ceskyhonza

ceskyhonza

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 2.12.2020  18:12
    Přeběhlík (TV film) (2020)

Tj opravdová slátanina o německém oddaném slouhovi nacistické mašinerii, který už ke konci války nemusel na frontu a švagr mu nabízí úkryt, ale on oddaně jde, aby podpořil poslední kopání dodělávající nacistické kobyly. Na frontu už nedojede, protože polští partyzáni vyhodí vlak. Zůstane u jednotky několika magorů, pod vedením sadisty. Na hlídkách spí s poskou partyzánkou, která se ho předtím ve vlaku pokoušela zabít. Na hlídce celkem nesmyslně zastřelí mladého chlapce, aby později zjistil, že to byl bratr jeho partyzánské milenky. Jeden z jednotky zběhne k Rusům a ten ho později zachrání ze zajetí a naverbuje k Rusům. S těmi postupuje do Německa až na statek švagra a sestry, kdy švagra zastřelí a sestře to zatají. Ta odvedena Rusy mizí ze scény, on se stává funkcionářem v rodící se NDR. Dalším kolaborantům ale není dost radikální, tak společně se sekretářkou utíká do britské zóny a později sní má rodinu a děti. Od té útíká, Když v tv zahlédne zpívat onu polskou partyzánku, která zřejmě žije v NSR. Splácanější scénář by nevytvořila ani Steelová, divákovi je podsouváno ono naprosto lživé, co z posledních desetiletí známe - ti Němci byli vlastně chudáci, nikdo nechtěl nacismus, ten s jeho hrůzami byl jen tak nějak bokem ... V reálu to pak ukazuje spíš na bezcharkternost Němce, který se přizpůsobí takřka jakékoliv autoritě, jedno zda nacistické, či Ruské, ochoten vždy zradit cokoliv. V praxi to pak vidíme i od soudružky Merkelové (vystudované také u Rusáků), kterou ta loajální německá banda není schopná svrhnout a zastavit likvidaci evropské kultury a civilizace prostřednictvím dovozu krvelačných hord vyznávajících ideologii v mnoha rovinách srovnatelnou právě s nacismem, když v dobách A. Hitlera nacistický režim byl spřátelený s muslimy a cvičil je v teroru, který svět sklízí do současnosti. Kdo nevěří, ať s laskavě ověří historické skutečnosti. Koukat na tento blábol je ale ztráta času.

• 6.7.2020  22:56
    Endeavour - Dívka (S01E02) (epizoda) (2013)

Série je, zdá se, přesně ten "můj šálek" - vyvážená směs výborného scénáře, hereckého podání, dobové výpravy - více než dobré propojení všech "řemesel", která se na takovém natáčení podílí. Mám rád i detektivy drsné školy, jako Marlowea, Jesseho Stonea, Bosche, ale Endeavour umí i také a safra dobře a místo u mne má 100% také. Doporučuji.

• 6.7.2020  22:48

Vynikající scénář, jaký zastíní i Agathu Christie, skvělé dobové zpracování co do výpravy, citlivé herecké podání, zejména představitele Endeavoura, kdy věřím, že tj postava, u které se dál bude prokreslovat jemný charakter, podložený citem a smyslem pro spravedlnost, seriál mi byl doporučen a musím říci, že zcela po zásluze. Proto se po shlédnutí několika dílů vracím sem, abych ohodnotil, nikoliv předčasně. Tohle je kvalitka, která zaslouží plný počet *.

• 2.7.2020  14:25
    Válka v Tichomoří v barvě (TV seriál) (2018)

Prima ZOOM, pokud umím ještě trochu počítat, těch dílů opakovaně vysílala jen 7.

• 26.5.2020  01:18

Ach Bože, to je slátanina ...

• 25.5.2020  15:16

Někdy je umění, včas přestat. Jak byly první dva filmy zábavné, akční, kdy se tyto dvě základní vlastnosti prolínají, tak tento je opravdu vcelku slátanina. Sice nechybí drahé akční scény, ale tak nějak bez lepšího kontextu. "Šťávu" předešlých tu suplují hlavně poměrně trapné vulgarity bez invence. Zkazil jsem si dojem, po dvou filmech, které mi sedly, je toto slabý odvar.

