Chlapectví (2014)

Na obalu tohodle DVD se píše, že tenhle film se natáčel celých 12 let (2002 – 2013)! Na svědomí ho má americkej režisér Richard Linklater z Houstonu, kterej je ve světě známej díky filmům jako: Omámení a zmatení, Před úsvitem, Předměstí, Sním či bdím?, Přiznání, Škola ro(c)ku, Před soumrakem, Špatné zprávy pro Medvědy, Temný obraz, Fast Food Nation, Já a Orson Welles, Bernie nebo Před půlnocí. Snímek „Chlapectví” zobrazuje hlavního hrdinu, kluka Masona (herec Ellar Coltrane) v průběhu let dospívání a v jeho rodině se kromě jeho starší sestry a mámy střídají různí „náhradní tatínkové,“ protože jejich matka je rozvedená s jejich otcem (herec Ethan Hawke). A divák tak může sledovat, co a jak malýho Masona v životě utvářelo. Jsou to chvilky veselý, ale taky smutný až dramatický. Film se vám určitě bude líbit, protože každej si tam najde to svý. Snímek letos získal jedno ocenění Oscar v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli (herečka Patricia Arquette, jako Masonova matka Olivia).

Moje letní prázdniny (2012)

Tenhle film vás hned v úvodu vezme hezky rychle pod krk, když jste vod prvních sekund vtaženi do šílený automobilový honičky v prachu kdesi na hranici USA a Mexika. To americký policejní vozy pronásledují káru, v níž jsou v maskách klaunů voba pachatelé (jedním z nich je hlavní hrdina filmu Mel Gibson) s velkým balíkem peněz. A jak to celý dál dopadne? To se musíte na tenhle kriminální thriller kouknout sami. Natočil jej americkej režisér a scénárista Adrian Grunberg (tohle je jeho první celovečerní snímek).

Jack a Jill (2011)

Typická „Sandlerovka,“ řek bych. Prostě komedie, u který nemusíte nijak přemejšlet, jen se bavit tím, co za úlety a komediální prasečiny na vás vybafnou. Hlavní dvojroli dvou sourozenců zde vytvořil Adam Sandler, kterej stíhá hrát vobě role: bráchu Jacka i sestru Jill. A je to docela EL PRDÉÉL!! Jednu z vedlejších rolí neurotickýho chlapíka zde ztvárnil v Německu narozenej slavnej americkej tenista John McEnroe (za svou kariéru v 70. a v 80. letech 20. století vyhrál 77 turnajů ATP, z toho 7 grandslamových turnajů). Ten se mihnul třeba i ve filmech „Kurs sebeovládání” nebo „Zohan: Krycí jméno Kadeřník. ” Film „Jack a Jill,” v němž se vobjeví i Johnny Depp a Al Pacino, režíroval americkej režisér Dennis Dugan, kterej má na svým triku filmy jako: Ten kluk je postrach, Půjčovna mozků, Rivalové, Velký táta, Pekelná ženská, Policajti na baterky, (J)elita ze střídačky, Když si Chuck bral Larryho, Zohan: Krycí jméno Kadeřník, Machři, Zkus mě rozesmát nebo Machři 2. Přeju pohodovou zábavu!

Nájemní vrazi (1995)

Jeden z velice dobře známejch filmů, v němž hlavní role vytvořili profesionální zabijáci Robert Rath (herec Sylvester Stallone) a Miquel Bain (herec Antonio Banderas), a navíc jim tam sekunduje mladá hackerka Electra (herečka Julianne Moore). Snímek, kterej má zajímavej vývoj děje, nepostrádá napětí, akci a hlavně zabíjení. Natočil ho zkušenej americkej režisér Richard Donner, kterej se může pochlubit filmy jako: Přichází Satan!, Superman, Superman 2, Hračka, Rošťáci, Jestřábí žena, Smrtonosná zbraň, Strašidelné Vánoce, Smrtonosná zbraň 2, Smrtonosná zbraň 3, Maverick, Spiknutí, Smrtonosná zbraň 4, Proud času nebo 16 bloků. Takže si užijte tuhle honičku dvou profesionálních vrahů.

Ondine (2009)

Tohle je fakt docela příjemná pohádka. Alespoň to tak v první části filmu vypadá. Pak se ale před divákem začne vodkrejvat dost krutá pravda a pohádka se mění v prostou realitu. Na scénu vtrhne lidská závist a s ní spojená i nenávist. Takový poměry totiž panují v jednom malým rybářským městečku na pobřeží Irska. V hlavních rolích se zde představí Colin Farrell jako rybář Syracuse, Alison Barry jako jeho malá dcera Annie a Alicja Bachleda jako tajemná Ondine. Snímek „Ondine” režíroval irskej režisér Neil Jordan, kterej se může pochlubit filmy jako: Společenství vlků, Mona Lisa, Dům veselých duchů, Nejsme žádní andělé, Zázrak, Hra na pláč, Interview s upírem, Michael Collins, Malý řezník, Přízraky ze snů, Hranice lásky, Hodný zloděj, Snídaně na Plutu, Mé druhé já nebo Byzantium. V tomhle filmu se navíc můžete těšit na nádherný přírodní scenérie irskýho pobřeží.

