Armáda temnot (1992)

Vymazlená záležitost pro milovníky béčkových filmů, která ze všeho nejvíc pobaví mnohdy bizarním přístupem Ashe při řešení jeho patálií.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Tak jsem se na to těšil a to byla asi ta chyba. Excelentní filmařina se tu střídala s pro mě nepochopitelnými kulisovými exteriéry a vše to podtrhoval naivní scénář na přetažené stopáži. Nebýt Caryho Granta, který svým elegantně usměvavým a chladným způsobem ztvárnil prosťoučkého hlavního hrdinu, asi by mě film i dost nudil.

Interview s upírem (1994)

Svého času jsem tenhle film hltal při každé repríze, protože takové geneze upíra od samého zrození se jen tak nevidí. Nejen z nostalgie dávám plný počet.

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Tenhle nářez opravdu nevydržím sledovat ani minutu, ne tak kuli obsahu, kterým jsou skutečné lidské emoce a starosti, ale skrze moderátorku.

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Novodobá česká kriminálka, která mě nejen že neurazila, ale i bavila.

Comeback (2008) (seriál)

Absolutní oddychovka.

Saw: Hra o přežití (2004)

Pustil jsem si to kdysi jako kulisu, ale už po pár minutách mi bylo jasné, že tohle mě nic jiného dělat nenechá. Na poprvé je to nejlepší, nic nečekáte, ono vás to vtáhne a pak si to skončí úplně jinak, než jak byste odhadovali, nebo si dokonce přáli.

Hrabě Monte Cristo (2002)

Moderní zpracování klasické knihy s velmi pozměněným dějem mě nemohla oslovit. Připadá mi to, jako bych si sedl ke znělce večerníčku a ten by rozhazoval reklamní letáky… zkrátka něco, na co jste zvyklí, je jinak.

Carlitova cesta (1993)

Z počátku jsem se nemohl přinutit sledovat děj, protože příběh nabýval na objemu pozvolna, ale poslední půlhodinku jsem naopak ani nedutal a sledoval s napětím, jak to vše skončí, ačkoli to je osvětlené již na začátku, ale znáte to, jeden nikdy neví. Seana Penna jsem identifikoval až po hodině a musím jen smeknout stejně tak, jako před výkonem Al Pacina a jeho herecké partnerky Penelope Ann Miller a za zmínku stojí ještě maličká role Viggo Mortensena, protože Aragorn na vozíčku se jen tak nevidí. Ostatní postavy mi pak již splývaly, neboť podobných mafiánských výrostků i bossů a státních návladních jsou plné všechny filmy s touhle tématikou.

Ti druzí (2001)

Stupňované napětí z neznáma s pointou, která mě dostala zcela nepřipraveného.