Ostrov v ohni (1969)

Skvělé téma, pohřbené špatným scénářem, mnohdy nehodící se hudbou a táhlým dějem.

Do nitra Planety opic (1970)

Druhý díl Planety opic se může pochlubit katastrofálním scénářem. Pozor spoiler: První třetina filmu je vykrádání jedničky, druhá třetina je omílání jednoho útěku za druhým (když připočtu ty z prvního dílu, tak už mi to leze krkem) a třetí se svou sektou bez pokožky je obyčejnou parodií na film jako takový. Bože, jak se takový potenciál mohl zvrhnout v něco tak nesnesitelného? Miliony nelogičností - příběh nemůže pokračovat se stejným hlavním hrdinou a musí přiletět jeho náhradník; náhradníkovi se podařilo přiletět na stejné místo a ve "stejný" čas (v rozpětí tisíce let, jak jednoduché); Nova tu slouží jako zátěž a hezký obrázek v jedné podobě; nikdo si zprvu nepřipustí podobnost se Zemí; telepati nosí masky - k čemu?; telepati se nechají dobrovolně pobít opicemi, ačkoli by je mohli obrátit na útěk falešným rozkazem nebo vzájemnými rvačkami; nic není podrobněji vysvětlené. Navíc herecké výkony jsou mnohdy dosti laxní. Prostě bída. Tento díl proto vždy nejraději přeskakuji, i když je pro celou sérii tím nejtypičtějším ("souboj" v kleci a odpálení bomby).

Planeta opic (1968)

Výborná sci-fi, originální příběh, charismatičtí herci. Ačkoli zde nejsou spousty dokonalých zvláštních efektů a megalomanské komparzy, odvážím se říci, že takto má vypadat kvalitní sci-fi. :-)

Země krásná neznámá (2006) (seriál)

Nízký počet hodnocení tady na CSFD mě u tohoto dokumentu docela udivuje. Vždyť běží na veřejnoprávní televizi - vidět ho může snad každý, a přesto je tu jen 42 hodnocení. I to je důkazem toho, že lidi nezajímají takovéto zprávy, protože jim říkají, jak svým rozmařilým životem ničí Zemi. A ji neničí jen nejbohatší vrstvy, ale téměř všichni. Vše je to jen otázka nabídky a poptávky, otázka rovnováhy. Někde se odebere a jinde něco vznikne. Lidé jsou ovce, které kvůli svému blahu zničí klidně celý svět. Je to smutné, ale je to tak. :-( Dokument jako takový je velmi dobře natočen. Přestože jednoznačně straní ekologickým snahám ochránců přírody, snaží se být objektivní a zbytečně netlačí na pilu. Pro mne jasných 5 hvězdiček.

Státní rada (2005)

Postava Fandorina mi přišla, co se týče případu, jako příliš vedlejší. Proto nemůžu dát plné hodnocení. Jinak je to jeden z mála kvalitních ruských filmů, co jsem měl doposavad možnost vidět.

Nachové plachty (1961)

Příjemná naivně romantická pohádka pro "dospělé". Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale nakonec mne ten romantismus utáhl na vařenou nudli - takže dávám 4 hvězdičky. Je docela škoda, že se ve filmu nevyskytuje více dobrodružných námořních příhod - jistě by pak snímek aspiroval na 5 hvězdiček.

Převtělená (2007)

Plně souhlasím s uživatelem Praxis. Zajímavé táma, výborná Lili Taylor, mdlý a pasivní Duchovny, useknutý konec. Mohlo z toho být mnohem víc, kdyby se propracovaly pocity a strasti hlavních hrdinů. To se však nestalo. The Secrat je dle mého skromného názoru remake japonského dramatu Himitsu, který se opravdu povedl (žádná polovičatost). Himitsu můžu jen doporučit. Převtělené pak dávám lepší 2 hvězdičky (55 %).

Poslední plavky (2008)

Docela jsem se tohohle filmu bál, ale po jeho shlédnutí se musím přiznat, že jsem se královsky bavil. Příběh je jednoduchý, místy až kýčovitě blbinský. Přesto však nechápu zdejší hodnocení. Když ho porovnám s balkánskou komedií, se kterou se v ničem nezadá, musím konstatovat, že jsou Poslední plavky obětí předsudku. Jinak si to totiž nedovedu vysvětlit.

Osudové selhání (2007)

Strašlivá nuda, která graduje absurdním chováním hlavních protagonistů. To, že jsou agenty FBI, chladnokrevní špioni, či zapálení věřící, by jim neuvěřilo ani malé děcko. Pozor Spoiler: Ty spousty výmluv (proč se agent FBI hrabe ve věcech svého nadřízeného, proč jede jednoznačně pomalejší "zkratkou", proč se zničeho nic chová roztržitě a přehrává), které mu zkušený špión baští jak přemaštěné italské špagety, jsou opravdu na ránu a výsměchem zdravému rozumu (potažmo inteligenci samotné). A proto dávám lepší jednu hvězdičku.

Dotek motýla (1972) (TV film)

Velmi poetické a zároveň ponuré. Kdyby nebyla tak silně cítit televizní adaptace 70. let, jistě bych dal bez ostychu 5 hvězdiček. P.S Předloha je však minimálně o řád působivější.