New Police Story (2004)

Skoro všichni z nás jsou zvyklí, že filmy s Chanem jsou prošpikované skr na skrz jeho více či méně vtipnými prvky kung-fu. Zde ale ukázal, že dokáže hýbat nejen nohama, ale i obličejem. Jeho herecký výkon mě mile překvapil a je asi i hoden označení herec a ne cvičená opička. Bohužel na úkor jeho herectví se postavil pro mě velmi slabý příběh, který občas (a asi nechtěně) doplňovaly parodické prvky.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Graficky každopádně povedenější než jednička, ale v té bylo oproti dvojce více vtipných gagů a příběhově mi přišla lepší, ale i tak se ve dvojce najde pár vtipných momentů a celkově to vyznívá poměrně přesvědčivě.

Obchodník se smrtí (2005)

Špičková kamera a výborné poznámky hlavního hrdiny. To je ale asi tak všechno, co mi na tomhle filmu přišlo nadprůměrné. Proč oslavovat něco jen proto, že člověk píchnul do vosího hnízda? Film mi svou látkou velmi připomínal Kokain, který mi ale přišel mnohem víc napínavější. Jestli tohle bylo myšleno jako dokument, tak pak je to asi ok.

Svět podle Prota (2001)

Dal bych za 5* ale vadilo mi tam pár nesrovnalostí a kapánek konec v americkém stylu. Jinak ale další herecký koncert Kevina Spaceyho.

District 9 (2009)

Nechápu to, že někteří tomu vytýkají žánrový myšmaš a nerespektování filmařských pravidel. Kolik filmů takhle vzniklo a dneska patří mezi klenoty.

Sbohem, baby (2007)

Asi jsem film moc nepochopil, protože nechápu, proč tu vesměs všichni pějí chválu. Ano, je nutné přimhouřit oko, jelikož se jedná o prvotinu, ale i tak. Pří běh, který už tu byl několikrát, spojení kluk a holka, které mi tu vůbec nesedí. Ona mi přišla jako páté kolo u vozu. Plno situací, nad kterýma nešlo jen tak přimhořit oči. Copak může soukromý detektiv jen tak zastřelit chlapa a vyváznout z toho jen s psychickou újmou? Co podle mne udělalo film lehce nadprůměrným byl každopádně závěr.

Nestyda (2008)

O chlup lepší než medvídek.

Po čem ženy touží (2000)

Poprvé mi na snímku nejvíce vadil právě Gibson, prostě mi vůbec do té role neseděl, ale podruhé, potřetí jsem si už zvykl a velmi oceňuji jeho komediální talent, který není trapný.

Zkažená mládež (2007)

Jeden z nejmrazivějších filmů, co jsem viděl, možná ještě větší síla než Requiem for a dream. Ještě teď mám tep 150 a jsem plný zlosti nad těma šikanujícíma zmrdama. Pistole zaručuje moc rychlou smrt, já bych jim uřezal oční víčka a vystavil je na přímé slunce...

Hokejový zázrak (2004)

Co se týče stylu natočení je to pecka, parádní dynamické akce, při kterých se vám občas tají dech. To asi ale tak všechno čím mě tenhle film oslovil. Nejsem fanoušek amerického patriocismu a té vaty okolo toho. Možná to je tím, že jsem viděl tenhle snímek dabovaný, ale dost často jsem se musel chytat za hlavu. Takhle ryze typický film jsem už dlouho neviděl a paradoxně bych fandil Rusům, páč nátura Američanů mi byla hodně proti srsti.