Příběh z Bronxu (1993)

Trošku mi to připomnělo Horečku sobotní noci, tady je to akorát mnohem více založené na atmosféře ulic a je to samozřejmě filmařsky i příběhově mnohem vytříbenější. Každopádně skvělé drama s mottem "Násilí plodí jen násilí." (85%)

Jen ho nechte, ať se bojí (1977)

Luděk Sobota jede ve svém tempu. Koho to nebaví, jeho problém, pro mě jedna z jeho zajímavějších rolí. (75%)

Ženy v pokušení (2010)

Pro mě dost rozporuplná podívaná, jak to bývá u těch lepších Českých filmů - zanechají ve Vás zkrátka mnoho dojmů. Jedna z prvních věcí je určitá reálná nelogičnost příběhu, všechny postavy jednají relativně nepředvídatelně a to jím dodává takové lidštější obrysy, za což jednoznačně palec nahoru. Místy je to však trochu přehnané, i když uznávám, že tak to v životě chodí. Dalším negativem je možná přebytek té kašičky okolo, některé scény či momentky se dali určitě vypustit nebo se minimálně mohli obohatit něčím humorným. Po příběhové stránce tedy spíše průměrné až mírně nadprůměrné, ale po vizuální stránce mě to vyloženě nadchlo a to především, díky skvěle nasnímané kameře, která byla opravdu balzámem pro oko. Výběr hudby se autorům také povedl a jako poslední si určitě zaslouží zmínku samotní herci. O kvalitách Jirky Macháčka není třeba se zmiňovat, ale neokoukaná tvářička (i herecký talent ) Vojty Dyka či pro někoho možná i překvapivý sex-appeal 38leté Lenky Vlasákové jsou tím hlavním, na co si časem vzpomenu při vyslovení slov "Ženy v pokušení". (70%)

Hrdost a sláva (2008)

Kvalitní kriminální podívaná z již tolikrát obehraným scénářem, že snad ani nic nového nabídnout nemůže. A vskutku nenabízí. Po vizuální stránce je to kvalitní, herecký výkon Edwarda Nortona se vyrovnává i tomu z AMERICAN HISTORY X a Collin Farrell také nehraje nejhůře. Ale jak už jsem řekl - příběh tohoto filmu jen oprašuje staré známé motivy z jiných, příbuzných snímků - za všechny zmíním jen Neúplatné či L.A. - Přísně tajné. Bezpochyby nadprůměrné v rámci žánru i celkově, místy však bohužel stíhá nudit a pro pokročilého diváka krimi žánrů více než často předvídatelný. I tak hodnotím na 3,5 hvězdičky. (70%)

Jak vycvičit draka (2010)

Pro mě suverénní člen TOP10 Animovaných filmů historie. (90%)

Na doraz (2010)

Asi nejdražší road movie v historii, které je plné několika výborných vtipů, hlášek, gegů a nápadů chybí ze všeho nejvíc celistvý a vyvážený scénář, tento film má totiž celou řadu hluchých až slabých míst a to především v první polovině snímku. Jak již jsem řekl, celá komedie je postavena čistě na skvělých vtípcích a nesmím samozřejmě opomenout dokonalou ústřední dvojici - ať už božského Roberta Downeyho či "skoro až přihřátého" Zacha Galifianakise, kteří to celé tak trošku drží v přijatelných hodnotách. Určitě se nejedná o ničím přelomový snímek, jen další políček do pěkné řádky pohodových komedií. (60%)

Než si pro nás přijde (2007)

Krásné a především smutné drama o smrti. Bohužel, jsem se nestíhal bavit tak dobře jako ti dva staříci, kteří předvedli neskutečný výkon, avšak něco mi v tom chybělo. Snad nějaký žert k popukání či nějaké významnější odlehčení celé smutné situace. Kvalitní výprava trochu připomíná nějaký dokumentární film, což není zcela na škodu, ale celý snímek hřeší na kvalitu ústřední dvojice, atmosféru samotného námětu a krásy naší matky země. Bohužel to na mě nezapůsobilo tak pozitivně jako Německé Klepání na nebeskou bránu. Bezpochyby kvalitní snímek, který je však více dramatem než čímkoliv jiným. (70%)

Dostaň ho tam (2010)

Přesně na pomezí 3 a 4 hvězdiček. Ono je to totiž místy "kurevsky dobré" ale místy je to jen sladká a bohužel často i nudná omáčka. Navíc málo která scéna Vás rozesměje k popukání, je to spíš takový klasický oddechový crazy film na zahnání nudy. (70%)

Arnoldovy patálie (1996) (seriál)

Můj dětský seriál, který už jsem viděl velice dávno. (70%)

Futurama (1999) (seriál)

Pomalu se do toho začínám dostávat a začíná to konkurovat i jedinečným Simpsonům. (80%)