Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Po vynikající pětce přichází opět ledová sprcha, ale co čekat od filmu, který je natočený podle vyloženě špatné knihy (ani jsem ji nedočetl). Ano, Princ dvojí krve je nejslabší díl knižní ságy, kdy Mrs. Rowling již očividně docházela pára a šestý díl se tak stal pouze zdlouhavým prologem posledního dílu. Bohužel. Jen pouze díky precizní a nápadité režii Davida Yatese je šestý Potter sice průměrným, ale stále celkem příjemným filmem na nedělní odpoledne u kávy. Ale nic víc se od něj očekávat nedá. PS: Škoda, že ve filmu není čas na vedlejší (ale precizně zahrané) postavy jako Snape, Lupin, Lenka Dobrolásková a nebo ďábelská Bellatrix Lestrange.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Po vynikajícím Vězni z Azkababu přichází opět vata, která zaujme snad jen návratem temného pána na samotném konci snímku.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Takto měla potterovská sága vypadat od začátku. Naprosto odlišná režie Alfonso Cuaróna dává ve filmu vyniknout něčemu takovému jako je atmosféra nebo emoce, tedy něčemu, čeho jsme se v prvních dvou dílech nedočkali. Vynikající David Thewlis a Gary Oldman.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

(lepší tři hvězdičky) O poznání lepší režie (Columbus si asi posypal popel na hlavu) a Radcliffe už hraje alespoň jako debil a ne jako uplnej debil :) PS: A vítězem se stává: Kenneth Branagh, který rozehrává přímo herecký koncert.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Hodně velký průšvih a nejslabší díl celé série aneb takto to dopadá, když se kniha pouze přepíše do scénáře. Navíc Radcliffe a Ema Watson jsou asi tak dobří herci jako já zubař... Naštěstí tu jsou naopak vynikající herci v rolích dospělých postav v čele s famózním Alanem Rickmanem.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Spolu s Vězněm z Azkabanu nejlepší Potter, který díky skvělé režii není jen otrocky natočená kniha, ale emoční jízda se vším všudy. Plus nejlepší potterovský soundtrack méně známého Nicholase Hoopera. PS: A Daniel Radcliffe konečně i HRAJE :)

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Poprvé jsem Khanův hněv viděl jaksi omylem v deseti letech na prázdninách u babičky. Od té doby patří k mým nejoblíbenějším sci-fi filmům a Spockovo hrdinné sebeobětování mne i po letech dojímá.: "You are my superior officer. You are also my friend. I have been and always shall be yours."

Andělé a démoni (2009)

(Blu-Ray Extended edition): * * * a 1/2. Tentokrát se nějaké zásadní rozšíření nekoná - pouze je tu pár brutálnějších scén navíc, které byly vystřiženy kvůli ratingu. Na rozdíl od Šifry tak nemůžu konstatovat nějaké zlepšení oproti kinoverzi. Robert Langdon tak opět běhá z bodu X do bodu Y, protože tam mistr X namaloval obraz Y, aby nakonec zjistil, že mistr X tam nenamaloval obraz Y a musí zase běžet jinam. Dobře se na to kouká, děj odsejpá a nenudí (na rozdíl od Šifry), Tom Hanks hodí do placu i nějakou tu hlášku (na rozdíl od Šifry), ale moc se u toho přemýšlet nedá, což by se zrovna u takového filmu stávat nemělo. Hudba Hanse Zimmera je pak naprostá dokonalost sama. PS: Pro fanoušky knížky: na scénáři i produkci se podílel sám autor Dan Brown, takže případný hnůj směrovat i na něj.

Kick-Ass (2010)

Neskutečná mrda a povinná podívaná pro každýho, kdo dostává záchvaty smíchu při dobře nasnímanému výstřelu do hlavy (a nejen pro něj). Kick-Ass ale hlavně Hit Girl a Big Daddy jsou mí hrdinové roku 2010 !

Šifra mistra Leonarda (2006)

(Blu-Ray Extended edition) Rozšířená verze film nevylepšuje, vše, co nudilo nebo otravovalo v původní verzi nudí a otravuje dál. Ovšem některé nelogičnosti a nejasnosti přidané scény napravují a navíc nám prozrazují více o charakterech postav. Film jako celek ale zůstává ukázkou toho, že se nevyplácí knihu otrocky přepsat na scénář a natočit podle něj film. To, co procházelo v knize Danu Brownovi, už neprochází Ronu Howardovi a jeho film je pouze slepenec zdlouhavých dialogů. Před hudbou Hanse Zimmera a vynikajícím Ianem McKellenem ale poklekám stejně jako Robert Langdon před hrobem Máří Magdaleny.