Ctihodný občan (2009)

Velice zajímavé drama s kvalitní pointou. Celý film jede ve velmi slušném tempu a i přes občasnou absurditu kráčí ke konci snímku, který se mi moc nelíbil. Nejde tolik o osud hlavního hrdiny, ale o způsob, kterým je proveden. Někde mezi 3 a 4 hvězdičkama. (70%)

Na Hromnice o den více (1993)

Jeden z těch klasických snímků, které mě bavily i po tom dvouciferném shlédnutí. Stále dobré a Bill Murray je génius. (90%)

Wrestler (2008)

Rourkeův comeback jak má být. (85%)

Bournův mýtus (2004)

Nejslabší z celé trilogie, snímek furt patří k absolutní špičce žánru, kdekoliv jinde bych dal 5, ale u Bournea se toho musí vždy vymáčknout víc než maximum. (80%)

Počátek (2010)

Bránil jsem se tomu, ale ono to graduje nejen během snímku ale i po něm. Velice silný a originální nápad jenž byl zpracován s mistrnou přesností, která je Nolanovi vlastní. DiCaprio a Ellen Page táhnou film jako dva zdatní koně a zvyšují jeho kvality. Společně s Prokletým ostrovem filmový zážitek letošní kino sezony. (90%)

Let číslo 93 (2006)

Vcelku dobrý snímek o tom, co se stalo z "neúspěšným" letadlem 11. září, tedy s tím o kterém se nejméně mluvilo. Paul Greengrass založil svůj scénář na základě spekulací a přání toho, co se na palubě odehrálo a povedlo se mu to velice vkusně. Žádné přehnané plačicí scény, žádné srdcervoucí či patetické okamžiky. Jen čirý předpoklad událostí zpracovaný se snahou o co nejsirovější popis. To vše se mu povedlo, ale nedokázal k tomu přidat nic víc. Žádné postavy, až příliš chaotický děj i dialogy (i když to byl samozřejmě záměr) a i přes to, že samotný námět má sílu, autorům se z něho nepovedlo vytřískat vše a místy snímek dokonce i nudil. Ano, dá se to vzít celé i jinak - ne jako film, který má bavit nebo něco divákovi dát ale jako dokumentární rekonstrukci. Já jsem to vzal jako každý jiný snímek a holt jsem se nebavil. (60%)

Malá Miss Sunshine (2006)

Velice silný snímek o tom, jak moc je rodina přežitek. Skvělá, úchvatná a jakkoliv jinak superlativní podívaná. (92%)

Horší už to nebude (2006)

Vynikající ! Film, po jehož shlédnutí ve vás nastanou různorodé pocity, které přetrvají po dlouhou dobu. Vcelku povedená variace na klasické příběhy o probouzení, která v mnohém předčí většinu svých bratříčků (Yes Man, Božský Bruce...). Představitel září ve své, aspoň prozatím, životní roli. (85%)