To, co dýchám (2007)

Brendan Fraser je v roli přemýšlivého a citlivého chlápka pro vyřizování účtů netradiční a o to více příjemné překvapení z výsledku. Mozaikové filmy můžu a mám pro ně nekritickou slabost, ale tenhle se povedl náramně. Jen jedno mě štve: Jak se sakra jmenovala Trista?

Únos (2012)

Ve všech ohledech průměrný film, který ničím neurazí a navíc na konci dějově velice příjemně překvapí. Kdo ale, proboha, líčil a oblékal herečku Mae Whitman? Ve filmu vypadá na neidentifikovatelný věk v rozmezí 30-50 a já čekal, kdy se z ní vyvrbí hlavní záporák, protože mě děsila kdykoliv se objevila… Tož teď koukám, že do svých deseti let byla roztomilá holčička, ale v jejích dvaceti mám pocit, že si tak nějak přerostla přes hlavu a upřímně jsem zvědavý, jestli z ní za deset let bude zase kočka, jak to tak u ženských bývá. Držím jí palec!

Poslední z Furlongů (2011)

Přímočarost děje Vám fantizii na špacír moc nepustí, ale i tak jsem si pohádku užil a oceňuji především to jemné jiskření mezi hlavními postavami, které ve filmu mezi zamilovanými je, nebo je neúspěšně zahráváno a tady naštěstí bylo.

Třetí princ (1982)

Jedna z nejoblíbenějších pohádek mého dětství a jak tak koukám na hodnocení tutenc, tak jsem asi v menšině.

Akumulátor 1 (1994)

Tenhle experiment mi připoměl Svěrákův absolventský film Ropáci. Tady bylo víc peněz, které se využily ku prospěchu věci. Inteligentní humor, absurdity dotažené do konce, skvělé triky a hlavně nápad a namět byly odzbrojující. Zkrátka Matrix po našem a krásná Edita Brychta k tomu.

V jako Vendeta (2005)

…pomalu přestávám věřit na náhody. Při psaní tohoto komentáře se mi zaseklo písmeno "V" a tak si můžu dovolit napsat akorát tak: VVVýborné !!!

Volání vlků (1983)

Podívaná, u které jsem od začátku podvědomě tušil, jaký bude mít konec a s každou minutou se obával, kdy to přijde. Přišlo. Důstojné a hrdé, jako samotní vlci a konec otevřený. Jak já byl v tomto případě za něj rád!

R (2010)

Tohle není bůhví jaký film, který Vás ohromí výpravou, či efekty, ale jen a pouze syrový obyčejný příběh a ono to někdy stačí. A to bohatě, protože se po shlédnutí cítím, jako by mě někdo vytřepal, otupěl a zahodil a já tu teď sedím a přemýšlím, co jsem kde provedl, či neprovedl a jestli mě za to náhodou nemůžou zavřít.

Králova řeč (2010)

Nevím, jak to popsat, ale na to, že je celý film postaven na třech hercích a odehrává se v několika málo exteriérech i interiérech, působí na mě ohromně výpravně.

Pláč sovy (2009)

Až na několik scén na tenhle film v klidu zapomenu a vůbec ničemu to nebude vadit. Kombinovaný děj ani nenaznačil motivace chování některých postav a to je pak o ničem.