• 30.7.2019  19:21
    Kudy kráčela smrt (TV seriál) (2019)

Epizody: 01) Vina seržanta Josepha O´Connora; 02) Ohnivá apokalypsa; 03) Město pod bombami; 04) Silnější než strach; 05) Smrtihlavové v bílých pláštích; 06) Deník Otto Wolfa; 07) Narozený jako vězeň...; 08) Svatý Gorazd; 09) Devět ztracených; 10) Vrazi školou povinní; 11) Rebel s duší básníka; 12) Krvavý Walter.

• 24.7.2019  12:36
    Deadwood (TV film) (2019)

1/2 * za zvuk a 1/2 * za barvu, když už jsou filmy zvukové a barevné ... 100 minut čekáte, co z toho vyleze a ony jen závěrečné titulky. Bída s nouzí, strašlivé zklamání po té reklamní kampani. Obsahově takřka o ničem. Snad by to mohl být např. pilot k seriálu, ale jako samostatný film ztráta času.

• 16.6.2019  22:35

Více: https://www.memorabletv.com/previews/the-dambusters-channel-4-7-apr-2003/ dostupné: https://uloz.to/!YjrA7yTFWFh8/prehradobijci-1-2-zvhs-tv-avi a https://uloz.to/!KHR6re0OXly3/prehradobijci-2-2-zvhs-tv-avi

• 12.5.2019  13:19
    Po stopách války (TV seriál) (2018)

Epizody: 01 - Neznámá nacistická továrna; 02 - Rabštejn - údolí pro tři armády; 03 - Terezín - město smrti; 04 - Milovice - rozkradené město; 05 - Rolava - tajemná nacistická továrna; 06 - Hitlerova dálnice; 07 - Největší podzemní továrny; 08 - Ti druzí mrtví, romský holocaust; 09 - Československý pogrom proti Židům; 10 - Tajné zbraně pro SS; 11 - Nacistická Praha; 12 - Pérák, hrdina nebo mýtus

• 3.4.2019  17:57

Souhlasím tu s dalšími, že jde o pěkný a hlavně zajímavý dokument, který bych za sebe doporučil hlavně mladším, zejména tam, kde se více cítí Euroobčany, než Čechy, rozumná hrdost na vlastní příslušnost se vytrácí, nepamatují už ani to, že na tak maličkou zemi, která v hospodářství přežila nacismus i komunismus, uměla nejen vynikající film, jak v dokumentu zcela právem a poctivě zazní, ale taky letadla, lokomotivy, turbíny, jaderné reaktory, skvělé sklářství, obuvnictví, textilní průmysl, včetně špičky v textilních strojích, rafinerie - stavěly se i po světě, ocelářství - ocel braly i západní zbrojovky a ne, že by měli rádi Husákovu bandu, ale, že šlo o špičku na světě, potravinářské závody, atd., atd.. Pro hlupáky to zní možná neuvěřitelně, či nadutě a pyšně, vy starší, pamětníci, jako já, však víte, že nepřeháním, že jsme potřebovali našim chytrým a šikovným lidem opět dát volnost a prostor a ne Havloidy a následnými bandami korupčníků to tu vše nechat rozkrást, zašantročit a kde to nešlo, prostě zlikvidovat, jen, abychom uvolnili trhy jiným, nechali si tu zašantročit i pitnou vodu ... A náš film? No ten nedopadl lépe, tak si můžete připomenout, že si nevymýšlím.

