Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

První tři série naprostá dokonalost. Čtvrtá série jakoby docházeli nápady, ale přesto, totální studnice pohodový a pozitivní nálady. Postava Neila Patricka Harrise je naprosto dokonalá a zbytek osazenstva si stejně tak snadno oblíbíte, snad jen Alyson Hannigan mi není tak sympatická jako ostatní. Pro mě nejlepší seriálový nabuzovač pozitivního myšlení co kdyz vzniknul.

Na odstřel (2009)

Hluboce průměrné, nebýt perfektního obsazení, jednalo by se o tzv. "zbytečný film". Tradiční odhalovací zápletka v tradičním sexy uhlazeném pojetí, naštěstí se alespoň otírající o pro mě zajimavé téma novinařiny. Nebýt Crowa, který by výborně hrál i Bridget Bardot a celkově hvězdného obsazení (neurážející Afleck, krásná Rachel McAdams, Helen Mirren, R. Wright Penn), nebylo by moc nač se dívat. Neurazí nenadchne.

Noc hrůzy (1985)

Upířiny, to já můžu. Nejsem žádnej fanda gore efektů, plastelýnovejch netopýrů apod, ale tady na mě stejně dýchla ůžasná staromilská atmosféra. Prostředek filmu (diskotéka, cesta městem, apod) je hodně jalovej, skvělej začátek a závěr to vynahrazují. Pohodovej, atmosférickej horůrek na páteční noc a krásná vzpomínka na dětství, kdy pro mě upíři byli nejhorší noční můrou. Normálně 3 hvězdy, ale byl sem zase chvíli dítě ulítávající na upírech. p.s. Kruťak byl fakt krutej :-D

REC (2007)

Perfektní stísněná atmosféra činžáku plnýho zombie, survival horor jak se patří. Rozjezd v činžáku je velmi slušný, následuje ho nudný prostředek filmu a až na konci se zase začne něco dít. Afektovaní Španělé a jejich mektání mě bohužel dost iritovali. Nic originálního REC také nepřináší, je to stylová míchanice konceptů osvědčených v Blair Wirch, Cloverfieldu a podobných her na realitu, namíchaná s klasickými klišé zombie hororů (holčička). Přesto nesmírně atmosférické, nepříjemné a při nočním sledování jistě efektivnější. Já se bohužel lekl snad jen jednou. Nebýt Španělského jarmarku a hluché poloviny, bylo by o hvězdičku víc.

Hanebný pancharti (2009)

Předem musím říct, že se vždycky těším na další Tarantinův film, ale zatím, mě nic totálně nenadchnulo(viděno vše). Pulp Fiction považuji za velmi zábavný počin, ale 12. příčce na CSFD příliš nerozumím.Nejblíže nadšení měl snad Kill Bill, kéž by to byl místo Vol1 a Vol2 jeden delší snímek o kvalitách dvojky. To však platilo do shlédnutí Hanebných panchartů. Průběh sledování vypadal asi takto: první třetina - nadšení, druhá třetina - nadšení opadá, závěrečná třetina - totální euforie z viděného! To co se odehrálo na plátně v závěrečných 2 kapitolách byla ukázka dokonalé stylové neskutečně zábavné filmařiny, závěr v kině, pak považuji za naprosto božský a naprosto se vymykájící všemu co Tarantino natočil. Scény s italsky mluvícím Pittem, vše s dokonale slizkým Waltzem a podpálení kina jsou skutečně nezapomenutelné a u první z nich jsem se, spolu s celým sálem, trhal smíchy. Vůbec celé obsazení je výborné. Pitt je neskutečně neodolatelnej řízek, Til Schweiger perfektní naštvanej němčour, ale to co předvádí Christoph Waltz v roli Hanze Landy je fenomenální, zkrátka jeden z nejlepších záporáků stříbrného plátna. Jak je na Tarantina zvykem, celý film je od úvodních titulků protkán stylovou hudbou. Škoda trochu hluchého prostředka, přesto rozhodně nejlepší Tarantino a jasných 5 hvězd.

Old Boy (2003)

Jedno z prvních setkání s korejským filmem a hned naprosto nezapomenutelné. Ačkoli průměrný Korejec nepřemýšlí jako průměrný středoevropan, nic to na vyznění filmu nemění, ba naopak. Pod všemi nesmírně efektními hrátkami s kamerou, explicitním násilím a sexem se skrýva tragédie takřka antických rozměrů, cesta za pomstou až na samé dno. Vizuálně neskutečně podmanivé, promakané, soundrack geniální, některé scény díky němu chytají naprosto hypnotizující nádech. Min-sik Choi předvedl v hlavní roli totální výkon.

