• Pohádka

Špindl (2017)

Zdeněk Troška je ve světle tohoto výtvoru pan režisér. Jeho filmy se mi většinou nelíbí, ale aspoň se u nich nemusím stydět a cítit trapně za herce. Tady jsem se cítil tak 10min trapně, což je jistě můj filmový rekord. Pokud někdo máte trapnější biják, napište mi, pokusím sele to ověřit 😉 Obsažena je většina herců, které nemůžu nebo neumí hrát, ideálně oboje. Anita K. a Anna P. . to zachránit nemohly. Ochotnické herecké výkony ostatních, humor na úrovni besídky šesté třídy, klišé na klišé a Bogner + Flixbus jede. Vrcholem je Vašut pracháč a imitovaný V. Klaus 🤮🤮🤮 Scénář asi stál za penrek, ale režie a obsazení by zabily i oskarový děj. Kdo mi vrátí 98min života? PS: jména postav jsou asi samostatná kategorie, ale i za ten výběr jsem se zpotil.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Scénář psal tak, aby se vlichotil Zemanovi. Těch narážek na něj a okolo něj, ostuda, tohle řiťolezectví. Je to neuvěřitelně hloupé a výkony všech profesí osudné. Premiérská kancelář pobavila, fakt hnusná, tu si stavěl asi sám ze zbytků a do kouta vlajku... Bohužel tohle je odpad odpadů, Odpad Jaromíra Soukupa.

ONEMANSHOW Foundation: Cizí zeď (2018) (hudební videoklip)

Nevěrohodné... Nevěřim ani jednomu z nich (Mareš-Bartošek) a to násilné naroubování na charitu a slabou kampaň za balík peněz, kterou jsem nepochopil taky neoceňuji. Jedna hvezda za nacvičení nehody a auto na presazováni stromů...

Dunkerk (2017)

Hudba jako o život, ale neodvypráví film sama. Neuvěřitelně epické (funguje jen na velkém plátně) ale nic nenahradí děj. Takhle jsou to děsivé obrazy z války. Kameraman je mistr, všechno je jak má, ale prostě to nefunguje tak, jak by člověk u Nolana čekal. Pro Brity to bude zjevení, jsou to hlavně jejich dějiny. Jedna skvěle natočená obrovská deprese a bezmoc z války a jejích východisek. Asi se na to půjde koukat i za 50let, což o 98% produkce říci nelze...

Wonder Woman (2017)

Udělal jsem chybu a nepřečetl jsem si Verbalovo hodnocení. Asi jsem měl jít na Auta 3. Je to dlouhé a sneslo by to zkrátit o 50min. Prvních dvacet minut je kýč pro barvoslepé s divočejší krajinou než měli Elfové a Avatar, ale táhnou to dospělé Amazonky, které vypadají dobře a umí i něco zahrát. Pak nám dcera dospěje a začíná nuda. Gal Gadot umí jen jeden výraz jako Arnold, ale tomu to šlo odpustit. Prostředek je nekonečně dlouhý, děj nemá a akci také ne. Konec vyrendrovali z posledních dvou DC děl, jen s jinými texturami. Humor chybí, herectví málo a napínavé je to jako když schne nátěr.

Modrý kód (2017) (seriál) odpad!

Prima anoncuje velké množství odborných poradců i z oboru medicína... Nevím nevím, ale pokud svoje znalosti přenesli do toho co se dělo v prvním a myslím třetím díle, pak jsou mizerní odborníci a doufám, že se mě nikdy nedotknou. Nevím jak vypadá bordel, ale na to nepotřebujete pomoc z emergency. Odborné výrazy a jejich použití mimo, postupy špatně (vidím na nepodmíněné tresty pro vaše hvězdy Rubavy). Selhání jater a transplantace pobavily, ale odborníků se určitě neptali, protože to bylo špatně všechno... Přímá masáž srdce z torakotomie ? Kardiochirurgové se smějí asi ještě teď (pokud se na to nějaký díval). Klinické projevy šoku? To se projevují tak hezky dramaticky jak to hrají vaši borci. To jako fakt? Odpovím, že určitě ne, dotyčnému není horko, fakt ne... Největší průser tohoto výblitku hrabivých producentů a týmu neméně otřesných scénáristů a režisérů je to, že lidé si myslí, že takhle to chodí (když se zaštítíte jakýmsi odborným dohledem) a je hodně těžké jim ty vaše zvratky vyvracet. Takže už prosím netočte, když to vůbec neumíte, nebo shazujte jinou profesi - seriál jatka by mohl být super i bez Kurta Vonneguta jr... (tomu to nedělejte, narozdíl od vašich scénáristů je to pan spisovatel)

Svět pod hlavou - Mrtvý lidi (2017) (epizoda)