• 3.4.2019  15:56

Ó děkuji Ti filmový Bože, po dlouhých měsících, spíše letech, zase klasický film, fajnová kamera, exteriery, práce se světlem, výprava, děj i herci, vše jak mám rád, zejména, když jde ještě o zpracování autentického příběhu. Však Bože víš, že já na ty Batmany, Spidermany, Ironmany a podobné srágory, co omílá bedna a co "neplní" kina, nejsem. Já rád klasický film, který má svou vytříbenou chuť, všechny ingredience jsou vyvážené, tak jak pro ní je třeba. Věřím, že se snímek, protože nebude podléhat času a módním vlivům, zařadí do zlatého fondu, je výborným doplněním Bonnie & Clyde a báječně zapadá do společnosti jako Road to Perdition, Millerova křižovatka nebo Veřejní nepřátelé a Costner se prakticky vrátil k žánru po skvělých a nezapomenutelných Neúplatných, které do té společnosti samozřejmě také jednoznačně patří. Nabízí se otázka, zda by si podobně, kvalitně zpracovat jako remake původních, poněkud béčkových titulů, podobně, jak se podařilo právě u Veřejných nepřátel, kteří např. Dillingera (TV film z r. 1991) zvedli ještě výš, nezasloužlo zpracovat i např. Kelly zvaný Samopal, nebo Boxcar Bertha. Domnívám se, že ano a že i to je, jak i v tomto snímku je z rekonstrukce skutečných událostí patrné a jde o součást historie USA - kdy často v minulosti i nyní, veřejnost prokazuje tak nekritický obdiv k zločincům a zločinům, má být připomínáno. Tehdy to byli bankovní lupiči a dnes jsou to roznašeči válečných utrpení takřka po celém světě. Dovolím si konstatovat, že i u nás jsme měli podobné - bratry Mašíny a jejich druhy, to opravdu nebyl žádný protikomunistický odboj, ale jen podobně nesmyslné vraždění, jako u dvojky B&C. Hrdina byl jejich táta + Morávek, Balabán a další, adorovat je, je stejně zrůdné, jako dělá současný fašistický ukrajinský režim s Banderou a Banderovci, kdy naši přisírači opět souhlasí nebo mlčí. Ale to jsou příběhy zase jiné ... Film jsem si užil a kdo jste podobného ražení, doporučuji.

• 27.11.2018  16:10

Původní s Charlesem Bronsonem je o třídu výš, aspoň to je můj názor. Tohle bylo zklamání.

• 6.5.2018  22:08

Sice jeden z mála filmů, kde "je Němec Němcem" a za vše příkoří nemohou ti hrozní Češi, ale tj bohužel vše, takže film nenaplňuje potenciál zajímavého a podnětného námětu. Jo, ten by zvládl tak pan Kachyňa, nejen jako režisér, ale také jako pamětník. Ale Kachyňu jsme měli jen jednoho.

• 11.11.2017  22:48

Zpracovat historii stalinismu na solidní úrovni by bylo chvályhodné, ale tohle je neuvěřitelná slátanina.

• 8.11.2017  14:33

eileen to zde napsala přesně - je to skutečně film bez obsahu. bylo by to slabé i jako TV film nějaké provinční stanice. Ještě prošpikovaný reklamou na MAXu - to bylo vcelku utrpení o tom, co z toho vyleze a on vylezl jen konec. Snad jedinné, co tam je zajímavé, že jde o další ze západních snímků, který ukazuje, jak se tam lze poflakovat na univerzitě a pak za to asi dostanete diplom a je z vás "ellita Evropy". Já ani za Colina ** nedám. To nejde, postava, kterou tam představuje je bezbarvá, beztvará, jako celý film. Opravdu bída s nouzí. Lituji.

• 6.11.2017  17:44
    Pearl Harbor (TV seriál) (1978)

Laurent tu uvádí 4 díly, znám a mám to, jako 3 filmy (92+89+88 min.). Jde o tv projekt využívající ve své době velmi draze pořízený materiál z náletu na hawajské kotviště a letiště tichomořské flotily a letectva USA, vytvořený pro slavný snímek Tora, Tora, Tora, který dostal za zvláštní efekty i Osakara. Tyto velmi atraktivní záběry jsou doplněny vcelku nezáživnou omáčkou o milostném vzplanutí vdané důstonické manželky a dalšího důstojníka, na pozadí historických, dramatických událostí, které vedly USA ke vstupu do 2. sv. války.

• 23.1.2017  00:01
    Srážka (2016)

Píč_vina ve stylu píč_viny Kobra 11.