Hrdina (2002)

Každá vzletná myšlenka, ať je sebelidštější, se dá znásilnit, tak kterak toho všechny hrůzovlády vždy dovedně využívaly, od křesťanství po komunismus, proto za Hrdinou propagandu nevidím nebo vidět nechci, každopádně jsem viděl film u kterého jsem přemýšlel a toho si vždy cením. Nemá cenu vychvalovat ůžasnou vizuální stránku filmu, některé scenérie, zejména ty v paláci, jsou skutečně ÚCHVATNÉ. Celým filmem se, za vydatného přičinění nádherné hudby, táhne magická spirituální atmosféra, herci působí na diváká spíše odtažitějším dojmem, jakožto nositelé myšlenek, než jednotlivé objekty zájmu. Jet-Li, ač si vystačí s pár výrazy, má charisma na rozdávání, Tony Leung, jakožto císař, taktéž.. Létající bojové scény nejsou mým šálkem kávy, ať jsou sebeefektnější, ovšem o tom to pro mě není. Smířlivě krutá filmová báseň. Nevšední zážitek, přesto, východní poetika není úplně mým šálkem kávy.

Bruno (2009)

Dle mého vkusu zábavnější než Borat, přesto tak trochu (stejně tak) o ničem. Cohen je totální hovado, pošťuchování homofobů a xenofobů vždycky potěší, velká škoda že Bruno vyšumí tak do prázdna. 3 hvězdy za slušnou párty zábavu s ostrými lokty a Harrisona Forda. Příště, obávám se, opakovaný vtip nebude vtipem, chce to zase popojít o kus dál.

District 9 (2009)

Totální překpavení. Letošní prvenství v "robotích válkách" si neodnáší ani hloupý Salvation, ani "ultrabombastičtí" Transformeři, ale outsider s rozpočtem 5x menším. To, kterak si Blomkamp vyhrává s každou scénou, jakýkoliv náznak nudy přurušuje invenční vsuvkou, vtípkem, detailem, je neskutečné. Občas se sice objeví nelogičnosti, ovšem, ačkoliv je film točen "dokumentární kamerou" , sálá z něj nadhled na sto honů, žádné "jsem dement, co se bere vážně" ala Terminator Salvation se rozhodně nekoná. Není to intelektuální ponurá scifi tíha, je to celé kurevská zábava, s kulervoucí, strhující akcí a nezapomenutelnou atmosférou. Přidejte výborné obsazení neoukoukaných tváří ( Sharlto Copley byl naprosto dokonalá volba!) , inspiraci videohrami (Half-Life a graviti gun, Halo), navíc lehce nastavené zrcadlo naší společnosti a vychází mi jeden z adeptů na film roku. Opět si potrvzuji, že více než na tom, o čem příběh vypraví, zaleží na tom, JAK je vyprávěn. Nejlepší sci-fi za poslední roky.

Hra (1997)

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY. Stylový a jak je u Finchera zvykem, temný thriller se skvělým Michaelem Douglasem v roli loutky multimiliardáře Ortena. Po celou stopáž si film s divákem hraje, ale bohužel jsem až příliš dychtivě očekával rozuzlení, až jsem se místy nudil a v duchu přetáčel na konec. Konec přišel a je skutečně cool a efektní jak se povídá, ale zároveň bohužel nastolí ještě více otazníku a nelogičností a že jich rozhodně nebylo i tak málo. Ze Hry mám tak smíšené pocity, na jednu stranu skvěle natočený, zahraný thriller se skvělým a na Finchera DOBRÝM (ano, skutečně to dopadlo dobře a ne smrtí hrdiny nebo zjištěním že je na drogách;) koncem, na stranu druhou příliš uměle a místy nelogicky vykonstruované. Právě to mě na konci bránilo 100 procentnímu zážitku, abych se mohl z dokonale promyšlené konstrukce posadit na zadek. Určitě ne nejlepší Fincher, přesto je ve filmu tolik zajímavých momentů, že hodnocení pod 4 hvězdy by byl hřích. Ze Sedm a Klubu rváčů, jsem padnul na zadek mnohem víc.