Texaský kat (2011)

Dejme tomu. Jelikož jsem viděl i mnohem horší kriminálky, tak budu hodný a dám za 3. Jinak Sam pobíhá sem a tam a tam a sem. No nevím. Jeho parťák zase furt řeší nějaké věci, které ho tak max dostanou do problému. Ale budiž. Kdyby to trochu nepotáhla Chloe Moretz, tak ani nevím, jestli bych si z toho filmu něco zapamatoval. Taková světlá vyjimka tohoto filmu.

Scary Girl (2011)

Spokojenost :) je to taková blbůstka, ale k zasmání fajn.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Od Martina Scorseseho jsem ani nic jiného nečekal. Výborně odvedená práce a vizuál byl úplně dokonalý. Herecké výkony super. Nemám žádnou výtku. Docela mě fascinovalo, jak si Chloe Moretz nacvičila anglický přízvuk. Bylo to fenomenální.

Fracek (2011)

Co si budeme říkat. Bylo to nuda a šeď. Postavy se chovají asi tak logicky, jako strčit oheň do mrazáku, aby si ho člověk mohl vzít na cesty. Eddie Redmayne je pěkný slizák. Už na první pohled bych k němu do auta nesedl. Nejsem přece blázen. Blake se za ním ještě žene a myslí si že co? Bude nějaký šťastný konec? Pche je to sice film, ale no tak. Jediné plus je tady Chloe Moretz. Bez ní bych šel s hodnocením více dolů. Ale ač je dobrá hodně, tohle od průšvihu nezachránila. Ale moc se snažila.

Temné stíny (2012)

Od velmistra Tima jsem čekal o hodně víc. Po dle mého výborné Alence je tohle hodně silný propad. Tam, kde většinou Burton style funguje, tady vychází na prázdno. Jedna hvězdička za Deppa (už tady se ukázalo, že někdy prostě sám celý film neutáhne), druhá za Evu Green a její přednosti (jak jsem ji dřív nemusel, tak od temných stínů s ní problém nemam), a poslední hvězdička za Chloe Moretz (s jejím talentem by si zasloužila jenom pořádné role). Příběh zvláštní, stejně jako celá filmová rodina. Jen doufat, že další Burtnovka bude lepší. Uvidíme.

Mládeži nepřístupno (2013)

Prvně se docela divím, že se k tomu někteří vůbec upsali. Bych řekl, že jim nabídli špeka, jinak si to nedokážu představit. Je to šílené, je to vtipné, občas totálně trapné a nechutné. Ale tak trefili se mi do mých oblíbenců, jako Hugh Jackman, Chloe Moretz, Kristen Bell atd. Takže aspoň dobrý začátek. Pokračujme tedy dal: 1. Jackman a jeho kulky (dejme tomu za 4*), 2. Naomi Watts v roli domácí učitelky docela brutalita (kolem té 3*), 3. Anna Farris, která chce být pokálena, nemám ji rád a bylo to nechutné a trapné (2*), 4. Emma Stone a Kieran Culkin, se mi celkem líbilo (3*), 5. Rande na slepo s Kristen Bell a spol (s přimhouřením všech očí 1*), 6. Výrobek Gera a spol (byl odpad), 7. Moje oblíbenkyně Chloe Moretz a její menstruace (v filmech s ní má problémy hodně často :), z hlediska nechutnosti, vtipnosti a mého neoblíbence Christophera Mintz-Plasse :D (5*),8. Seann William Scott a Johnny Knoxville vs. trpaslíci (3* absolutně nevyužitý potenciál, škoda), 9. Terrence Howard jako trenér (1*), 10. Elizabeth Banks s mordýřem (3*). Ve výsledku by to vycházelo na ty tři hvězdičky. Na tu čtvrtou to povyšuje jen herecké obsazení.

Carrie (2013)

Na film jsem šel bez nějakých velkých očekávání. Knihu jsem četl již dávno, původní De Palma mě nějak nezaujal. Proto jsem byl docela překvapen a udiven, co jsem dostal od nové Carrie. Ano je to jako podle kopíráku s originálem, přesto mě tato verze nadchla tedy mnohem víc. Co pro mě bylo velké plus byla Chloe Moretz, protože ta holčina v jejích letech má více talentu než mnohem starší herci. Pro mě táhla celý film. Jistě, neodpovídá předloze od Kinga, protože je pěkná, ale radši 100x Chloe, než když v původním filmu hrály náctileté herci, kterým táhne na 30. Jediné, co jsem považoval za velké plus originálu, byl Travolta. Dále pak Julianne Moore, které v roli šílené matky odvedla hodně dobrou práci. Až mi z ní šel mráz po zádech. Dle mého to nebyl vůbec špatný film. A ti, co hodnotili film dle toho, že se jedná o remake, jsou u mě úplně mimo. Stejně jako ti, co čekali horor. Carrie nikdo horor nebyla. Vždy se jednalo o thriller potažmo drámu.