• 21.1.2017  22:23
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Zmastit u skutečných postav jejich skutečné jednání je trestuhodné. Ale třeba uvidíme, jak se přátelil Havel s Heydrichem i malého prezidenta Letiště pohoupal na koleni. Ale to asi ne, ani v nedávné Baarové neměli tvůrci koule na to, reálně kolaboraci ukázat. A jak by to taky vypadalo, že? Když pan hrabě i aHavlovci v pohodě restituovali. Pane Rumler, to byla mistrovská práce... No, dějiny vždy psali "vítězové" ..., tak jednou Plzeň osvobodila Rudá armáda a teď zas "elity" jsou elity a žádná kolaborace ... Takové téma má svůj žánr - doku-drama, ale to by nešlo tak faulovat, tak uvidíme, zda alespoň Štěpánkovi uvedou fakta o otci na pravou míru, aby zas učitelé dějepisu nemuseli ty bláboly reprodukovat.

• 21.1.2017  15:27
    Inferno (2016)

Kdyby zde konečně bylo k dispozici objektivnější hodnocení, dál bych 2.5*. Zejména závěr je křeč plná kotrmelců a blbostí, zejména organizačně-technického charakteru. Nechci tu popisovat voloviny, které scénáristi, či produkce vymysleli, abych neprozrazoval těm, co ještě neviděli, ale je toho skutečně požehnaně. Nebýt Hankse využitého jen a pouze jako "značkové visačky", musela by dolů ještě nejméně další *. Vcelku zklamání.

• 25.12.2016  21:03
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Na co musím platit vydřidušskou konseci už mne začíná pořádně sr_t!!! Takový psychopatický sajrajt plný nesympatických a neoblíbených rypáků, takové zprznění klasického námětu by mělo být trestné a opravdu by mne zajímalo, kolik desítek milionů na to partička kámošů prošustrovala?

• 20.12.2016  21:48
    Neúplatní (1987)

Prvně jsem tento film viděl před Vánocemi 1990 v kině v Olomouci, na služební cestě. Byla to šťastná náhoda, kdy jsme se šli s kolegou projít a narazili na kino s filmem, který se zdál zajímavý. To kino bych jistě už sotva našel, ale film se mi zapsal naprosto nesmazatelně a zdá se, že se mi nikdy nepřejí. Zahlédl jsem nyní jednu z repríz na Cinemě, sice s ne zrovna povedeným dabingem, znám i verze s těmi lepšími, ale stejně jsem už neodešel. Sice se scénář až tak nedrží doložených historických detailů, ale je výborný - 1.* Parta, Connery, Costner, DeNiro, Garcia i Smith, to je více než vydařené obsazení a právě s vykreslením postav scénáře brilantně koresponduje a nejspíš jde i dál, než původně bylo vůbec očekáváno při obsazování těch rolí - 2.* Velmi vydařená výprava, snímaná špičkovou kamerou - 3.* To pak velmi dobře nastříhané, tedy - 4.* za střih. Naprosto fantastická muzika Morriconeho, která doslova vypráví, jako už tolikrát u podobně vydařených filmů a je čímsi jako šlehačkou na výborném dortu - 5.* A takové "koncertní dílo", jakým celý film vychází, může samozřejmě vzniknout jen pod profesionálním, vynikajícím vedením "dirigenta", tedy režiséra, jako ta pověstná třešnička na onom dortu - 6.* Ano, počítáte dobře! Místní stupnice mi tu prostě nestačí, protože já dávám * * * * * * - tím chci říci, že to je prostě pro mne nad hranicí těch 5*. Děkuji za pochopení. :-)

• 8.11.2016  21:49
    Úspěchy 2. světové války (TV seriál) (2014)

Některé operace zobrazené v tomto docela solidním dokumentárně-rekonstrukčním cyklu, posloužily, co by ty reálné operace za 2. sv. války i jako isnpirace pro několik slavných válečných snímků. Připoměňme alespoň ty opravdu slavné, jako např. Ďábelská brigád, Most u Remagenu nebo Útok na Železné pobřeží (Operace Vzteklý pes), kdy posledně jmenovaný příběh by měl být přístí rok v novém zpracování pod názvem St. Nazaire.

