Bitva o Sevastopol (2015)

Z historického hlediska, alespoň pro mne, zajímavé. O té šikovné paní jsem zatím neslyšel. Horší už je to z diváckého hlediska. Když se odstřeluje, tak je to prima. Ovšem to ostatní kolem je vata, která tam být musí k pochopení toho všeho kolem, ale je to dosti nezáživně natočená vata, která to zdržuje. A je tam tý vaty dost. Bohužel. Více kulek by přineslo více zábavy.

Anihilace (2018)

Mít to o něco rychlejší tempo, tak je to čtyřka jako bič. Takhle jenom za tři a půl, ale i tak to bylo fajne.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Viděno doma 25/12, takže je člověk asi smířlivější a pod vlivem. Neurazilo, nestyděl jsem se, neměl jsem chuť to vypnout. Troška trošku překvapil. Znovu to radši vidět nechci, abych nemusel měnit hodnocení :-D

Wonder Woman (2017)

Umístění supermana v podprsence do první světový války (a asi by nam tom nic nezměnilo kdyby to byla WW2 jako předloze), byl z mého pohledu dost bizár. Celou dobu mi přišlo, že buď je tam omylem ta holka, nebo všechno kolem. Dohromady to prostě nefungovalo.

Zelená kniha (2018)

Strašně milej film. A rozhodne by mu pomohlo, kdyby Oscara nedostal a nebylo to použitý jako agitka. Ta hysterie rvát cenu všemu negerskýmu a mutlipohlavnímu je otravná. Oskara rozhodně neměl dostat ani Mahershala Ali, protože poněkud přehrává do karikatury. Možná se takhle Don Shirley opravdu choval, ale to nedokážu posoudit. Kdo měl ovšem Oskara rozhodně dostat, tak to Viggo Mortensen. Bral jsem ho vždycky trochu jako herecký poleno a tady je naprosto dokonalej. Kvůli němu si to určitě ještě někdy pustím. Líbilo moc. Příště prosím bez tý zbytečný aury kolem a těch dneska už zbytečnejch cen.

Bajkeři (2017) odpad!

Tady se teda sešla banda talentů. V čele s neskutečně protivným, prkenným Mišíkem. Poměrně dost jsem se u toho styděl :-)

Aquaman (2018)

Po hodině už jsem byl CGI tak překrmenej, že jse to musel vypnout a pokračovat v tom už radši nebudu. Zase kde jinde můžeš vidět Williama Dafoa sedět na osedlaném žraloku:-D

Bohemian Rhapsody (2018)

Queen mám rád. Bylo období kdy jsem měl velmi rád. A díky tomuhle filmu jsem dostal chuť se je znovu pustit. Za to jedna hvězda. Druhá za posledních, alespoň trochu emotivních minut (a nemyslím tím závěrečný koncert, ale to co se dělo předtím, koncert samotný se mi zdál natočený celkem přiblble). Jinak jsem se tomuhle dílu vyhýbal a věděl jsem proč. To že obsahuje spoustu nepřesností, to se od filmařů dá čekat (co se nehodí, to se prostě vypustí, přesune, podá jinak, budiž). Průser byl ovšem výběr herců pro legendární hudební čveřici. Všichni, opravdu všichni velcí nesympaťáci v čele s nesnesitelným Malekem. Je mi jedno, jestli je to herecký výkon roku, když se na něj prostě čumět nedá. V Motýlkovy mi nevadil, tady strašně. Víc než dvě a půl tomu dát nemůžu. Až si od toho odpočinu, možná dám druhou šanci. Tu chválu mi hlava moc nebere, ale budiž tomu přáno.