Talentmania (2010) (pořad)

Relativně zábavná show, jejíž největší síla tkví v samotných soutěžících, které se rozhodla NOVA upřednostnit před tím ostatním. Místy to sklouzne k nesmírné tuposti a patosu, Alena Šeredová je neustále mimo mísu (a upřímně, ani tím vzhledem už to nezachrání), Miro se zmírnil a skvěle se doplňují z Banášovou a Troška je překvapivě snesitelný. Leoš, byť ohraný, je furt Leoš a dokáže pobavit a překvapit. Celkově vzato se na soutěž vyplatí dívat jen kvůli zajímavým talentům a občasným vtipným hláškám, celkově však lepší na Novu přepínat jen o reklamě. Kdyby na to koukal jako nedělní "hlavní program" asi bych hodnotil ještě níž, jako doplnění je to ucházející. (50%)

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Můj zcela nejoblíbenější film z naší tvorby. Sobota hraje svou životní roli a jeho postava patří mezi ty největší sympaťáky filmu vůbec. Budu srovnávat těžko srovnatelné, ale tento snímek mi v mnohém připomíná Gumpa (hlavní postava, lehká vítězství jakoby mimochodem - závod či judo) i když je samozřejmě mnohem lehčí, bláznivější a celkově pro hlavního hrdinu vyznívá o mnoho pozitivinějc. Tak jako tak, superšpička, která by podle mě obstála i v celosvětové konkurenci. (95%)

Okresní přebor (2010) (seriál)

Vetchý je frajer a seriál se po prvním díle zdá nekonvenční... Docela mě zajímá i zpracování zápasů, každopádně tohle je typ seriálů, který budu sledovat. Začíná to vypadat na slibné oživení českých seriálových vod. Po třetím díle začínám tomuto projektu věřit čím dál tím víc, scénáristé se mi svým smyslem pro humor trefily zcela úplně přesně do noty. Po dlouhé době český seriál, který má potenciál na to, abych mu udělil prestižních 5 hvězd :-D .(80%)

Firefly (2002) (seriál)

Sledovat to před pár lety, tak je to pro mě vážný konkurent Hvězdné brány jako mé jedničky na poli sci-fi seriálů. Ono to je asi příběhově i filmařsky lepší, ale člověk se zkrátka nestihne ztotožnit s postavami na tolik, aby si je zamiloval jako jsem to měl u členů SG-1 . Jinak to srovnání s SG vůbec nesedí, postavy jsou typově velice odlišné a seriál se snaží být v rámci možností více realističtější a zároveň "coolovější". Tak jako tak skvělá podívaná, které paradoxně nejvíce ubližuje fakt, že nebylo natočeno více sérií (minimálně 1 další by to sneslo). A samozřejmě podobnost jednotlivých planet i jejich technologická zaostalost je pro mě, jako fandu hi-tech záležitostí z Hvězdné brány místy trochu na škodu, zkrátka občas to autoři s tím "westernem z vesmíru" až přeháněli. (85%)

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

To hlavní co mě tady irituje jsou situace, kdy si dovolí na pódium pustit někoho, kdo to nemá v hlavně 100% v pořádku a navíc je postarší a od diváků sklidí pískot. To je prostě nevkus nevkusu, ale jinak velice svěží. Jan Kraus je borec a dvojice moderátorů je nesmírně sympatická. Uvidím, jak se to bude vyvíjet dál, ale zatím to vypadá na jasné vítězství PRIMY. (70%)

Smallville (2001) (seriál)

Nějak mi to nikdy nešlo po chuti, všechny ty nápady a příběhy mi přišly nedotažené. Ale místy se na to dá velice příjemně koukat... (45%)

VIP Poker Show (2009) (pořad)

Neviděl jsem všechny díly, ale ty s Danem Nekonečným byli hodně vtipné. Jasně, nebylo to tolik o pokeru, zvlášť moderátor moc nezvládal a dva "profi" hráči mnohdy hráli dost divočinu, ale byla zábava to sledovat. (50%)

Dobré ráno (1998) (pořad)

Ta kvalita ranních pořadů neustále klesá níž a níž. (40%)

Expendables: Postradatelní (2010)

Pro mě jeden z nejlepších filmových zážítků roku, tak proč 4 ? Především kvůli rozvleklosti mluvících scén, většímu nevyužití potenciálu Rourka (ale i tak za jeho roli palec nahoru) a trochu okatému a skoro až hrubému přecházení od "hodně nereálných" scén až k těm "kurevsky nereálným" . Jinak kvalita ve všech ohledech a pro mě jasně nejlepší postava je ta Stathamova. Těším se na další, místo Arnieho třeba s Chuckem a zapojením Van Damma jako regulérni postavy (třeba Německý nepřítel ? :-D). (85%)

Agora (2009)

Poutavý příběh, který se sirovou přesností vypraví jednu domnělou pověst nestíhá nudit a dokáže strhnout k fandění "těm dobrým" a odsuzování "těch špatných" . Určitě ne přelomové, avšak velmi poutavé dílko. (80%)