127 hodin (2010)

Solidní vizuál a Francův silný herecký výkon pokládá naprosto otřesný příběh. Chlap spadl do díry, toť vše. Jak může z tohohle někdo udělat hodinu a půl dlouhej film fakt nechápu. Kdyby to byl řekněme patnácti minutový short, rád bych dal vysoké hodnocení, ale tohle se fakt nedá.

Běžící muž (1987)

Přiblblé akční béčko, které snad už v době svého vzniku muselo působit dost zastarale. Obzvlášť vizuálně mi Běžící muž přišel o dost starší, než ve skutečnosti je. Nevím, jak to říct. Nepůsobí to vyloženě levně ale když to srovnám s filmy jako je Predátor nebo Terminátor tak jsme úplně někde jinde. Tady to bohužel nezachrání ani akce. Choreografie jednotlivých soubojů je neskutečně slabá a některé scény působí skoro až trapně. Jinak příběh tradičně dementní bez logiky a bez pořádného konce. Zkrátka, Schwarzeneggerův Soudce Dredd.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Jako komedie je to sice totální propadák, ale jako životopisné drama to celkem ujde. Bohužel, jak zmínili ostatní, chybí tu nějaká emočně silná scéna, pro kterou byste si film zapamatovali. Zkrátka, je to takový ten slušný průměr který potěší ale po týdnu si na něj ani nevzpomenete.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Kritika amerického soudního systému, kterou ale ani náhodou nelze brát vážně. Pravda, u amerického soudu jsem teda ještě nebyl ale i tak si troufnu říct, že to takhle nevypadá. Hned u prvního případu soudce jen tak z prdele rozhodne o vině ani ne minutu po začátku procesu a u druhého se tam začnou prát, načež soudce z prdele vytáhne pistoli a vystřelí do stropu. Co na to mám vůbec říct? Za zmínku stojí Al Pacino který jako vždy hraje velmi dobře ale ty sračky které ho tam nutí říkat nezachrání ani on.

Spojení Shaolinů (1966)

Za mě zatím nejslabší wuxia co jsem kdy viděl. Dementní příběh, nulové tempo, bizarní pokusy o humor a otřesný dabing už jsem se u těhle filmů naučil akceptovat ale tady i ta akce stála totálně za hovno.

Soudce Dredd (1995)

Nebudu lhát, šel jsem do toho s vědomím, že to bude hovadina, ale tohle je tak legendární propadák, že jsem to prostě musel vidět. Dredd mě ale i tak dokázal celkem zklamat, protože to není takový ten ztřeštěný propadák u kterého se aspoň zasmějete, ale ten nudný u kterého se celou dobu díváte na hodinky. Od určité chvíle jsem to už nevydržel a začal přeskakovat. Za zmínku stojí Max von Sydow. Když se objevil na scéně tak jsem div nespadl ze židle. Netušil jsem, že tak dobrý herec hrál v takových sračkách.

Drsný Harry (1971)

Těžce se to hodnotí. Před lety bych s chutí dal plný počet, ale hrozně to zestárlo. Z dnešního pohledu takový lepší průměr, který hodně spoléhá na Eastwooda. Ten sice hodně tahá ale osobně se přiznám, že ve westernech ho mám o dost radši. Nevím, tři hvězdičky se mi pro takovou legendu zdají málo ale čtyři zase neodpovídají kvalitě filmu. Tradičně jsem to nechal na minci a Harry měl smůlu, takže zůstanu na těch třech, ale je to někde mezi.

Hadí oči (1998)

Začátek příjemně překvapil ale po prvních cca. patnácti minutách se film kompletně rozpadl. Cage je sice fajn a mám ho moc rád, ale tady mě nijak zvlášť neoslovil. Hláška „That was the plan. To give you a boner, and you got one.“ je sice do jisté míry legendární ale jedna hláška film nespasí.

Sicilský klan (1969)

Úžasní herci, skvělá hudba, solidní vizuál, průměrný a silně předvídatelný příběh, ubíjivé tempo, slabý konec. Trojice Gabin, Delon, Ventura je sice zapeklitě silná, ale na víc než lehce nadprůměrné hodnocení to nevytáhnou. Kdyby alespoň ten konec za něco stál, rád bych dal čtyři hvězdičky, ale já jsem ho prostě vůbec nepochopil. Za co je všechny na konec sebraly? Nevěděl jsem, že čekání na letišti je ve Francii trestné, ale asi to tak bude, protože jinak na ně absolutně nic nemaj. Ty rádoby poetické kecy o tom, jak přivedl své syny na galeje atd. si taky mohli odpustit. Zkrátka, není to vyloženě špatné ale ani nijak zvlášť dobré.

Motýlek (1973)

Nuda, nuda, a ještě jednou nuda. Značně epizodní film s nulovým tempem, ve kterém se po většinu času absolutně nic neděje. Hoffman je OK, McQueen hodně přehrává a Motýlek je v jeho podání dost nesympatický. Děj filmu úlomkovitý a v některých částech značně nesmyslný. Bez gradace, bez katarze. Vyobrazení drsného zacházení s vězni dnes působí spíš směšně a film zbytečně tlačí na pilu. Nechápu vysoké hodnocení.