• Pohádka

Dexter (2006) (seriál)

Skvělý seriál s napětím v celé sérii, s minimem slabých epizod. Málokterý hrdina podobného díla není superman, ale Dexter není a tím je vše věrohodnější. Nevím, která se série se mi líbila nejvíc, zatím byla každá trošku jiná, ale bojím se, že opakování se tvůrci nevyhnou. Závěr 4.série byl pro mě trochu silná káva. Chápu, že konec 4. je způsob, jak udržet seriál jako "nelimonádu", ale já si připadal jsem si jak při čtení Afghánce od Forsytha a na další sérii se netěším. (asi mám radši červenou knihovnu)

Zrození šampióna (2009)

Za co je Oskar pro Sandru jsem pochopil záhy. Sandra je v roli reálná a konečně jí někdo pomohl udělat krok ze škatulky pěkné herečky ven (ošklivky to mají snadné, tam se talent předpokládá, i když není). Přesto mám pocit, že Sandra hrála podobně jako jindy, výrazově to bylo stejné, ale dostala jiný typ role a asi lepší vedení režisérem. Navíc ji příběh zbytečně neshazoval. FIlm je sice "slaďák" a americký sen, ale pokud je podle skutečnosti, tak mně to nevadí. Dojmout se u dojáku není ostuda a zatracovat film kvůli klišovitému příběhu, ani jiným podtextům nechci. Tvůrci si možná vybrali "levné" téma, ale vždycky bude dost těch, co řeknou, že je to povrchní a útočí to na city. Existenciální dramata a závažné filmy točí jiní, pro jiný okruh diváků (většinou těch pár, kterým tenhle film nic neříká)

Julie a Julia (2009)

Krásné kulisy, velkolepé obsazení, Meryl Streep, která mi s "fistulí nesedla" a pro mě děj o téměř ničem (a vaření přitom miluju). Podobně dějově mi připadal vystavěný i "Devil wears Prada", ale tam byl děj, zápletka i rozuzlení, na Meryl to stálo a s ní to i padalo (a podobnost není kvůli Stanleymu Tucci) . Meryl ve filmu ani nemusela hrát (pro mě by se nezměnil) a nominaci na Oskara moc nechápu 2,5* - film mi nesedl, ale uteklo to

Kobra (1986)

hláška "s psycháčema nevyjednávám" je pro mě nezapomenutelná. Vůz, ve kterém Cobretti jezdí je také stylový. Sly zde poskytuje vše, co bych v parádním béčku čekal vrchovatou měrou.

Můj život v ruinách (2009)

Film maximálně do autobusu, nebo letadla, kde neurazí. Většinu děje pět minut po začátku odhadnete, ale i tak je to chvílemi zábavné. Ale do kina bych na to určitě nešel

Piráti na vlnách (2009)

Oč více jsem se těšil, o to větší zklamání. Skvělý vypravěč příběhů nám tu moc nevypráví. Hezky poslepovaný sled gagů a scének s vynikající hudbou, ale film nesplnil co jsem očekával a soundtrack by stačil...

Proroctví (2009)

horor, drama, mysteriózní, scifi, akční a také i Thriller... Není to moc na jeden film? Mám pocit, že pejsek s kočičkou pekli dort. Film neví čím chce být, Děj je hodně nevěrohodný (ufoni budiž, hlasy a číselná řada, proč ne, ale obecně nelogické a zmatené chování špičkového vědce s patetickým vyznáním před studenty? ) Shlédnout jednou v pohodě, ale více již ne.

Cena medu (1986)

Na filmu je cenný pohled na to, jak by asi vypadalo zdravotnictví, kdyby nebyl rok 89. Tísnivé a s nedostatkem všeho. Jinak film moc nestojí za pozornost a s časem se z něj stal bezcenný materiál. Vše je schematické, samé klišé, bez nápadu a zápletky, pokud za zápletku nepovažuji hledání dárce. Přesto nemohu odpad, neb jsou i do dost slabší kousky a pan Vlach (a další herci) hrají slušně (pro režiséra a scénář naprostý odpad) Trochu tragédie, bohužel nikoliv jako zvládnutý žánr tragédia, ale jako výsledek, především pak režií (hudba dobová a strašná). Chybí tomu příběh a myšlenka, než jen výkřiky, "už nepijte", "dáme adrenalin" "tlak?", na komorní drama to nemá. Promrhaná šance. (fakticky je to taky blábol, neb dítě AB může dostat výměnnou transfuzi jiné krve s relativně malým rizikem) .

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Vizuálně dokonalé, výtvarník si vyhrál a nádherně zkombinoval design 50-60let s ponurostí Viktoriánské éry (mohli bysme nabídnout porodnici u Apolináře :-) ). Oskary za vizuální stránku nejsou překvapivé. Carreyho nemám rád, ale v této roli s dokonalými maskami mě nadchnul. Škoda, že dějově se film nevyrovná vizuální straně, protože vtípků a vtipných promyšlených hraček je ve filmu na celý seriál, ale i tak je to bezva oddychovka.. PS: Stará Tatra na kolejích mě dostala, no není to dokonalý design z česka...

Gran Torino (2008)

trochu mě na ČSFD mrzí nenadčasovost (sám se také neumím oprostit od nadšení ze shlédnutého a preferuji současné, před mnohdy kvalitnějšími, ale okoukanými), ale tady je to jasných 5. Děj se žene vpřed (a přitom tak nějak v poklidu), postupně nám Clint naservíruje vše co musíme vědět a na konci chybí hloupýt étos (to je ta třešínka). Myslím, že i za 10let bych dal 5 :-)