Život Davida Galea (2003)

Nějak jsem nemohl uvěřit záběru, kdy Kevin Spacey v nahrávce předstoupil před kameru. Nečekal jsem takové překvapení na konci snímku. Nezapomenu už jen kvůli konci :)

O kapitalismu s láskou (2009)

Čekání na další z řady dokumentů se vyplatilo! Tištěná média a TV kanály nabízí pohled mnohem méně představitelný než, který podává Michael Moore. To jak probíhá business v USA musí divák zhodnotit sám. Těším se na další usvědčující dokument ...

Malá Velká Británie v USA (2008) (seriál)

Pokračovaní tří řad Little Britain už není tak energické. I přesto Little Britain USA má svůj náboj, který zajišťuje exklusivitu. Tvůrce chválím, protože se jim povedlo zesměšnit co se dalo :D Některé postavy vyloženě nemají chybu :D Doufám, že se dočkáme dalších projektů takových kvalit.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Pink Floyd ve filmu pro mě znamená pecku! Filmový zážitek :)

Invictus: Neporažený (2009)

Herecké obsazení slibuje podívanou par excellence! Stojí za vidění :) Výhrady by se našly, ale ty musí jít stranou v porovnání s celkovým dojmem :)

Protektor (2009)

Symbolická poslední scéna, kdy Vrbata je tvrdě sražen na zem, jakoby podtrhovala skvělý český film. Český lev v tomto případě náleží správnému majiteli. Láska je nebezpeční, ale nebezpečí, které stojí za to! Film zasazený do nespočetněkrát použitého prostředí nacistické okupace? I přesto pro mě svým podáním přínáší nový pohled na danou problematiku. Shovívavost ke skutečnosti, že jde o film z české dílny, mohu dát stranou. P.S.: Pérák je pitomost :D

My děti ze stanice Zoo (1981)

Natočeno tak přesvědčivě jak jen to šlo! Feťácké prostředí, diskotéka a nejen to má velký vliv na můj celkový dojem z filmu. Knihu jako doporučenou četbu a film jako nutnou projekci. Silné :)

Diktátor (1940)

Přiznám se, že až takovou zábavu jsem nečekal! :D Vtip + elegance návzájem vyvážené na jedničku. O tom žádná :D