Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Účelové k Vianociam, do oči bijúca morálnosť a klišé. Toto už nieje Shrek plný vtípkov a parodických narážok, ale rozprávka pre malé deti. U mňa aj vrámci svojich kvalít a možností priemer.

Skafandr a motýl (2007)

"Skafander a motýl" je veldielom neverbálnej komunikácie spojenej s viac než geniálnou kamerou Janusza Kaminskeho. Tragický podtext chytí za srdce, no snímok ani zďaleka nepôsobí smutne. Vnútorný monológ bolestný osud vtipne komentuje, nemanipuluje s divákom, čím mu to ešte viac nesťažuje (aj tak má každý dosť z pohľadu na zmrzačeného chlapíka, ktorý raz dačo v živote znamenal a mihnutím oka sa z neho stala totálna troska). Na filme obdivujem uhol pohľadu: vyzdvihol nádej, bagatelizoval bezmocnosť ...

Pohyblivý terč (1996)

Pravý a nefalšovaný DoplhLunngrenovský filmový des..

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Tento muzikál nie je ani zďaleka normálny, ako aj predchádzajúce Burtonovky. Vlastne je ešte viac nenormálnejší. Čertovsky dobrá Burtonovská morbidita tentokrát výraznejšie podčiarknutá nenávisťou, temnotou, krvou, servírovaná pre silnejšie žalúdky.... Ďábelský Johnny zahral tradične na výbornú, rozhodne lepšie hrá ako spieva, pravdupovediac, nech už radšej nespieva, len hrá.... jooj, len toľké násilie, krv, pomstva a negatívna kvílivá hudba sa miestami ťažšie zvládala pri plnom psychickom zdraví:) Burton stavil na muzikálnosť, nie na choreografiu, uprednostnil príšerne surový chlad pred emóciou chladu... Nebyť toľkého násilia a krvi, možno dám o hviezdu viac... Výsledný zážitok v celostnom kontexte je viac pozitívny ako negatívny, nakoľko sa v prvom rade jedná nepochybne o umelecké dielo a dojem.

Prodám šéfa zn. spěchá (2006)

...ďalšia priemerná komédia ortodoxne zachovávajúca všeky samoúčelné vtípky, marketingové ťahy, aby zapôsobila na čo najširšiu oblasť populačnej normy...evidentne sa jej to aj darí:)

Pokání (2007)

Ťažko sa hodnotí a píše, pokiaľ 120 minút filmu zápasíte s nudou a posledná myšlienka naservírovaná zostávajúcich 10 minút s prehľadom uchváti všetky zmysly, prispeje ku kompaktnosti dejovej línie a kvalite scenára. Výsledný efekt je teda nasledovný: nádherný dojákový záver a totálna katarzia, žiadna hollywoodska manufaktúra. Postup, ktorým boli informácie postupne zdelované bol nepochybne zaujímavý, pre mňa nie veľmi pútavý, viac rozptyľujúci, vyvolávajúci negativizmus. Hudobný podmaz maximálne kreatívny, výborne dopĺňajúci scénu. Jediným a asi fatálnym problémom týchto staroanglických milostných romantických produkcií je fakt, že napriek výbornému spracovaniu u mňa nespôsobujú žiaden emočný tresk, chýba mi v nich dynamika a iskra, masívne prevláda pocit literárnosti a toho, že som to už niekde videla. A ešte je to rozťahané až hrôza. Vášeň a cit, Pýcha a predsudok, Pokánie - to je pre mňa skoro jedna lyrická kategória.

Hezké sny (2007)

Snenie ako scenzúrovaná deskricpia denného žitia, túžob, prianí? Fantázia, intímne predstavy a sny - odraz vnútorného sveta za ktorý sa možno hanbiť? Prelínanie sna a reality. Krásna téma, ktorá z pera Paltrowa nemala pre mňa žiadnu emočnú hodnotu. Good night je popisná komédia s amíciou pobaviť bez akéhokoľvek hlbšieho podtextu. Škoda, čakala som o štipku viac fantázie...

Vesnice (2004)

Popravde, neviem čo si mám o tomto filme myslieť. Prvá polka filmu atmosferická, zimomriavková, mysteriózna....Atmosféra fungujúca hlavne na tajomnosti nepoznaného a zakázaného...Kamera (sem-tam) a niektoré lakačky geniálne, niektoré scény zase lacný gýč (hlavne naháňačka s červenou obludou v lese) Napriek príjemnému úvodnému naladeniu záver filmu a objasnenie celého deja maximálne amputovalo pozitívne sympatie a úvodné napätie. Výsledný dojem preto skôr podpriemerný.

Já, legenda (2007)

Imunitný systém Roberta Nevilla zázračným spôsobom odoláva smrtiacemu vírusu a zároveň je jedinou nádejou pre ľudstvo - totiž len on môže život na zemi zachrániť výrobou protilátky. Stojí sám proti príšerám, zlu, skaze sveta...Áno, je to hero, keď sa mu nakoniec podarí všetko urovnať a nájsť látku na výrobu lieku, ktorý zachráni život na zemi!!! Nebyť namotávajúceho vizuálu tak tomuto tupému apokalyptickému scenáru nedám šancu na ďalšie vzhliadnutie. Chváliť možno len atmosféru, vizuálny dojem a výpravu. Zmutovaný NY so zmutovanými príšerami boli parádne, vyľudnené ulice vzbudzovali strašnú depku a atmosféru totálnej samoty a opustenosti. Vizuál na jedničku, obsah hodný odpadu, ale americká komerčná populácia si snáď zgustne.