První liga 2 (1994)

Dřív jsem myslel, že jednička i dvojka je podobně kvalitní. Skutečnosti je jiná. Tohle byla oproti jedničce skutečně tragédie. (45%)

Smrtonosná past (1988)

Kdybych to viděl v době, kdy to bylo natočeno, tak bych byl nadšen. Takhle mi vše připadá takové starší a ohrané, navíc bez nějakých peprných hlášek či zábavných momentů. Určitě nadprůměrná akce, která potěší. (80%)

Oněgin (1999)

Zbytečný člověk jak jsem si ho představoval. (80%)

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Nejlepší fantasy, co jsem kdy viděl. Prosím více takových. Skvělé, dokonalé (... a řada dalších superlativů). Zkrátka poslední díl Pána Prstenů. (95%)

První liga (1989)

"Kdes hrál ?" "V Californský nápravný" "A jak ses tam dostal?" "Ukradl jsem auto" . Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů, na kterém jsem vyrostl a jenž jsem shlédnul již nesčetněkrát a stále ho miluji. (95%)

Rašómon (1950)

Někde mezi 4 a 5 hvězdičkami. Skvělý film založený na poklidné až depresivní atmosféře, ve kterém dochází jen k malé gradaci. Asi jsem až moc zvyklí na Americké filmy, když jsem čekal v posledních vteřinách to, že potulný chodec dítě zahodí, vezme šat a uteče. Aspoň že tak. (85%)

L. A. - Přísně tajné (1997)

První hodinu jsem kouzlu toho snímku odolával, v té druhé jsem žil s postavami, fandil klaďasům a doufal, že to těm zlým neprojde. Dokonale obsazená kriminálka, jež se v rámci žánru řadí mezi absolutní superšpičku. (94%)

Robin Hood (2010)

Blockbuster jak má být, který ze svou arogancí nehledí kolem sebe a jde stále vpřed nebojíc se odstranit cokoliv z cesty... Je to zkrátka víc akčně patetický nářez, než reálné zpracování Hoodovské pověsti, ale to nemusí vůbec vadit. Ano, opravdu Ridley a jeho tým moc z původního děje nedodrželi a dokonce ani skvěle hrající Russel Crowe se na tu roli moc nehodí. A to, jak se Hood zapojí do politiky je slátanina největší... Vše ostatní je veskrze dobré a poutavé. (70%)

Sám doma (1990)

Nostalgie vítězí. Aspoň protentokrát. (85%)