Kick-Ass 2 (2013)

No dobrá tedy, na jedničku to nemá. Ale ten film je vyhnaný tak do extrému, až se mi to šílenství líbilo. Jistě Jeff Wadlow není Matthew Vaughn, ale dle mého se s tím snažil popasovat, jak nejlíp mohl. Akční scény jsou přebrucené usekanýma hnátama a tekoucí krví. To je pro mě základ úspěchu. Emoční stránka filmu tady tolik propíraná...ona ta zakomponovaná emocionální stránka filmu byla rušivým elementem (bo byla opravdu moc přehnaná). Ale člověk se nemůže divit, když chtějí ze superhrdinky udělat normální holku. Sice nechápu, co Hit Girl trvalo tak dlouho, než jí to všechno docvaklo. Aaron Taylor-Johnson mi přišel od minula víc v pohodě, takže mi tentokrát ani nevadil. Zato Christopher Mintz-Plasse je ještě větší slizák než minule. Už v Kick Ass jedničce mi vadil a tady to dosti vygradovalo. Jeho obleček latexo transky dokonale sedí k jeho jménu, které by si mohl vybrat opravdu jen mentoš s chorým mozkem. Velká pochvala za blitkosra*koidní obušek (vrátil jsem se do jídelny na střední, kde se bez toho oběd neobešel) konečně ty namachrované americké kravky dostaly, co si zasloužili. Co mi však vadilo, byla nová nabíječka Lindy Booth. Neberte to špatně, mám ji rád už od lovců pokladů, ale Lyndsy Fonseca je mi sympatičtější a takto ji odsunout bylo ostudné. Taky bych rád viděl osobní život Night Bitch. Mohla by být velmi zajímavá. Jim Carrey, no jsem rád, že jsem ho zase viděl na plátně, ale mohli z něho vytřískat mnohem víc. Naprosto nevyužitý potenciál, ale svým způsobem si myslím, že za to může sám Jim Carrey. Už od prvního dílu zůstává má největší ovace u Chloë Grace Moretz. Jak tu už bylo řečeno pindy slečny Mindy mi sedly velmi a několikrát se zasmálo celé kino. Byl bych jednoznačně pro spin off s Hit Girl, protože to by mohlo být hodně zajímavé. Ta holčiny má na velké věci, jen doufám, že si to nepokazí a budu držet palce. Soundtrack byl taky super, sice v jedničce byl lepší, ale i tady chválím. Já jsem se bavil a očividně ostatní lidé v kině taky. Protože budu nahlížet na film, jako takový samotný celek dávám za plný počet. Třeba na Kick Ass 3 nashledanou.

Kick-Ass (2010)

Když jsem viděl poprvé ukázky na Kick Ass, byl jsem rozhodně smířen s tím, že si tento film nechám ujít. Jak pošetile jsem si mohl myslet, že by Matthew Vaughn mohl něco zvrtat. Film byl parádní. Vaughn se pevně chopil režije a všechno jede jako po másle. Nejvíce musím vyzdvihnout dva herecké koncerty. První je bezesporu Nicolas Cage, který se po neskonale dlouho době střihl výkonem, který by měl být pro něj standard. Žel poslední roky tomu tak nebylo a jsem rád, že se zase konečně předvedl. Druhý trošku větší je Chloë Grace Moretz. Sakraš v té holce opravdu něco je. To, co zde předvedla mě nechalo dlouho sedět s otevřenou pusou, protože strčila do kapsy i velká filmová jména. Nezbývá než doufat, že jí to vydrží a bude dostávat více takových rolí. Ze začátku mi teda Aaron Taylor-Johnson moc nevyhovoval, ale nějak jsem ho bral s rezervou a celkem se to dalo. Kdo mi byl ale opravdu velmi nesympatický, tak Christopher Mintz-Plasse. Nějak toho týpka nemůžu vystát. Je takový zvláštní. Když si to teda shrneme, do nebes bych vynesl Chloë Grace Moretz a její pindy slečny Mindy (fakt hlašky jak poď na mě zboku :) a také neuvěřitelný soundtrack, který skvěle podtrhoval celý film a pak především hudební podkresy během fight scén. Velmi tento film chválím.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Upřímně zase film, který se mi trefil do vkusu. Krev, akce, kulomet, buchty v jednom balení. Prototyp dokonalého filmu. Pan Wirkola přetvořil mrtvý sníh v očekávání, co přijde příště...protože Jeník s Mařenkou mě, ve srovnáním s očekáváním, tak dostali, že si dám kino repete. A už se nemůžu dočkat. Není nad pořádnou čočku :)