Ti druzí (2001)

Pokud se chcete trochu i bát, doporučuju ke zkouknutí právě tenhle mysteriózní horor / drama / thriller. Natočil ho režisér Alejandro Amenábar z Chile, kterej je známej díky filmům jako: Diplomová práce, Otevři oči, Hlas moře nebo Agora. Náklady na vznik tohoto filmu nebyly nijak vysoký – 17 miliónů dolarů, ale zisk činí 219 miliónů dolarů. V podstatě celej tenhle horor stojí na výkonu Nicole Kidman v roli matky dvou dětí Grace. V tom baráku, v němž bydlej, se fakt dějí podivný věci...

Dobrodruh (1983)

Tohle je velmi pohodovej filmík. V hlavní roli Jean-Paul Belmondo jako policejní komisař Philippe Jordan, kterej řeší problémy kolem sebe po svým, jako vždy. Snímek má kriminální zápletku, ale Belmondovejm kouskům se i tak budete smát. Film natočil francouzskej režisér Jacques Deray, kterej má na svědomí třeba snímky: Bazén, Borsalino, Hlavně v klidu!, Borsalino a spol., Povídka o policajtovi, Motýl na rameni, Tři muži na zabití, Profesionál 2: Samotář, Bolest lásky nebo Zločin. Takže příjemnou zábavu!

Kamarád do deště (1988)

Tomuhle filmu já říkám „ojeby na ojeby, to celý na ojeby a na ojeby“ aneb jak jeden druhýho vojebával v Praze v 80. letech minulýho století. Docela příjemná vzpomínka na tehdejší československej kinotrhák, kterej snad viděli všichni. Natočil ho plzeňskej rodák Jaroslav Soukup, kterej má na svým triku i filmy jako: Drsná Planina, Romaneto, Dostih, Vítr v kapse, Záchvěv strachu, Láska z pasáže, Pěsti ve tmě, Discopříběh, Divoká srdce, Discopříběh 2, Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu, Svatba upírů nebo Byl jednou jeden polda. Hlavními postavami ve flmu „Kamarád do deště” jsou Sagvan Tofi (jako Michal) a Lukáš Vaculík (jako Tomáš), avšak nejlepší výkon podává Karel Augusta jako hostinskej Kadlec.

Válka Roseových (1989)

Tak tohle je rodinný drama, u kterýho se budete i smát! Jde vo manželskou dvojici, kterou epesně ztvárnili Michael Douglas a Kathleen Turner. Ta se vod sebe vodcizuje až se ocitne na hranici rozvodu. A tady již nastupuje rozvodovej právník Danny DeVito, kterej ať se snaží sebevíc, nedokáže zabránit tragédii, k níž se v závěru filmu zchyluje...

Terminator Genisys (2015)

V sobotu 25. července 2015 večer jsme se autem vydali do Cinema City Zličín, abychom shlédli tenhle dlouho očekávanej sci-fi snímek ve 3D. A nikdo z nás nelitoval. Je nutný se při sledování tohodle filmu koncentrovat, protože v jeho průběhu se pohybujeme v letech 1984, 1997, 2007, 2014, 2017 a 2029. John Connor je zde jako dospělej a taky jako dítě, jeho souputník Kyle Reese rovněž, Terminator (Arnold Schwarzenegger) se zde vobjeví hned třikrát a celej film působí jako reálná apokalyptická vize budoucnosti, a zvláště ve 3D!!! Pochopíte, že „Genisys” v názvu filmu je vlastně Skynet. A vůbec, celej tenhle velkofilm se budete epesně bavit. Alespoň my jsme si ho dostatečně užili!!!

Interstellar (2014)

Tohle je epický filmový sci-fi dílo, který trvá 162 minut. Poprvý jsem ho viděl na vobrovským plátně s českejma titulkama 26. ledna 2015, kdy jsme na něj zašli do kina CineStar Anděl v Práglu. A již tehdy na mě silně zapůsobil. Je to můj nejlepší film roku 2014. 22. února 2015 na 87. předávání sošek Oscar tenhle snímek vyhrál pouze v jedný kategorii, a sice Nejlepší vizuální efekty. Výroba tohodle filmu stála filmový studia Warner Bros. a Paramount Pictures 165 miliónů dolarů a snímek dosud vydělal 678 miliónů dolarů. Tomu se říká zisk! Stojí za ním britskej režisér Christopher Nolan, kterej má na svým triku filmy jako: Sledování, Memento, Insomnie. Batman začíná, Dokonalý trik, Temný rytíř, Počátek nebo Temný rytíř povstal. A ješté bych dodal, že je tu i jistá paralela mezi filmy „Interstellar” a „2001: Vesmírná odysea“ – v roce 1968 to byl film (režisér Stanley Kubrick) i román (spisovatel Arthur Charles Clarke). Znáte taky??

