Vyšinutý (2020)

Na Vyšinutém mě nejvíc bavilo sledovat Russella Crowea a jeho snahu nehrát zbytečně moc dobře, aby nebylo vidět, jak zbytek filmu stojí za prd. Většinou se mu to daří, ačkoliv v pár scénách je evidentní, že se musí hodně držet na uzdě. Jinak tu ale fakt stěží nacházím něco, kvůli čemuž bych mohl tuhle thrillerovou rutinu komukoliv doporučit. Akční scény a honičky jsou natočené bez nápadu, vedlejší postavy jen lehce načrtnuté a těch devadesát minut se zatraceně táhne. Díky sestřihu z reálných událostí, který nám tvůrci pustí spolu s úvodními titulky je navíc očividné, že Vyšinutý by strašně rád byl nejen thrillerem, ale i komentářem k současné stresem prolezlé Americe. A na to je bohužel moc jednoduchý a nezábavný. Popravdě kdyby v tom nehrál Russell Crowe, nevěřím, že by se ten film dostal do kin. A vlastně ani nevěřím, že by někoho zaujal. Nemá čím.

Noví mutanti (2020)

Z potenciálně zajímavé hororové komiksovky vylezlo takové vykuchané nic. Noví mutanti by se chtěli opřít o postavy, ale tvůrci se jim prakticky nevěnují. Chtěli by se od ostatních x-menovských filmů lišit zasazením do hororového žánru, ale děsivé scény tu jsou víceméně odbyté. A i když to docela hezky vypadá a parta hrdinů je i přes svou povrchnost vcelku sympatická, na dobrý film to nestačí. Po letech čekání dorazil do kin film, který prakticky ničím nezaujme.

Letiště (1970)

Ve své době to musel být fakt megafilm. Dnes je to jen ukecaná a utahaná nuda, k jejímuž konci jsem se horko těžko vůbec prokousal.

Mory Vratislavi (2018)

Do půlky fakt dobrá, atmosférická a drsná detektivka. No a pak se to změní v absurdní bordel, který je chvílemi směšný, ale většinu času jen víc a víc smutný. S každým dalším "zvratem" se z filmu stává čím dál tím větší pitomost... a přitom to tak dobře začínalo!

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Po Extraction další velký akčňák s velkým rozpočtem a velkou hvězdou. Bohužel tentokrát za kamerou není bývalý kaskadér, ale režisérka dramatu Tajný život včel a romantiky Láska a basket. Ale dost, nebudu si dělat srandu z Giny Prince-Bythewood, ta si paradoxně zaslouží jako jedna z mála pochvalu. Alespoň malou. Akční scény nejsou úplně špatné a i když na dnešní špičku ztrácejí, ve zmatený bordel se nikdy nepromění. Ovšem jinak je to bída. Ačkoliv se děj točí kolem party nesmrtelných, kteří procházejí staletími, bojovali v různých válkách na všech kontinentech a mají depku z toho, že všichni jejich blízcí zemřeli, nic z toho Old Guard nedovede prodat. A všechny ty srdceryvné výlevy o tom, jak jsou na světě sami, nesmrtelnost je prokletí a vůbec všechno, jsou s přibývající stopáží víc a víc otravnější, protože nic moc dalšího se v Old Guard neřeší. Jasně, Charlize Theron je cool a zbytek týmu se taky snaží, nic to však nemění na tom, že víc než kterýkoliv z hrdinů a jejich osud mě zajímalo, kdy se mi na sporáku dodělá kari. Druholigová podívaná ve všech směrech.

Obhájce nevinných (2019)

I přes hvězdné obsazení je Obhájce nevinných hodně utahaná nuda, kde se jen těžko hledají napínavé momenty. Tvůrci vsadili na poselství a hluboce lidský příběh, ale tak nějak se vykašlali na všechno ostatní, takže i přes potenciálně atraktivní zápletku je to celé nakonec jen televizně vypadající prázdné nic, o rasistických buranech z jihu. Tohle téma už v Hollywoodu zpracovala spousta filmů. A většina z nich byla zajímavější a zábavnější než tahle předvídatelná a jednoduchá podívaná, která se snad i bojí být něčím zajímavá a jiná a zuby nehty se zkouší držet ve škatulce "neurážející průměr." Což je sakra málo.

Dědictví (2020)

Lily Collins zjistila, že její nedávno zesnulý otec schovával třicet let v podzemním bunkru zamčeného Simona Pegga. Má ho pustit ven? Může věřit tomu, co říká? A proč ho tam vlastně její otec zamknul? Zajímavé otázky, nezajímavé odpovědi. Inheritance je utahaná nuda plná obřích logických děr, která se snaží svou hloupost maskovat za vznosné dialogy a velká morální dilemata. Reálně film ale stojí za to vidět jen kvůli tomu, abyste si ověřili, že Simon Pegg zvládne i vážnou roli. Zvládne. A teď, když to víte, už na Inheritance koukat nemusíte.

Lov (2020)

Nesnáším filmy, ve kterých režisér bohorovně sedí a říká, že všichni na plátně jsou dementi a proto se jim budeme smát. Tohle není chytrá satira, je to filmová verze facebookové diskuse, kde se hádají konzervativci a liberálové, všichni chytří už šli pryč a teď přišel někdo, kdo má pocit, že tomu zbytku musí říct, že jsou blbci. Mimochodem krom závěrečné bitky je to i dost nezajímavě natočené.

Planeta Česko (2017)

Hezký to bylo, ale neskutečně mě iritovala ta snaha o osobní přístup. Fakt je mi úplně jedno, jak vypadá rybník za domem pana režiséra, kdy a od koho dostal první kameru a jaké zvířátko potkal, když si vyrazil na výlet na kole. Za to jde hvězdička dolů.

Bloodshot (2020)

Viděli jste trailer? Viděli jste všechno. V Bloodshotovi není nic navíc a i to málo, co nabízí stojí celkem za prd. Diesel se vcelku snaží, jenže hraje hlavního hrdinu v comicsovce se zoufale průhledným příběhem, nezajímavými postavami a nenápaditými akčními scénami. Vypadá to jako trošku dražší pilot nějakého béčkového seriálu, kterému dost chybí nadhled, nápady, energie a vlastně cokoliv, kvůli čemu by stál za pozornost. Diesel zase šlápnul vedle, ale na rozdíl třeba od podobně mizerného Posledního lovce čarodějnic tady ani nevidím nic, co by mělo potenciál být pod jiným režisérským dohledem zajímavé. Zbytečný film.