Stáhni mě do pekla (2009)

Neskutečná zábava. Takhle fajn pocit sem neměl po odchodu z kina už nějakou dobu. Po záplavě stupidních remaků asijských hororů, teen vyvražďovaček, ubohých odporností ala Hostel, nehorázně osvěžující stylová strašidelná zábava. Film se veze ještě na mnohem parodičtější a komediálnější vlně, než jsem z traileru a komentářů očekával. Naprosto bravurně zvládnuté hororové sekvence a lekačky (které se trošku opakují) střídají sekvence komediální, nadmíru sympatická Alison Lohman je stejně tak, jako ty hororové, zvláda naprosto přirozeně a s přehledem, rozhodně lepší volba než Ellen Page. Nestalo se mi, abych se při komedii, byť sebehororovější místy opravdu bál a opačně, Raimi to má hold v malíku. Komediální scény nemají chybu, návštěva rodičů, kočička, souboj s cikánkou, kovadlina ala looney tunes, paráda. Taky ste si na konci říkali "ať je v tý obálce mince! ať je v tý obálce mince!" ? Mám dojem, že tak nějak to Raimi chtěl. A co ten parádní hřbitov! Raimi je ďábel.

Víno roku (2008)

Měl sem chuť sáhnout po nějaké oddychovce a díky mému oblíbenci Rickmanovi, mě napadlo právě Víno roku. Pokoukání to bylo příjemné, ačkoli víno nepiji, měl sem na něj při sledovaní v těchto letních horkých dnech opravdu chuť, ale u neškodné zábavy na jedno shlédnutí to skončilo. Herci jsou sympatičtí, od Pullmana, přez Pina (budoucí Kirk z JJ Star Treku) a Rachael Taylor (hackerka z prvních Transformeru) až po lehce parodického Rickmana, kterého mám raději v rolích ne zrovna kladných hrdinů( Snape, soudce Turpin a hlavně Hans Gruber!). Film začíná naprosto tradičními záběry vinic a přez naprosto tradiční zápletku naprosto tradičně a předvídatelně také skončí. Raději Dobrý ročník, ale jinak moc příjemná letní jednohubka.

Znovu 17 (2009)

Nečekaně příjemná a na dnešní poměry inteligentní a zábavná teen komedie. Efron je tu překvapivě sympaťák, Leslie Mann taktéž a navíc krásná, Perry je sice pořád Chandler Bing, ale neurazí, stejně jako celý snímek. Perfektní dvojice LOTRovských geeků. Teen komedie na úrovni.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Od Cuaronovi trojky sem si Harryho Pottera vcelku oblíbil, atmosféra se dala krájet, Oldman, sympatičtí hrdinové. Čtyčka ve mě nezanechala opět hlubší dojem, ovšem patý Harry Potter pot taktovkou Yatese byl paráda. Emoce, atmosféra, záporák, efektní souboje, vše fungovalo na výbornou. Proto jsem byl na šestého Harryho natěšenej. Vytáhl jsem na něj přítelkyni do multikina v Pardubicích a čekal to nejlepší z celé ságy. Z kina jsem však odcházel vcelku zklamán. První polovina připomíná spíš Dawsonův svět, než temnou ságu před vrcholem. O zlu a smrti se všude mluví, ale ono jakoby NIC. Ron vtipkuje, balí holky, řeší se teen vztahy. Když začne trochu přituhovat, ihned se vše utne zábavnou vsuvkou. Tom Felton (Malfoj) a očekávání budoucího udržují diváká v očekávání. Bohužel až poslední půl hodina naplňuje alespoň částečně očekávání. Konečně trocha emocí a mrazení v zádech a Rickmana a Carterové. Film bohužel skončí jako díl seriálu, s tím, že na další díl budeme čekat rok. Žádný finální souboj, žádné řádne ukončení, nic, Smrtijedi příjdou a odejdou. Šestý Harry pobavil, navnadil na závěrečná dvojdíl, ale jako samostatná jednotka zklamal.

Terminator Salvation (2009)

Naproti vcelku negativní kritice z řad CSFD, mě film mile překvapil, čekal se to daleko horší. I přez místy neskutečně hloupý a děravý scénář, kupu nesmyslností (USB v mototerminátorovi, ninja robot velikosti paneláku), sem cítil z Terminátora poctivou snahu vytvořit víc než jen komerční produkt. Vizuál jako z Falloutu, naprosto PERFEKTNÍ Worthington, jednozáběrový frajeřiny, dělají z T4 do 2/3 parádní podívanou. Pak ale začíná násilně naroubovaná, klišovitá, scénaristicky hloupá půlhodina. Ačkoli nejvetší část viny leží na scénaristovi, Terminátor by si zasloužil režíséra s jasnější vizí, než klipaře McG. Přeze všechno zábava se skvělým Worthingtonem. Cameron si nemohl udělat lepší reklamu na Avatar, než doporučit Worthingtona McGmu.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Bay utržený ze řetězu. Šílená megalomanská destrukce. Oproti jedničče je zde příběh odsunut na ještě vzdálenější kolej, tedy jestli se dá o příběhu vůbec mluvit. Je to spíš něco jako "Ahoj mami, je v lednice nějaký mlíko?" "BLAST, BLAST". Samozřejmě se podobný průběh dal očekávat, ovšem, čeho je moc, toho je příliš. 2,5 hodiny sledovat bitky obřích robotů je zábava, člověk se těší co za šílenost uvidí v dalším záběrů, avšak nic víc. U megalomanských bitek robotů, občas povedeném vtípku (Samův otec), to tentokrát končí. Megan je protentokrát více v pozadí, Shya se pomalu stává Indianou Jonesem (a že mu to jde náramně), hláškuje se, střílí se, vtípky místy neodlehčují ale degradují, akce je bohužel stále stejně nepřehledná. Naproti tomu, sakra, kdo jiný než Bay pro nás občas takovouhle šílenost natočí? Já se bavil, ale doufal jsem v daleko víc. Sláva prvním Transformerům a roztomilému seznamování se Samem a jeho autem. Za Shyu, Megan, boj v lese a neskrývanou prvoplánovou nářezovost 3 hvězdičky, ale stejně jako u T4, zklamání.

Láska nebeská (2003)

Pohlazení po duši a exixír pohodové nálady pro každého kdo není beznadějným cynikem. Svěří britský humor, do jednoho sympatičtí hrdinové v podání britské herecké elity, dokonalá atmosféra Vánoc a perfektni soundtrack. Rozhodně nejlepší romantická komedie, jakou jsem kdy viděl. Christmas is all around me... :-)