Dost slávy pro všechny (1988) (TV film)

Výborný film, škoda, že jen televizní, což zřejmě limituje jeho dostupnost a že u nás už cca 2 desetiletí nebyl reprízován. Je to tak dávno, že si nejsem jistý, zda jsem ho viděl na ČT, nebo dokonce ještě ČST. Bylo by jistě víc než pozitivní, kdyby např. dramaturgie ČT obnovenou premiéru zvážila. Pokud se k filmu dostanete a máte rádi silné, pravdivé příběhy, inspirované skutečnými osudy postav, rozhodně si ho nenechte ujít.

Podezření (1990)

Dnes jsem si po letech při repríze znovu vychutnal poctivý film přesně z mého šálku. Snímek, jaké se již takřka netočí, protože "řemeslo" upadá. Nejsou lidi, náměty se recyklují a horkou jehlou. Zde je profese ještě na vrcholu. Podle mne - naprosto vynikající scénář nahrazuje všechny ty současné exploze, honičky, střelbu, zničená vozidla a poškozené budovy. Scénáři dává vyniknout i profesionalita aktérů, kteří byli v době vzniku prakticky všichni nepochybně na vrcholu. Pro mne prostě gurmánský požitek.

Poldové (2010)

Role, v kterých je Willis asi nejlepší- Každý, kdo má rád odstartovaný původní černo-bílou dvojkou v první Smrtonosné zbrani, bude i s touto spokojen. Pro mne prostě pohodová, relaxační zábava, jakou mám rád, když si chci odpočinout.

Zmizelá (2014)

Když to cítím jinak než většina, nebojím se jít proti proudu. Proto je můj názor ten, že z potenciálu výborného námětu vyšel porod mrtvého dítěte. Jako demokrat vám ale doporučím, koukněte a udělejte si vlastní názor.

Do oblak s Martinem Shawem (2006) (seriál)

Já si dovolím doplnit, že rok by skutečně měl být 2009, ne vše z imdb.com je dobré přebírat - je tam kupa chyb ..., také tam mají uveden formát obrazu 4:3, ale Prima ZOOM nám to dala naštěstí v plnohodnotném 16:9. Obsahově příjemný cyklus, takový relaxační, v podstatě s nosným tématem rekonstrukce a záchrana havarovaného leteckého veterána sympaťáka Martin Shawa, u nás známému zejména díky roli Doyla z nesmrtelného seriálu Profesionálové. Ten provádí příjemným a neokázalým způsobem i v případě několika zajímavostí, kde nechybí ani takové veličiny, jako Spitfire nebo Mustang. Snad jen škoda, že cyklus nemá větší formát, více dílů. Tímto způsobem by bylo příjemné zpracování i dalších leteckých zajímavostí, představení více legend a podobně.

Drákula (2013) (seriál)

I z notoricky známého tématu se povedlo vytvořit nový, originální scénář, doplnit kvalitním obsazením, vynikající výpravou, což vše vytváří velmi dobrý vizuální celek. Pro mne je seriál příjemným překvapením a věřím, že bude mít i pokračování, i když jsem tu někde zaznamenal, že byl údajně zastaven. Osobně tomu moc nevěřím, domnívám se, že i obecný komerční ohlas je velmi dobrý, takže dává dobrý předpoklad pokračovat a pokud se i dál podaří úroven udržet, mělo by být i dál na co koukat.

Joe (2013)

Tak tohle je skutečná "lahůdka". Snímek o nejlepší zemi planety, USA, zemi nekonečných možností a neomezené svobody. Film o americkém snu. Pochopíte, že v USA už není co zlepšovat, vše je krásné, nejlepší, proto je potřeba vyvážet americký sen, svobodu a demokracii do dalších zemí. Bůh žehnej Americe a nás ostatní před tou sračkou chraň. Amen. 4* za film natočený bez růžového filtru před objektivem, jak je tomu u 95% jejich jiné produkce, kde nás krmí tím svým zázrakem, kde jsou všichni happy, mají postavy modelek a playboyů, jsou úspěšní a bohatí - to, co platí v reálu je jen pro mizivé procento... Tohle jsou USA, syrové a reálné ...

Válečné hry (1983)

Ve své době, kdy R. Regan opravdu stupňoval napětí, čemuž jsme tady ale moc nevěřili, komunistická propaganda byla tak pochybná, že pak i to co v reálu pravdou bylo, znělo naprosto neuvěřitelně, tak v USA vznikl tento osvícený snímek, na svoji dobu scénáristicky i technicky na velmi dobré úrovni. Ani po 30ti letech film neztratil nic ze svého poselství. ****

Jesse Stone: Bludiště pochybností (2012) (TV film)

nash. tu napsal velmi pěkně a výstižně, co bych mohl podepsat u všech dílů Jesseho. Trefily se mi přímo na "moji parketku", takže došlo dokonce i na knížky pana R. B. Parkera, který mimochodem byl přítel Chandlera - autora další výborné postavy Philla Marlowea, i na sehnání vynikajícího soundtracku Jeffa Veala. Pan Parker bohužel zemřel, ale nekteré knížky vyšly s uvedenou podporou právě Toma Selecka. Moc rád bych proto věřil, že Tom Seleck má práva ještě alespoň na jeden film a také se ho dočkáme.

Metro (2013) odpad!

Mňága a žďorp ...