Stáhni mě do pekla (2009)

Nie nespomínam si že by som bol už niekedy v kine a ľudia by po tretine filmu začali odchádzať, a to určite nie z dôvodu slabej úrovne. A Sam Raimi to s Drag Me to Hell dokázal! Hmm... veru slabšie povahy mali v kine problém, napriek tomu atmosféra až tak veľmi hustá nebola a k plnému hodnoteniu mi chýbalo aj trocha logiky. Aj keď film vo mne niečo zanechal a veľmi pochybujem, že nás v roku 2009 čaká z hororovej scény ešte niečo lepšie.

Stan Helsing (2009)

Na Scary Movie sa to nechytá, zďaleka tak nebaví, a odkazov na hororové postavy minulosti je tu tiež pramálo.

Stíhači Red Tails (2012)

Tradične prikrášlený príbeh americkými farbami, ale inak vcelku presvedčivé zobrazenie leteckých súbojov v druhej svetovej vojne, ktorých nie je zas až tak veľa.

Stopař (1986)

Jednoduchý dej, slabší scenár, ale inak dobre natočený thriller-horor, pri ktorom som sa však nebál ani náhodou. Možno keby atmosféra a napínavosť zo začiatku vydrží... Ale feeling hororového roku 87 to veru malo.

Strom života (2011)

Náročný film, ani zďaleka nie pre každého. Kto sa zmýlil, dal odpad! alebo minimum hviezd. Tí ostatní si asi v ňom niečo našli, čo je aj môj prípad.

Sucker Punch (2011)

Akčný fantasy zlepenec, akých je málo, a preto ich netreba "zatiaľ" veľmi rozpytvávať.

Sunshine (2007)

Danny Boyle má zjavne slabosť pre scenáre, v ktorých ide o správanie ľudí v krízových situáciách. Predviedol to už vo filmoch Trainspotting (môj najobľúbenejší), 28 Days Later alebo Shallow Grave. No myslím že Sunshine bol krok vedľa. Správanie postáv aj ich výber je nelogický, chýbajú mi spojitosti medzi osobami, na čo ich vlastne bolo toľko, veď nakoniec stačil jeden a ostatní si navzájom len prekážali. No a že to najďalej dotiahne práve Cillian Murphy, bolo jasné už na začiatku. Jeho tvárička podobne ako DiCapria v Pláži sa predsa vždy hodí a poteší najmä ženské obecenstvo. A nejasná postava na konci filmu, ktorá ani nie je nevydarená, skôr mi to prišlo že sa nevošla do rozpočtu a tak sa šetrilo na jej záberoch, je pre mňa ďalším mínusom. A už vôbec sa mi nechcú rozpisovať fyzikálne nezrovnalosti, ako odkiaľ sa zobrala gravitácia na lodi a podobne. Výborne to však opísal monolog. No aby som len nekritizoval, tak vyzdvihnem vynikajúcu hudbu, pri ktorej sa okrem Johna Murphyho zohriali aj skvelí Underworld (opäť ako v Trainspottingu). Táto dodáva filmu výbornú atmosféru!

Svéráz národního lovu (1995)

Identické s rybolovom, len menej vodky a o čosi viac akcie. Záleží len na uhle pohľadu, či vám táto komédia sadne alebo nie. Ale myslím že príjemné rozptýlenie zavialo aj tentokrát z východu.

Svéráz národního lovu v zimě (2001)

Slabšia a aj kratšia časť (98 minút určite toto voľné pokračovanie nemalo) Sverázu, ktorá taktiež obsahuje množstvo vtipných a jedinečných momentov tejto ruskej partičky.

Svéráz národního rybolovu (1998)

Môj prvý stret s ruským svojrázom nedopadol najhoršie, avšak zdá sa že bez vodky to ani pri pozeraní nie je ono, pretože s čistou hlavou mi scény prišli silené a taký je aj môj výsledný dojem z filmu. Holt menej je niekedy viac, mohlo napadnúť tvorcov rybolovu, pretože sa zdá že nie som sám kto nemá rád absurdity. Inak nápad fajn. 70%