Dokonalý trik (2006)

Ale prečo nie? Takmer dokonalá záležitosť, v ktorej mi v tomto prípade nevadili prvky fantasy a sci-fi. Miestami mi prišiel dej trochu prekombinovaný, ale v únosnej miere. Film núti premýšľať, baví, obaja hlavní herci a aj ozdoba Scarlett Johansson odviedli dobrú prácu, a vlastne všetko čo sa týka tohto filmu "šlape", tak nemám väčšie výhrady a bez nejakého väčšieho váhania dávam 5*.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Určite jeden z najlepších seriálov vôbec, ktorý však diváka nenúti príbehom (ale skôr kvalitou) sedieť pri obrazovke, čo veľmi oceňujem. Som zvedavý či aj štvrtá séria udrží nastavenú latku vysoko, pretože už v tretej niektoré diely pokrivkávali. No napriek tomu stále nadpriemer. EDIT: beriem späť! Piata, šiesta a najmä siedma séria je len tieňom tých úvodných. Jedna trápnosť strieda druhú, a ťažko sa dá nájsť niečo pozitívne v jednotlivých epizódach.

Hvězdný prach (2007)

Dobrá rozprávka skôr pre dospelých, ktorá mi ale veľmi nesadla. Možno pre to pomalšie tempo... neviem. Inak to má všetko čo má mať - dobrý príbeh, kúzlo, romantiku, skvelú hudbu...

Královna (2006)

Z nejakého dôvodu som tomu nemohol dať 3*, aj keď viem, že na 4 to nie je. Z dokumentárneho pohľadu je to v pohode, ale ako dráma (prípadne tragédia), tam viac vecí nefunguje. Jednoducho som sa nudil a prekvapivo to nezachránil ani anglický suchý humor.

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Kto videl najskôr Shining, tak určite tušil, že úloha diabla Nicholsonovi sadne dokonale. A tak sa aj stalo. No a keď sa k tomu pridá diabolská hudba, pohľadné herečky, jedinečný humor a dialógy - musím prideliť aspoň 4*.

Bestiář (2007)

Trápny film od začiatku až do konca. Fakt som nevedel na čo a s akou úlohou bol tento blud natočený, až pokiaľ som si neprečítal niektoré komentáre. Ale aj tak nie je veľmi čo hodnotiť.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Výborná až skvelá záležitosť - až po premenu na upírov. Po nej akoby to už Rodriguez nezvládol, a ku koncu filmu mi už dokonca dochádzali hviezdy na hodnotenie. Škoda toho, ale ako sa vraví: "Na chybách sa človek učí" a určite mi dáte za pravdu, že v Planéte Teror to už predsa bolo o niečom inom :-)

The Hire: Hostage (2002)

Aj keď John Woo nie je zo všetkých režisérov The Hire môj najobľubenejší, medzi týmito kraťasmi to u mňa vyhral.

Uprchlík (1993)

Výborne spracovaný a natočený thriller, ktorému sa dá všetko aj uveriť. Len nedoporučujem pozerať so slovenským dabingom, lebo ten vám film zaručene znechutí. Inak OK, hlavne scéna s vlakom je super.

Muž proti muži (2006)

Zaujimavý film vo viacerých pohľadoch, situovaný najmä v prvej polovici do peknej drsnej prírody. Najviac ma však zaujal mystický záver a rozchod hercov vlastnou cestou - a to mi tak trochu pripomenulo lynchovinu. Nejde teda o klasický happyend, je to krok vedľa (nehovorím že zlý) k všeobecnej spokojnosti aj fanúšikov Brosnana. Je to teda niečo, o čom človek po filme popremýšľa, a preto som sa priklonil k 4*.