Forrest Gump (1994)

Jeden z nejgeniálnějších filmů vůbec! Vznikl podle románu „Forrest Gump,” kterej v roce 1986 napsal americkej spisovatel Winston Groom. Česky pod názvem „Forrest Gump” tato kniha poprvý vyšla v roce 1993. Čet ji někdo? Nicméně film obdržel 6 sošek Oscar ® a to v kategoriích: nejlepší film, nejlepší režie (Robert Zemeckis), nejlepší herec v hlavní roli (Tom Hanks), nejlepší adaptovanej scénář (Eric Roth), nejlepší vizuální efekty a nejlepší střih. A není bez zajímavosti, že výroba tohodle filmu stála filmový studio Paramount Pictures 55 miliónů americkejch dolarů a samotnej film vydělal 678 miliónů americkejch dolarů. To je zisk, co? Snímek natočil známej americkej režisér Robert Zemeckis, kterej se může pochlubit filmy jako: Honba za diamantem, Návrat do budoucnosti, Falešná hra s králíkem Rogerem, Návrat do budoucnosti II, Návrat do budoucnosti III, Smrt jí sluší, Kontakt, Trosečník, Pod povrchem, Vánoční koleda nebo Let.

Zmizelá (2014)

Tak tenhle film/kniha by měl bejt povinnou příručkou pro všechny ty naivní a děsně zamilovaný kluky, chlapy, milence a manžely, kteří si přihlouple myslí, že ta jejich vyvolená je bezmezně, upřímně a nezištně miluje... To budete koukat, čeho všeho jsou ženský schopny!!! Snímek natočil zkušenej a známej americkej režisér David Fincher, kterej se může pochlubit filmy jako: Vetřelec ³, Sedm, Hra, Klub rváčů, Úkryt, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona, The Social Network nebo Muži, kteří nenávidí ženy. Film „Zmizelá” vznikl podle románu „Gone Girl“ (2012), kterej napsala americká spisovatelka Gillian Flynn (česky vyšel pod návem „Zmizelá” v roce 2013). V hlavních rolích se zde představí Ben Affleck (jako Nick Dunne), Carrie Coon (jako jeho sestra Margo Dunne) a Rosamund Pike (jako jeho zmizelá manželka Amy Dunne). A i když tenhle film vypadá na začátku jako tuctová kriminálka, nenechte se zmást a vydržte, protože pak to celý začne nabírat neskutečný a šokující obrátky! A malá zajímavost na závěr: herec Neil Patrick Harris (jako milionář Desi Collings) má ve filmu brutální heterosexuální styk s manželkou Nicka Amy. Jaký mu to asi dělalo problém natočit tuhle scénu?

Get On Up - Příběh Jamese Browna (2014)

Tohle je film z kategorie těch hudebních. I když ne chronologicky, ale luxusně povedenými střihy ze současnosti do minulosti a zpět, se divák postupně dozvídá všechno důležitý, co formovalo život i hudební dráhu Kmotra soulu (Godfather of Soul), Jamese Browna. Velmi povedenej snímek, kterej můžu doporučit všem, kteří maj aspoň malej vztah k soulu. Snímek režíroval americkej režisér Tate Taylor, kterej má na svědomí třeba i film „Černobílý svět“ (2011). Celá tahle hudební podívaná stojí rozhodně za to! Ještě bych dodal, že Jamese Browna v tomhle filmu přímo epesně ztvárnil americkej herec Chadwick Boseman.

Duch (1990)

Dnes již klasickej film, kterýmu je více než čtvrt století. Najdete v něm prvky dramatu i komedie, zabalený v mysteriózním obale s kriminální zápletkou. Film získal dvě sošky Oscar v kategoriích: Nejlepší herečka ve vedlejší roli (Whoopi Goldberg) a Nejlepší původní scénář (Bruce Joel Rubin). Kromě Whoopi ve snímku zazářili Patrick Swayze jako Sam a Demi Moore jako jeho milenka Molly. Film „Duch“ natočil americkej režisér Jerry Zucker, kterej má na svým triku filmy jako: Připoutejte se, prosím!, Přísně tajné!, Bezcitní lidé, První rytíř nebo Milionový závod.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Vítá vás „Stonehearst Lunatic Asylum 1802“ (Stonehearst – ústav pro duševně choré). Doslova na naléhání mejch nejlepších přátel v Práglu, že tohle je jeden z nejlepších filmů roku 2014, protože je tak mysteriózní až do samotnýho konce, jsem se tedy vodhodlal se na něj před pár dny se svejma kamarádama kouknout. Před jeho shlédnutím mi bylo řečeno, že všem, co ho již viděli, spadnul před závěrečnými titulky sandál!!! Tak z něj byli šokováni! A já jim jen dávám za pravdu, protože to závěrečný překvápko je dosti neuvěřitelný!! Fakt že jo... Snímek měl svou premiéru v českejch kinech 22. ledna 2015 a na DVD v Čechách vyšel 10. června 2015. Film natočil americkej režisér Brad Anderson, kterej v minulosti spáchal snímky jako: Příští stanice Ráj, Vražedná terapie, Mechanik, Transsibiřský expres nebo Tísňová linka, a taky spousty různorodejch TV-seriálů. Film „E. A. Poe: podivný experiment” vznikl podle povídky „The System of Doctor Tarr and Professor Fether,” kterou v roce 1845 publikoval americkej spisovatel a literární kritik Edgar Allan Poe (česky vyšla pod názvem „Metoda doktora Téra a profesora Péra” v roce 2002 v knize 34 povídek „Jáma a kyvadlo a jiné povídky”).