• Pohádka

MasterChef (2010) (pořad)

Kuchařská soutěž, z níž vychází i naše "na nože". Ale je tu pár rozdílů. V této verzi jsou všichni kuchaři amatéři. Gordon Ramsay není nepříjemný a myslím, že otěže pevně drží v rukou. Spoluporotci jsou také špičkami ve svém oboru (Graham Elliot, Joe Bastianich) a jejich připomínky mají úroveň i váhu (každý si svoje prosadí, ale formát je Gordona). I slabší soutěžící by většinou strčili do kapsy naše nejlepší (zájem soutěžit je asi jiný u nás a v USA). A hlavní důraz je zde kladen na vaření a ne na odporné pomluvy, intriky a život v chalupě, jako v naší parodii. Skvělá výprava, výborná grafika, dostatečně emotivní i napínavé a z jídla uvidíte vše. Porotci jsou "jen" porotci, hodnotí, komentují, ale hvězdami jsou tu soutěžící. Je to jako starý trabant a nové BMW. Skvělá show, jen si musím sehnat i australské 4.série a Profi sérii s profíky.

Pravdivá romance (1993)

Myslím, že Tony Scott krásně zjemnil Tarantinovu verzi a pro mě je to jeden z nejlepších romantických filmů vůbec. Nemusí to být doják, romantika je jinde a popsat to nedokážu. Nádherný erotický hlas Patricie Arquette, skvělá hudba Hanse Zimmera, která je absurdním kontrapunktem, ale nakonec člověku dojde, že je to tak...

Hříchy pro diváky detektivek (1995) (seriál) odpad!

pomíjím kvalitu scénáře, strašné dialogy a podivnou dobu, kdy seriál vznikal. Pomíjím i "set" herců, který opravdu většinou nemusím. Co ale režisérovi neodpustím je fakt, že herci se zde pod jeho vedením mění v ochotníky. U některých jsem takhle slabé výkony ještě neviděl. Zatímco přenos "hříchů pro Knoxe" měl nárok na řadu chybiček, tohle přímé není a výkony jsou snad ještě horší. odpadovitý odpad

Sama doma (1998) (pořad)

Nezapomenu na díl, kdy jsem se učil na zkoušku a režisér donutil v dílu o vaginálních mykózách, plavkách na léto a stavu čistoty našich rybníků vlézt dvě modelky v předváděných plavkách do dětského bazénku s kachničkou a za nimi seděli Michael Vít a slepice moderující tento pořad a tlachali o čistotě rybníků. Modelky v bazénku o průměru asi 160cm si posílaly kachničku, protože nevěděly co dělat a já si myslel, že tohle by nedali ani Monty Pythoni :-) PS: Slepice se týkají jen těch paní, co tam pindají a nepoužívám to jako běžné oslovení pro něžné pohlaví. Když vezmu v úvahu, že půlka dílů co jsem viděl (asi 10-15) se věnovala vagině, výtokům, mykózám, prekancerózám, pak je něco na světě divně a kdybych byl ufon a nevěděl nic o tom, jak to je, byl bych asi homosexuální ufon Uffff

Prostřeno! (2010) (pořad)

Podivně pojatá reality show za pár babek. Stojí Primu jen štáb a jednou týdně 15kK... Dráždí mě komentáře V.Vydry, které jsou strašné a stydím se za něj skoro pořád. Ten chlap nemá vkus a i vtip mu chybí. Jana Boušková to nedožene a asi by to nedohnala ani s jiným partnerem (ty komentáře to sráží o stupeň níž, než by byl potenciál) A pak část šmejdění, která mě taky děsí. Kuchařsky je to o ničem a jako do všech reality show se hlásí spíše lidé, co nemají co ztratit. To je asi největší chyba, že tu vidíte pořád jen jednu část populace a zvrhlíky s exhibicionisty, občas někdo kdo má hluboko do kapsy a doufá, že by na výhru dosáhl.. Celé se to asi brzy přejí...

Avatar (2009)

V původním nadšení z 3D a nového nepoznaného to bylo 5hvězdiček. Kdyby nebylo komplet vytvořeného jiného světa a té imaginace, byly by to sotva 3. Těžko objektivně hodnotit (tak 65%) , ale znovu už vidět nemusím. Chybí tajemno, nepoznané, žádné mystérium, vše vyjevené naplno napoprvé, skoro jako v pornofilmu...

Zlatí úhoři (1979) (TV film)

Toto pojetí Oty Pavla nemusím. Pavlovy povídky jsou veselé a režisér nám servíruje melodramatickou podívanou. Přiznám se, že i pan Menšík, ač podává skvělý výkon, tak na mě působí hodně nepatřičně a věrohodnějším tatínkem/básníkem je pozdější Karel Heřmánek. Prošek je skvělý a nic nemám ani proti zbytku osazení (rozvědčík také při vyprávění nepůsobí věrohodně): Takže za Menšíka paradoxně bod dolů... Asi jediný film, kde mi neseděl.

2012 (2009)

Film, kde je úplně vše předvídatelné, vykrádání sama sebe, lepení klišé na klišé a to vše s béčkovými, ale asi drahými animacemi/vizualizacemi, kde fyzika nefunguje. Independence day byl první a dalo se to, ale nechutný patos, prezident humanista (nechápu, že režisér je němec) a do toho pár rodinných trablů, blázen "Wooody". Tenhle film je přes kopírák a pokud si pustíte Fyzika je celkově slabou stránkou a bortící se domy, lámající se mosty a praskající zemská kůra spolu s unikajíící lávou v mnohočetných gejzírech působí legračně spíš, než hrozivě. Občas jsem se musel smát a často poslouchat "opravdu se na to musíme pořád dívat?"

Julek (1979)

vůbec si děj napamatuji, přestože jsme na tom byli v kině se školou třikrát (taky jsme byli na dalších podobných "peckách"), ale dodnes mi utkvěl malý Filip Renč. Film byl natočený velkoryse a vedle veleděl, jako je seriál Klement G. a seriál Rodáci krásně zapadne. Nevydržel jsem a po 40letech film stáhl. Je překvapivě civilní, je tu krásně a barvotiskově zobrazena doba kolem první velké války a politiky je tu málo. Samozřejmě že Fučík je tu vykreslen velkolepě, ale vzhledem k názvu a době vzniku se to docela dá. Velmi dobré obsazení, dětští herci tu nejsou zázrační, občas přehrávají.

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Strašně nevyrovnané díly, občas nudné desítky minut na vystřihnutí. Seriál mi připadá jako zlý otisk své doby, ale mně připadá velmi uvěřitelný a opravdový - Hudba Petra Hapky, která k seriálu patří, ale nelíbí se mi, spousty soudruhů, pohraničníci, policista, +++ Veronika Žilková a M.Vladyka ++ Rodina Hrdinova je hezky vymalovaná a M.Kudláčkovou jsem prebubertálně miloval. (kde je jí asi konec), a vůbec mi tu rodinný život připadá reálně zobrazený. Výborní dětší herci (až na výjimky- + B.Bohdanová a G.Vránová jsou ve svých negativních rolích úžasně nesympatické, Věra Galítková jako super soudružka je docela lidská. -- J.Bohdalová/V.Brabec/J.Štěpnička všichni v odporných rolích a se slabými výkony.