Kříž (2011)

Na obalu tohodle DVD se píše: „Nepředstavitelnému zlu stojí v cestě nezastavitelný hrdina.“ Ano, je to ryze „béčkovej“ film, kterej si užijete zejména v případě, že vám společnost dělá ňákej ten fík!! Je to prostě jen a jen úlet, u kterýho nemusíte nijak přemejšlet a nechat se unášet tím dost absurdním dějem. Snímek režíroval americkej režisér, producent, herec a scénárista Patrick Durham, kterýho jste mohli zahlídnout jako herce ve filmech jako: Farma smrti, Zuby nehty, Cabin Fever 2, Penthouse nebo The Killing Jar.

Chlapectví (2014)

Na obalu tohodle DVD se píše, že tenhle film se natáčel celých 12 let (2002 – 2013)! Na svědomí ho má americkej režisér Richard Linklater z Houstonu, kterej je ve světě známej díky filmům jako: Omámení a zmatení, Před úsvitem, Předměstí, Sním či bdím?, Přiznání, Škola ro(c)ku, Před soumrakem, Špatné zprávy pro Medvědy, Temný obraz, Fast Food Nation, Já a Orson Welles, Bernie nebo Před půlnocí. Snímek „Chlapectví” zobrazuje hlavního hrdinu, kluka Masona (herec Ellar Coltrane) v průběhu let dospívání a v jeho rodině se kromě jeho starší sestry a mámy střídají různí „náhradní tatínkové,“ protože jejich matka je rozvedená s jejich otcem (herec Ethan Hawke). A divák tak může sledovat, co a jak malýho Masona v životě utvářelo. Jsou to chvilky veselý, ale taky smutný až dramatický. Film se vám určitě bude líbit, protože každej si tam najde to svý. Snímek letos získal jedno ocenění Oscar v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli (herečka Patricia Arquette, jako Masonova matka Olivia).

Moje letní prázdniny (2012)

Tenhle film vás hned v úvodu vezme hezky rychle pod krk, když jste vod prvních sekund vtaženi do šílený automobilový honičky v prachu kdesi na hranici USA a Mexika. To americký policejní vozy pronásledují káru, v níž jsou v maskách klaunů voba pachatelé (jedním z nich je hlavní hrdina filmu Mel Gibson) s velkým balíkem peněz. A jak to celý dál dopadne? To se musíte na tenhle kriminální thriller kouknout sami. Natočil jej americkej režisér a scénárista Adrian Grunberg (tohle je jeho první celovečerní snímek).

Jack a Jill (2011)

Typická „Sandlerovka,“ řek bych. Prostě komedie, u který nemusíte nijak přemejšlet, jen se bavit tím, co za úlety a komediální prasečiny na vás vybafnou. Hlavní dvojroli dvou sourozenců zde vytvořil Adam Sandler, kterej stíhá hrát vobě role: bráchu Jacka i sestru Jill. A je to docela EL PRDÉÉL!! Jednu z vedlejších rolí neurotickýho chlapíka zde ztvárnil v Německu narozenej slavnej americkej tenista John McEnroe (za svou kariéru v 70. a v 80. letech 20. století vyhrál 77 turnajů ATP, z toho 7 grandslamových turnajů). Ten se mihnul třeba i ve filmech „Kurs sebeovládání” nebo „Zohan: Krycí jméno Kadeřník. ” Film „Jack a Jill,” v němž se vobjeví i Johnny Depp a Al Pacino, režíroval americkej režisér Dennis Dugan, kterej má na svým triku filmy jako: Ten kluk je postrach, Půjčovna mozků, Rivalové, Velký táta, Pekelná ženská, Policajti na baterky, (J)elita ze střídačky, Když si Chuck bral Larryho, Zohan: Krycí jméno Kadeřník, Machři, Zkus mě rozesmát nebo Machři 2. Přeju pohodovou zábavu!