Ďábel nosí Pradu (2006)

Módě rozumím jak koza petrželi a příběhy Popelek, které se stanou královnami mi žíly nervou, ale Meryl byla opět nepřekonatelná a v kině jsem si vychutnávala každý její krutě chladný pohled.

Vzpoura na Bounty (1962)

Má matka vždycky obdivně vzdychala, když viděla Marlona ve věku jeho největší krásy. A Bounty je klasika, která má všechny nej.

Marvinův pokoj (1996)

Nemám ráda melodramata, ale Marvinův pokoj mě dostal. Hlavně božská paní Meryl, ta si to, jako obvykle užila a já se přistihla i při šmátrání po kapesníku a zběsilém popotahování.

Z archivu Sherlocka Holmese - Skandál v Čechách (1984) (epizoda)

Jeremy Brett si Sherloka vychutnal stejně jako David Sutchet Poirota. Britové umí dobré detektivky a to i ty, které už vlastně ani za detektivky nepovažujeme, jako Holmese.

Vášeň a cit (2007)

To bylo tak vášnivé a procítěné, že jsem z toho usnula. Uf...ještě teď se mi třesou kolena.

Cesta draka (1972)

Nevím proč jsem se nikdy neodhodlala napsat komentář k The Way of the Dragon. Teď jsem si pustila komentář Bey Logana k tomuto kultovnímu dílu a znovu si připomněla, proč, i když Bruce není můj srdeční muž, cítím obrovský respekt a úctu k jeho bojovým schopnostem. Souboj s Chuckem je hodně stylová a vpravdě ikonická záležitost. Cesta draka je velká věc, i když se nad ní má člověk tendence chápavě usmívat. Znamenala pro HK kinematografii moc. Ukázala Evropanům a Američnům, že tahle svébytná a podivuhodná kinematografie stojí za bližší prostudování. Takže vlastně i za to, že se pídím po desítkách zapomenutých filmů studia Shaw Brothers vděčím Brucovi, který pro SB netočil. No, Bruci....asi bych měla slušně poděkovat. 10*/10

Jáson a Argonauti (1963)

Při tomto filmu jsem rodila. Záchranka mě odvezla do nemocnice těsně před koncem. Z toho plyne, nenechte si dětmi zkazit život!!

Dobrodružství Barona Prášila (1988)

Byl a je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Občas se mi míchá do snů. A myslím, že tím zpracováním dostihl Gilliam i Zemana. Krásný casting, krásné barvy a knihu z toho cítíte v každém záběru. To se málokdy povede.

She diao ying xiong chuan san ji (1981)

V Brave Archer 3 hraje hlavní roli Ti Lung. Já strašně nerada píšu jakékoli křivé slovo o Ti Lungovi...a mám skutečně ráda Changa Cheh...Fu Shenga, Karu Hui...ale už po té bělovlasé čarodějnici jsem to přestala zvládat a přiznávám bez mučení, Archer je můj prubířský kámen v tvorbě Changa Cheh.

Chrabrý lučištník (1977)

Tak s Brave Archer mě Chang Cheh doslova uzemnil. Asi pětkrát jsem se zoufale snažila dostat do filmu, který mi tak nesedl a to jen proto, že jsem svým ikonám věrná. Jenže zázrak se nekonal. Postupně jsem viděla všechny další díly a propadala se do zoufalého pocitu, že přeci jen i maniak má své meze.