Kurošicudži - Season 2 (2010) (série)

Více temnější než infantilní jednička. Až mi občas některé úlety chyběly.Tvůrci se tu snaží zamotat "příběh" výkladem smluv mezi sluhy a jejich pány. Mnoho věcí se doslova vycucá z prstu a spousta nelogičností vás praští přes nos. Je neuvěřitelné jak málo děje se dá roztáhnout do 12 dílů. Jednu věc ale tato série zajistila - rozčarování fanynek. Démon zůstává démonem, ať je to ten, či onen.

Kurošicudži (2008) (seriál)

Tato anime série není tak špatná (ale ani tak dobrá) jak tu někteří píší. Problém vidím především v rozdílné kvalitě jednotlivých dílů. Některé jsou jednoznačně za 5 hvězdiček, jiné tak za 2. Bohužel se v sérii průběžně objevují nelogičnosti a jen tak se uprostřed děje objevují postavy, aby vše zvrátily. Animace je průměrná. Aby se vám tato anime líbila, je téměř nutností najít si v ní nějakého svého favorita (jak je to mimochodem u většiny snímků, tohoto žánru). Pokud se tak nestane, tak ho možná ani nedokoukáte. Z tohoto anime totiž doslova čiší japonská ujetost (okázalost, pompéznost, kýč, překrucování faktu, nadšení z viktoriánské doby, občasná infantilita a strojová neměnnost charakterů a jejich postojů).

Temné stíny (2012)

Myslím, že Burton vaří posledních pár let z jiš několikrát vyvařené destilky. Tenhle filmek je docela slátanina. S nikým se pořádně neseznámíte, scénka střídá scénku. I přesto jsem byl odhodlán ve 2/3 filmu hodnotit lepšími 3 hvězdičkami. Konec byl ale strašlivý, takže to bude tentokrát jen za 2. Inu málokdy se mi stává, abych přál úspěch hlavnímu záporákovi - navíc nesympatickému. V tomto filmu se to podařilo.

Bakemonogatari (2009) (seriál)

Velmi se mi líbila grafika, střih a netradiční "kamera". Byla tam i trocha té psychologie. Bohužel se mi zdály některé dialogy totálně o ničem, některé sexuální narážky byly těžce dětinské a občasné afektované projevy hlavních hrdinů mě dostával na kolena (ve špatném slova smyslu). Takže z toho jsou nakonec lepší 3 hvězdičky.

Přichází Satan! (1976)

Vcelku povedený horor - skvělá atmosféra, dobří herci, skvělá hudba. Abych ale mohl dát plných 5 hvězdiček, nesmělo by se v příběhu objevit pár nelogičností (jde mi především o konečnou scénu - pozor spojler - kdy Peck vyjíždí z domu a policie si rázem usmyslí, že ho musí pronásledovat a nejlépe zastřelit).

Damien (1978)

Je zde poměrně velká spousta nesrovnalostí (až nereálností) a některé postavy si doslova koledují o smrt, takže divák už dopředu ví, jak skončí. Věčná škoda, protože částečně byla atmosféra z prvního filmu zachována a hlavní hrdina spolu s hudbou jsou fajn. Celkově se tento film dá hodnotit 3 hvězdičkami (viděl jsem horší).

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Tento snímek je příjemná snová pohádka zaměřená především na menšího diváka (alespoň dle mého pocitu). Samozřejmě má svůj morální, ekologický a poeticky něžný přesah, který vtáhne do "děje" i staršího diváka. Přesto se mi zdálo, že bylo vyřčeno příliš málo a mnohdy dosti nesmyslně. Zejména bytosti z vodního světa byly v podstatě jen na okrasu. Což mě dost zamrzelo a proto i dávám slabší 4 hvězdičky (z pohledu dětského diváka) - ze svého bych musel dát o hvězdičku méně. Musím se ale přiznat, že mi sledování této anime evokovalo permanentní úsměv na tváři doplněný hřejivým pocitem u srdce.

Stranger: Mukó hadan (2007)

No čekal jsem od tohoto anime mnohem víc. Příběh je bohužel odhadnutelný, hudba se neprosto nehodí do samurajské anime (působila na mne hodně rušivým dojmem), vztah ústředních postav kýčovitý a souboje (což je pro mne nejdůležitější) totálně nerealistické. Působí to na mne jako rodinný film pro mladší 15 let. Nevím no, prostě mi to nesedlo. Takže za mne slabší 3 hvězdičky.

Lásky mezi kapkami deště (1979)

Krásný poetický, místy dosti vtipný, dobově věrný a bohužel i vcelku pravdivý (co se týče poetické lásky) film, který se tvůrcům opravdu povedl. Za mě jasných 5 hvězdiček.