Do posledního dechu (2016)

Dvě jsou kruté, tři jsou moc. Bez zdravotních potíží jsem to dokoukal, dokonce i ty teatrální pindy ústřední zamilovaný dvojice jsem přežil, ale už hůř se dalo přežít, že oba dva jsou strašně nesympatický a pak se jim moc nedá fandit. Doma jednou OK, ale stačilo. Děkuji, další.

Steve Jobs (2015)

Kuchařskou terminologií: ingredience (Danny Boyle, Aaron Sorkin, Michael Fassbender, Kate Winslet) mimořádně kvalitní. Bohužel z toho vznikla šlichta. A studená. Škoda toho.

V hlavě (2015)

Tohle, že je Pixar?? Ten Pixar? Nápad jako takový špatný není. Zpracování pekelný, animace protivná. Crazy víc, než je zdrávo. A ten růžovej slon je opravdu třešinka na dortu. Asi jako Jar Jar Binks v SW. Popravit :-). Geriho hra je mrtva, ať žije Geriho hra.

Predestination (2014)

První půlka good. A pak?? Pak jsem to buď pochopil a je to větší divočina, než jsme všichni doufali a nebo naopak jsem to vůbec nepochopil a všechno je tam jinak. Viděno dvakrát a pořád si nejsem jistej, jestli jsem to opravdu pobral a je taková překombinovaná divočina nebo ne. Třetí šanci tomu už ale nedám, čas u telky se dá trávit i přehlednějším stylem. .

Rambo II (1985)

Těžko tohle hodnotit. Kvalitativně je to podstatně horší než jednička, ale ikonicky je to kult. Dal bych pět, ale to bych ublížil jedničce, dávám tři a zase mám pocit, že kálím na lásku z mládí :-). Z toho není cesta ven, jedině Do pekla a zpět :-)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Jeden z nejsyrovějších filmů co jsem kdy viděl. Nádherná kamera, překrásné lokace. Intenzivní zážitek až na dřeň.

Nevinnost (2011)

Jsou filmy, které důmyslným zvratem nebo geniální pointou vyvolají téměř orgastickou slast. A jsou filmy, které týmiž prostředky způsobí průjmy. Toto je bohužel ten druhý případ. Jinak by to bylo za pěkné tři.

Méďa 2 (2015)

Ani lepší, ani horší než jednička. Stejný, nudný a blbý :-)

Divoká dvojka (2015) odpad!

Nebýt otřesného dabingu bylo by to za jednu. Možná.

Spectre (2015)

Tam kde Mendes, Newman a Craig rozjedou akci, tak je to pořád paráda. Když se mluví, tak se mluví moc. 150 minut je přece jenom slušná porce. Na první pohled to vypadá jako nejslabší bondovka z Craigem. Rozhodně ale ne nejslabší bondovka vůbec. Rozhodně si dám repete doma a třeba to chytne za srdíčko víc. Zatím je to jenom chudší bratříček Skyfallu.