• 18.10.2016  19:23
    Le Mans (1971)

Když jsem nyní zahlédl začínající film na ČT2, už jsem dál nic nehledal a byť jsem to viděl vícekrát, sedl a koukal a znovu si to užil. U mne prostě tento film patří k nemnoha z těch, kdy - jak ochutnám, "pokračuji, dokud to nedojím". Ta chuť je známá a dobrá, tak se dá i opakovat konzumace. Prvně jsem tento film viděl jako kluk, kdy tu byl v 70 mm formátu, jako dvojprogram, podobně jako třeba Tora, Tora, Tora, i přesto, že se zabydlovali Rusáci a utužoval režim "strýčka" Husáka. Mnozí mi to nevěří, ale pár těch fantastických bijáků tu i v těch normalizačních letech, tedy počátkem 70. roků bylo. Asi to bolševik vše tak nestíhal hlídat, při tom vyhazování lidí z práce a ničení karier i životů jen za to, že někdo tiše odsuzoval vpád vojsk. Byl jsem pak i v ozdravovně a světe div se, tam se promítaly vždy v neděli odpoledne filmy z 16 mm kopií a i Le Mans to bylo. Jsem přesvědčen, že, jako u té Tory, ale byla původní metráž delší. U Tory si pamatuji scény, které dnes nikde už nevidíte, zde to tak markantní není, ale byl to skutečně dvojprogram a nikdo mi nevymluví, že v součtu opravdu tehdy delší, než nynější obnovená verze. Auta mám rád, i když ze závodů zejména rallye, ale tento film má nějaké magické kouzlo. Asi tím, že i dnes, nejen v době vzniku, to je stále naprosto prvotřídní řemeslo. Špičkové záběry výborné kamery, opravdu odježděné sekvence, ve velkém stylu. I s dnešními možnostmi by to byl úctyhodný výkon, dosáhnout takového vizuálu, jako Le Mans má. Ani po těch 45 letech neztratil nic. Ani se době vzniku nechce věřit, jak dobré to pořád je. I díky prolínání prakticky reportážního, dokumentaristického stylu, který právě s tak atraktivním obsahem umí udělat to, že vás vtáhne, s filmem klasickým. Vynikající zvuk a pozor, ne jen aut, je tam i velmi dobrá hudba, zejména v závěru, která mluví za postavy, výborně dokresluje to, co se odehrává v mysli hlavních aktérů. Steve McQueen opravdu sedí, sotva si lze představit někoho jiného, pokud ho znáte nejen jako herce, ale i kým byl. On byl totiž velmi blízko sám, ve svém životě tomu, co zde představuje. Myslím, co do názorů a přístupu k životu obecně. Byl ovšem i opravdu závodníkem, a to jak na motocyklech, tak autech. Není žádnou náhodou, že je v titulcích uveden 2x. Jako řidič ve scénách a jako představitel hlavní role. Queen opravdu hodně záběrů a situací i sám odjezdil a nejde jen o nějakou propagační story. Skutečně to tak dobře uměl jak ostatně předvedl i na plátně už o několik let dříve v jedné z nejslavnějších filmových automobilových honiček všech dob, a to ve snímku Bullittův případ. Pokud patříte k fandům aut a filmu tak, jako já, doporučuji juknout i zde na film o filmu Bullittův případ, který jsem si dovolil před lety ČSFD dodat a je tam i jak Queen provádí Mustanga před natáčením na dráze a dává základní instrukce k akčnímu řízení i svým kolegům, které pak ve filmu samém pronásleduje. Někdo tu už napsal, že Le Mans je film pro fandy, souhlasím a přidávám, že za mne je to 100% jasnějších a zaslouženějších, než kdy jindy.

• 10.10.2016  20:50

Obsahově docela zajímavý film inspirovaný skutečnými událostmi na téma - "Je potřeba něco dělat s těmi Rusáky v Afgánistánu ..." No, mnozí, kdo mají i svůj úsudek, nespoléhají jen na blamáže, umí Googlovat, nebo např. znají cyklus - Americké století očima Olivera Stonea, vědí, nebo zjistí, že ono se ani těm Rusákům tehdy do toho Afgánistánu nechtělo a dalo to americkým pošukům dost práce, než je tam vmanipulovali, aby pak zloděj mohl ječet - Chyťte zloděje. Taky, aby konečně i ti Rusáci měli svůj "Vietnam". To zas podpořili právě, jak i v tomto snímku je tématem, zejména podporou těch hajzlíků, co školili a vyzbrojovali, aby nyní tam s nimi od 11. září mohli mít "svůj vlastní Afgánistán". Souvislostí je tolik a politika USA, stejně jako ta Ruská, je takové blití, že pokud nechcete být jen lacinými konzumenty, dohledejte si k tomu více. V kontextu pak je i tento snímek svým způsobem zajímavý.

