdyby to bylo béčko, tak je to super... Pak bych dal pět. Odstřelovač od Toníka dostal 4 a tohle lepší není. Typově film tak deset let zpět, chybí mu nadhled, neshazuje se, bere se strašně moc vážně, patos teče proudem. Ale... je i tak zábavný. Teroristi jsou jako vždy strašně zlí, Náš borec naopak už zase neposlechne náčelníka generálního štábu a všechny samozřejmě zachrání. Teroristi mají jako obvykle supertajnou zbraň (kde to ku... vzali?) , pak je v ději dost nesmyslů a nelogismů. A jako bonus je vše v "super duper" kulisách Bílého domu. Tisíckrát omleté, neoriginální, ale i tak příjemně strávený čas. Ideální od osmi v TV, dá se u toho žehlit, lepit modely, dělat prezentaci do rachoty...

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Spousta akce, parádně rozjetý začátek, ale pak pro mě nevěrohodná zápletka a slabí zloduchové. Nevím li jako scénárista co, pak zjistím, že mám syna a tohle téma se dá použít. Ve čtyřce dostali ze série co šlo a těžko by to mohlo být lepší. Srovnal li bych to se čtyřkou, která má 5, pak stěží 2 :-( Pořád le trochu lepší, než trojka. Hans Gruber je jen jeden (do šestky bych dal dvojče Hanse, Alan Rickman si rád střihne opáčko :-)) a zůstal bych v USA.

Česko na talíři (2011) (pořad) odpad!

česko na talíři komentuje slovenka... "Česko" - mluví česky, hezky, spisovně, ale má tradiční tvrdou výslovnost a není češka. Není sice vlezlá (jako třeba Bohdalová při vaření), ale charisma pro kuchařský pořad postrádá. (a nemyslím, že by byla amatérský kuchař) Upoceného Sapíka jsem viděl vařit perličku a něco s lanýži a k tomu na závěr dělali hostitelé bábovku z majolky. Typický obraz české kuchyně. Sapík by neporazil ani Babicu, strašné je jeho neumětelství a dušnost monstrózně obézních do toho podivná změť hostitelů, kdy jim rádoby realityshow leze do kuchyně... Děs, takhle to vypadat nemá.

MasterChef (2012) (pořad)

Promarněná příležitost, ale vinni nejsou šéfkuchaři, ti vařit umí, ale dementní dramaturgie NOVY, která to tlačí někam, kam na to nikdo z přítomných nemá, tím méně pak štáb NOVY. Viděl jsem 3 série Au verze a 2 série US. Doufám, že do dvojky se přihlásí lepší kuchaři, než byli v jedničce... Formát, který upravila NOVA je málo atraktivní, protože není ani o vaření, ani o umění poroty (nezpochybňoval bych naše porotce, lepší kuchaři tu prostě nejsou, nejsme US nebo Fr), To co si NOVA vybrala je o různých mezihrách a pauzách a názorech pár nedospělců (myslím především finalistické hochy). Nezajímají mě názory amatérských kuchařů, proč byl který z nich lepší/horší, nezajímají mě dramatické pauzy, chci pořad kde se vaří a kde ukážou i porotce jak vaří (aspoň v jiných verzích to měli). Zapomeňte na reality show, tu umí pražská ZOO líp a natočte pecku o vaření.

O pokladech (2012) (TV film)

Dal bych tak tři a kousek, ale když vidím ta bídná hodnoceni a srovnám s dvanácti měsíčky, pak je to jasné. Nádherné lokace, překvapivě příjemné hlavní role (obě holky i zámečtí páni jsou příjemně neokoukaní) i kamera byla pohádkový nadprůměr, vadilo mi jen světlo ve scéně sázejících se trpajzlíků s pohledem na sv.Barboru a kolej. Některé kašírované scény jsem napoprvé ani nepozoroval (bez brýlí to občas vidět na 4 metry není) Technické hračky a pomatený 'Dyk byly jen ozdobou z doby, do které se obvykle pohádky nesituují. A na začátku mě velmi mile překvapilo, jak Jana Pidrmanová zapěla s Čechomorem. Asi by se uživila lépe, než některé star. Slabý mi připadal jen Karel Heřmánek a to ne svým výkonem, ale maskou, která k trpaslíkům neseděla. Škoda, že triky jsou pořád slabší - putující zlaťák, vysoká hora - brr studio. To by pak bylo bez chyby