Taxidermia (2006)

Nevím jestli jsem normální, ale mě ten film, velmi bavil a pobavil. 3 dobová dějství, z nichž syrovost, vulgárnost a hnusota jen kape, ale přesto si uchovávají jakousi uměleckou linku. Výborná hudba, z toho snímku dělá ještě větší psycho. Dokonalý výsměch všemu a všem- aspoň tak jsem to chápal já. Pokud v tom budete vidět jen tu obrazovost, asi budete znechucení, ale pokud to budete brát s nadhledem a i ronií, nemůže se vám Taxidermia prostě nelíbit.

Ip Man (2008)

V prvních dvaceti minutách není moc zřejmé, kam režisér míří, ale jakmile proletí japonská letadla, film začíná nabírát na obrátkách. Velice mile mne překvapil představitel hlavního hrdiny. A to, že je film trochu politicky laděný s prvky amerického hrdinství, ani tak nevadí, když to není podsouváno v násilné formě. Každopádně takový příjemný mišmaš Posledního samuraje a Obávaného bojovníka.

Adelheid (1969)

Nemám co bych vytkl, přesto budu muset nakoukat ještě hodně filmů Františka Vláčila, abych prozřel...

Mariňák (2005)

Sam Mendes má neuvěřitelný cit pro barvy, obrazová stránka se mi u filmu líbila i nejvíce. Viděl jsem to v češtině, takže nemůžu posoudit sílu dialogů, ale minimálně na začátku, to byla doprá prča. A navíc když Mendes točí, nemusí nikdo mluvit a přesto je vše jasné. Klasicky brilantní výkon předvedl i Gyllenhaal, jemuž vzorně sekundovali i další. Oceňuji, že Mendes natočil válečný film, aniž by padl výstřel na živou osobu. A při tom si film dokázal podržet dynamickou akční složku.

Saw: Hra o přežití (2004)

Něco jako Kostka a Hra dohromady. Oba dva tyto filmy jsou velmi kvalitní, takže i důsledkem toho možná vypadá Saw, tak jak vypadá. Není to ani tak děsivé, což ani nevadí, protože atmosféra je po celý film vyelmi vypjatá. Co mě trochu vadilo, byl příliš rozháraný závěr.

Život Davida Galea (2003)

Obsaďte do role Kevina Spaceyho a už jen tento fakt bude znamenat, že film nebude propadák. Když připojíte ještě Kate Winslet, dobrou režii a povedený scénář, je na úspěch zaděláno. Ani bych neřekl, že by politická stránka tento film nějak shazovala a i když posledních několik minut bylo zbytečně natahovaných a trošku zameričtilo, pořád to je velmi povedený a nadprůměrný snímek.

Antikrist (2009)

Můžete mi někdo vysvětlit, co to mělo všechno znamenat...?

Billy Elliot (2000)

Čekal jsem to trochu syrovější, ale rozhodně ,mě to nezklamalo. Jamie Bell má můj obdiv, zahrál to fakt bravůrně. Melancholická atmosféra, která není depresivní. Velmi příjemný film s grandiózní závěrečnou scénou, která se dala čekat, ale to jí nic neubírá na kráse. Díky tomuhle filmu snad zapomenu na mé znechucení nad Louskáčkem v divadle, co jsem viděl, když jsem byl malý a někdy si určitě na balet vyrazím.

Pravidla moštárny (1999)

Zdálo by se příběh jakých je už spousta zfilmovaných. Tento však vyniká snad ve všem. Více než výborné herecké výkony z tohoto filmu dělají takový emocionální dojáček- myšleno v dobrém slova smyslu. Aneb, pokud nechcete mít k slzám daleko, mrkněte na Pravidla Moštárny.