Scénárista Ondřej Štindl založil kdysi na Rádiu 1 pokrokovou hitparádu "Strašidelný zámek". Výsledky zná asi už jen on, ale Sloky(Kroky) asi i něco získaly. Jen nevím, co je odkaz na Epochu a jejich kytaristu (Pražský výběr a Soukup všichni znají, ale tohle jsem nevymyslel). Škoda, že to působí hodně parodicky, i když takové to asi i bylo. Nenávist k této "kultuře" je asi u Ondřeje zřejmá a ztotožňuji se. Doufám, že nám naservíruje i Michala Davida a další "pecky", protože scénárista zná tehdejší hudební perly lépe než jeho kolegové a i dobu má hezky nakoukanou. Jen depresivní to není (a přitom bylo). To zvládl nejlíp Občanský průkaz a Pouta. Skvělý díl, hodně jsem se bavil a vzpomínal na rané Rádio 1 a kraviny, které tam moderátoři dělali (takový Kakaxa a Raxaxa, nebo Beranice), či ondřejův Bazar...

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Zmatený scénář, který nemá se zlatovláskou nic. Trochu moc odvážná Iva Procházková, která ve scénáři nedokázala zkrotit přemíru nápadů a vyrobila nezfilmovatekný eintopf. Pekelný střih, který zazdil jakékoliv snahy pochopit zmatený děj (střihač je asi ze zvláštní filmové školy a neví, že děti nedají tři střihy za vteřinu, to se dává do klipů pro sjetý magory) Naopak mi nevadily princezny, co jsou nic moc krásné a oblečené a chovající se jak v hampejzu ani skorosestra Simony Babčákové jako zlatovláska. Herci hráli slušně, Jan Dolanský byl zase špatňák, jen to nedávalo smysl. Snad příště... Jen to nebyla pohádka a nebylo to pohádkové.

Pravý rytíř (2016) (TV film)

varování: není to úplně Ad Rem, ale už se to nedá milá ČT. Martin Kraus je mizerný herec. Sice to není jediný problém této pohádky, ale můj ano. Když ho vidím, mizí pohoda a většina obyvatel ČR i ve stavu jakkoliv opilém je lepšími a věrohodnějšími ochotníky. Ve všech pohádkách se dementně chechtá, přehrává nebo nedohrává, ale vždy je mimo roli (slušel by mu retardovaný hrdina, kterého by snad trefil správně) Nevím jak funguje JAMU, kterou měl vystudovat, ale to, že jej nechali vystudovat nesmaže ani deset Hogerů. Krom jeho nejsem schopen vidět na obrazovce ani Jana Čenského a úplně nejvíc šoufl se mi dělá z Dany Morávkové. Hrát neumí ani jeden a mohli by mít vlastní pořady i divadlo (vše s varováním pro poctivé poplatníky) Lidé kteří se proviní nezaplacením poplatku za sledování TV, nebo černí pasažéři v MHD by mohli být takto jednoduše trestáni (museli by shlédnout jejich tvorbu). Režie jejich kousků by se mohl ujmout třeba Martin Dolenský, ale asi by tam byla větší konkurence a najdou se mizernější režiséři. A teď k pohádce. Utratit nemalé peníze za výpravu a kostýmy (které nejsou vůbec špatné, kamera průměrná) a zmršit to scénářem, který je úplně nevěrohodný a zbytek zabít otřesnými postsynchrony, mizerným vedením herců a výběrem Martina Krause nemůže skončit dobře. Lukáš Vaculík, který je pan herec to sám zachránit nemůže a rolička Táni Pauhofové je příliš malá (a moc se mi nehodila)

Anděl Páně 2 (2016)

Do kina jsem se díky vysokému hodnocení těšil. Pocity jsou rozpačité. Skvělé "pohádkové" lokace, masky, hudba i kamera. To co je dal režisér na plátno vypadá prostě dobře, jen to nějkak nešmakujel. Kamenem úrazu je tu scénář a "telebrity" placement. Horáček, Lucie Bílá a děti Gottovy jsou vrcholem pekla a smysl tu nemají... Příběh samotný je kostrbatý, nepohádkový a řada věcí nedává smysl. Je jedno, zda dobro zvítězí, nebo ne, ale vše by mělo mít důvod. Tady jsem ho postrádal. Pomíjím přílišnou "lidskost" nebešťanů. První třetina veliká nuda a "hláškování" fórků s křesťanskou tematikou je laciné jak v Kameňáku. Poslední třetina je ta, co postrádá smysl a vyvrcholení ( "vrcholem" je TeleBrity placement Michala Horáčka). Střední část drží pohromadě, honičky jsou chvíli vtipné, pravý čert a anděl toho ale moc nevykřešou a spíše se spoléhá na malebnost exteriérů. Škoda, že se pohádka neubírala více jinam a vrcholí lovem Vicy Kerekeš, což je slabomyslné.