• 7.10.2016  01:01

Názvy jednotlivých částí, tak jak je vysílala Prima ZOOM / originál: 1 (5) - Začátek války na železnici (A Railway War Begins), 2 (5) - Železničáři ve válce (Railways and Railwaymen Called to Action), 3 (5) - Zásobování (Keeping the War Moving), 4 (5) - Na cestě k vítězství (On Track to Victory), 5 (5) - Uctění památky padlých (Railways and Remembrance).

• 4.9.2016  00:51

A USA nám bude kázat a vydávat zprávy o špatném zacházení s Romy ... z toho by se jeden po_ral. Největší vývozce "demokracie a lidských práv na světě", které transportuje svazy letadlových lodí, bombardérů a podobně, světový štváč č. 1 od kterého můžeme očekávat tak akorát rozpoutání dalšího konfliktu, země neomezených možností a svobod ... Takovéhoto sajrajtu mají plno, statisíce lidí žijících v karavanech a chýších a ti budou kafrat do vnitřích záležitostí jiných? Film je velmi nepěkný, ale ocenit ho musím a vyjádřit úctu tvůrcům, co toto zrdcadlo ukazují a nastavují. Já nejsem příznivcem toho nadržování nepřízpůsobivým, kterého jsme u nás svědkem den, co den, neuvěřitelného zvýhodňování, různého metru pro většinové a menšinové občany, ale taky tu nechci nácky. A např. nynější šílená politika ve vazbě na ilegály, které zaplňují Evropu a jsou skutečně hrozbou paradoxně žen evodu na mlýn právě takovým. Proto - probuďme se a naše vlezdoprdelkovské politiky vnímejme jako mnohé ohrožení. Ohrožení, které by pak mohlo mít mnoho podob a jednou znich i to, co zde lze vidět. A na druhé straně, POZOR i na pitomce, co tu pěstují kult USA a že jich už znám ...

• 3.9.2016  18:41
    Boj o koláč (TV pořad) (2015)

Označení ODPAD zde absolutně nestačí. To byla sračka všech sraček, ukázka, jak banda šmejdů v ČT, v čele s panem ředitelem asi může tunelovat prachy z veřejných nucených příspěvků, kdy bandě kriplů dá vydělat na takovém sajrajtu. Větší sračku jsem ještě nezažil, ale pravda je, že jsem ještě mladý, je mi teprve 52.

• 1.9.2016  23:52

Traduje se, že Saša Rašilov při zkoušení nějaké budovatelské hry na divadle na dotaz režiséra - Mistře, co vy na to? - pravil - Myslím, že by bylo dobré 1 akt škrtnout. - A který, mistře. - No, to je jedno. .... Tak asi tak nějak by zřejmě viděl i scénář tohoto snímku. Mne, když někdo po dlouhé době potká a říká - Tebe jsem dlouho neviděl. - sebekriticky odpovídám - to jsi o nic nepřišel. Když tenhle film neuvidíte, budete na tom stejně. Taky o nic, ale opravdu o nic - :-) - nepřijete.

• 1.9.2016  23:44

Kdosi tu napsal, že to je nuda o ničem. S tím nemohu souhlasit. Je to o bezpečí ulic plných šťastných lidí "v zemi největších svobod a nejrozvinutější demokracie". Jinými slovy - snímek, kterým já říkám - realita americké snu. Fim sice ní nijak oslnivý, ale svůj rozměr má, právě v té výpovědi, jak mnohé vypadá bez těch růžových skel brýlí, která neukazují všechny mladé, krásné, úspěšné a bohaté, ale realitu toho, co zdaleka není menšinové, čeho tam mají opravdu dost a co tak kontrastuje s tím, že stále strkají rypák do věcí jiných zemí, když např. i nám opakovaně vyčítají zacházení s hnědočechy. Ten typický příklad toho, jak má doma někdo mrdník, ale bude horovat a i zbraní podpoří ty ideály a hodnoty všemožně po světě ... Je to sociální drama, které sotva může pobavit a těžko lze vidět každý týden, ale svoji výpovědní hodnotu má.

<< předchozí 1 2 3 4