Upíří deníky (2009) (seriál)

Tak to je zase něco. Spojení postav z modelingové agentury, upírských a pubescentních klišé a potřebu vydělat prachy. Jak už tu bylo někde v komentářích řečeno, Bladea na ně. Ani nevím, proč nedám odpad.

Noční hlídka (2004)

Doporučuji vidě jak Noční, tak i Denní hlídku hned po sobě. Člověk pak netápe ve tmě a dokáže chápat děj a pohnutky jednotlivých protagonistů. Po prvním odděleném shlédnutí jsem si říkal, "co to má být, taková slátanina". Po shlédnutí obou filmů zároveň na obrazovce o větším formátu se vše rázem vyjasnilo. Pět hvězd nedávám kvůli tomu, že děj nebyl tak namakaný a postavy tak prokreslené, jak by mohly. Celkově vzato se jedná o dobrou podívanou v temnějším prostředí a bez superhrdinů masakrujících temné, takže lepší 4 hvězdičky.

Denní hlídka (2006)

Doporučuji vidě jak Noční, tak i Denní hlídku hned po sobě. Člověk pak netápe ve tmě a dokáže chápat děj a pohnutky jednotlivých protagonistů. Po prvním odděleném shlédnutí jsem si říkal, "co to má být, taková slátanina". Po shlédnutí obou filmů zároveň na obrazovce o větším formátu se vše rázem vyjasnilo. Pět hvězd nedávám kvůli několika akčním scénám, které jsou uměle a necitlivě implantované do děje (pozor spoiler: házení koulí / rozbombardování nejrůznějších objektů, obří ruské kolo, boj neboj obou skupin na konci atd.). Celkově vzato se jedná o dobrou podívanou v temnějším prostředí a bez superhrdinů masakrujících temné, takže lepší 4 hvězdičky.

Zbraně pro San Sebastian (1968)

Strašně mě irituje nesmyslné jednání indiánů, a co střela, to čtyři mrtví. Toto dílo v podstatě říká, že likvidace indiánů vlastně není nic tak hrozné - vždyť si to zaslouží.

Konečná uprostřed cesty (2011)

Nemůžu, opravdu nemůžu dát více hvězdiček než 2. Hlavní hrdina hraje lépe než obstojně a proti komorním dramatům taky nic nemám, ale... Dle mého názoru tu jsou filmy od toho, aby lidi bavily. Ne, aby se u nich člověk unudil k smrti. Jestli chtěl pan režisér dané téma ztvárnit natolik dokumentárně, měl raději natočit dokument se vším, co k tomu patří. Mé krédo je: "Proč chodit na filmy, které jen kopírují životní situace (a nepřidávají nic svého), když dané životní situace můžeme přímo zažívat"?? Je to jako se x hodin každý den koukat na nějaký nekonečný seriál o něčím životě a sám vůbec nežít. Prostě ztráta času, i u tak komorního tématu. Jak už tu bylo zmíněno, úvodní scéna s doktorem hodně napoví o charakteru filmu a rozhodně to není nic lichotivého.

Sestup Orfeův (1960)

Jasných 5 hvězdiček - zde není co dodávat. Skvělý námět, herci, dialogy, atmosféra a sdělení. Myslím, že je to jedna z nejlepších rolí Branda. Neprávem zapomenutý film.

Film jako Brno (2011) (studentský film)

Jako komedie opravdu zdařilé. Bylo vidět, že si lidé před kamerou opravdu rádi zahrají divadlo. A jde jim to moc dobře. :-) Kdyby se dala dotčená sociální otázka vyřešit takovouto vtipnou formou, bylo by to super. Bohužel jsou fakta a argumenty trošku někde jinde. Všichni mají v něčem pravdu a v něčem naopak dělají chybu. Po "debatě" s jedním z tvůrců tohoto filmu již chápu, proč byla vybrána groteskní forma dokumentu - téma je z jejich strany chápáno velmi obecně a nemají potřebu něco řešit. Trošku mně to připomnělo dokument Singles - ukázat téma, ztrapnit pár lidí a jít na další film (podobnost s přístupem natáčeného redaktora je zřejmá). Myslím, že toto téma by si zasloužilo opravdový dokument, který vyslechne všechny zúčastněné strany a nabídne divákovy komplexní obraz.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Toto je průměrný film od Alice Nellis. Dle mého mu je na škodu žánrové zařazení. Komedií tohoto typu nám v posledních třech letech vyprodukovala česká kinematografie opravdu spousty. Na komedii to bylo příliš jako "drama". Myslím si, že je to opravdu silné téma, hlavně dnes, kdy ženy budují kariéru a skutečné sociální vztahy jdou díky IT technologiím a celkovému konzumu zeměřeného na sobeckou individualitu do kelu. Kdyby z tohoto tématu udělala Alice pořádné drama (na které myslím, že má) - byl by to trhák roku (a možná i desetiletí). Takhle je to ale jen ona průměrná komedie s dobře hrajícími protagonisty a trochu odfláklým koncem.

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Výborně natočený a zahraný se silným scénářem. Pokud máte chuť a možnost zajít si do kina na nějaké kvalitnější drama, výběrem tohoto snímku rozhodně neprohloupíte. Škoda, že se takových filmů točí tak málo. A jelikož je film málo komerční, vypustilo ho ústecké kino ve Fóru zcela. Je srandovní, když v kině běží už měsíc namísto tohoto mezinárodně oceňovaného filmu nějaký bezduchý odpad. :-) Pak se není možné divit, že návštěvnost českých kin je taková, jaká je.

Muži v naději (2011)

Není to tak špatné, jak tu někteří píší. ;-) Na české poměry současnosti je to pořád ještě nadprůměr. Škoda občasného přehrávání. Taky mi trošku vadilo to, že bylo ve vedlejších rolích přemodelkováno. Ale co, snímek měl být jakousi parodií na vztah mužů a žen a to se mu celkem povedlo. Pro všechny, kteří chtějí rýpat do celkové nerealističnosti, bych chtěl vzkázat: "Nejde o realitu, ale o akcentovanou nadsázku"! Ačkoli je snímek velmi jednoduchoučký - jako povídky z jedné a druhé kapsy - neměli bychom mu to mít za zlé. Jen se vysmívá naši zaběhnutým rolím. Za sebe dávám lepší 3 hvězdičky (69 %).