• Fantasy

Před úsvitem (1995)

"Tohle je naše jediná noc." Láska na první pohled dvou egoistů. Nekonečný monolog filozofických keců. Já byl taky vynikající v plavání, čepýří se slizký Hák před asexsuální šprtkou Díply. Nekonečné záběry dvou hlavních postav. Totálně bez emocí a romantiky. Jen chlubení se na přeskáčku. Všechno strojené a přeslazené. 4/10

Věznice 77 (2022)

"Tahle věznice je pro děti, těch co vládnou." Hezké upozornění na to jak prohnilý byl tehdy vězeňský systém ve španělsku. Nelidští bachaři a vězni bez svých práv zažívající teror. Sympaťák Rio uvízl v nespravedlivé smyčce justice. Snaží se marně vyvolat se spoluvězni amnestii. Špinavou atmosféru i kvalitní herecké obsazení to má. Jenže to mělo jít více na dřeň. Celý ten plánovaný finální útěk mohl být delší a  napínavější.  6/10

Mezi náhrobními kameny (2014)

"Dostal jsem vyznamenání a skončil z vlastní vůle." Neeson ve své tradiční roli naštvaného mstitele, který všechny do puntíku odrovná. Jo, všechno zase stojí a padá na tomhle nesmrtelném chlápkovi. Poctivá kriminálka s napětím, odpornými záporáky kteří si libují v řezničině. 7/10

Hvězdná brána (1994)

"Pozdravuj krále Tutanchámona, blbečku!" Tak u téhle jediné hlášky Russellaa jsem se opravdu zasmál.  Červí díra na přenos lidí na druhý konec galaxie a mezi tím nekonečný svět fantazie. Parádní námět, který dle mého nebyl zcela využit. Takový pouštní výlet s ne moc zajímavými postavami. 6/10

Opojení (1991)

"Mimo soud kupujeme fet." Tak tomu říkám brát svou práci sakra vážně. Drsný polda z protinarkotického oddělení potřebuje důkazy pro usvědčení největšího drogového dealera. Proto se vrhá mezi narkomany a okusí ty nejtvrdší drogy. Spadne tak do těžké závislosti. Mrazivá cesta zpět stát se zase čistým. Patric předvede naprosto civilní herecké představení. Tu roli jsem mu sežral i s navijákem. Temná atmosféra nočního života mezi feťáky. Drsný snímek ve kterém se žádný happy end nekoná. 8/10

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

"Spolykám tvoji duši." Probuzení čeho? Značky Evil Dead? Za mě už je bez Campbella a lesa s oparem mlhy mrtvá! Tehdy to byl osmdesátkový atmosférický kult ze kterého jsem měl husí kůži jen díky nájezdům kamery a temným zvukům. Tohle je jen předigitalizovaná, násilná a krvavá sračka bez sebemenšího napětí. Kdo dělal casting na tak nesympatické postavy? Matka s ksichtem vyžilé jeptišky. Její dcera vypadá jak syn a její syn vypadá jak její dcera. Už od začátku filmu jsem se těšil na to, až tu nebinární Morgan Davies někdo vykostí. Hlášky typu "Chci jenom tvoji hlavičku, holčičko" nebo "Já nechci v bříšku příšerku" mi vykouzlily místo strachu úsměv na tváři. Totální sračka roku v žánru hororu. 2/10

Sisu (2022)

"Chcípni, ty sráči!" Kdepak, tenhle nasraný mariňák ve výslužbě je nesmrtelný. Odmítá se vzdát svého těžce vykopaného pokladu. Tak přežije výbuch nášlapné miny na koňi, utopení, upálení i oběšení. Prostě tvrdý chlap jako žulová skála. Čím více povolíte uzdu fantazie, tím více se budete bavit s tímhle hlavním hrdinou. Užijete si naplno tuhle krvavou cestu "Kostěje Nesmrtelného" dlážděnou mrtvolami. Atmosférické poválečné prostředí Laponska. Brutalita a surovost ve finském balení. 6/10

Road House (1989)

"Měl jsem to pod kontrolou."  Jeden zaplivaný noční pajzl Double Deuce a správňácký vyhazovač Swayze. Ten sice dostane ve filmu hodně krát na budku ale na druhý funguje pracovně dál. Je to prostě tak sladce hloupé ale dobově atmosférické.  Jednoduchý příběh ve kterém má zazobaný slizký záporák celé městečko pod palcem. Trefný hudební mix rocku a country. Poctivé bojové umění při bitkách a sexy usměvavá Lynch. 7/10

Porota (2003)

"V tomhle případu jde hlavně o peníze." Jedna suma peněz a manipulace s porotou. Na tohle je nějaká spravedlnost krátká. Soudní drama plné intrik. Pár zvratů ale žádné výrazné napětí. Výborní herci ale scénáristicky to drží sotva po hromadě. 6/10

Obecná škola (1991)

"Kdo chce vidět Idiota, dostaví se do ředitelny." Tahle škola mě i po letech rozveselí i dojme svými výchovnými metodami. Legendární Svěrákovina s dějem zasazeným do temné poválečné doby. Skvělá plejáda našich mistrovských herců. Humorné scénky psané životem. 10/10