Absurdistán (2006)

Po 10 rokoch zvyšujem hodnotenie. Film sa ukázal ako veľmi nadčasový a na mnoho z predpovedí nebolo treba ani 500 rokov, aby sa stali skutočnosťou :) Slabinou ostáva druhá polovica, inak by to bolo za 5 *

Akta X: Chci uvěřit (2008)

KevSpa to napisal krasne. Bolo to zahrane dobre, dvojicu Mulder a Scullyova mam rad, ale tu boli zaujimavi v podstate iba oni dvaja. Prakticky ziadne mysteriozne javy, minimum napatia a az prilis uhladeny koniec, ktory sa vobec nepodoba koncom, ake pozname zo serialu. Odporucam jedine fanusikom serialu, aby vedeli, ako sa vztah hlavnych hrdinov vyvija dalej.

Akta X - Setkání s příšerodlakem (2016) (epizoda)

Jedno veľké WTF a na môj vkus príliš uletený diel. Od X-Files som vždy očakával a až dodnes aj dostal aspoň trochu temnú atmosféru. Tu to bolo bez akejkoľvek atmosféry a s pokusom o humor, ktorý mi nesadol. Réžia úplne nezvládnutá, pripadalo mi to ako zostrih z nejakej 120 minútovej verzie. Dúfam, že zvyšok série bude v duchu predchádzajúceho dielu.

Amélie z Montmartru (2001)

Veľmi pekný film, ale na môj vkus asi až príliš "presladený" a podľa mňa skôr určený ženám. Ja som sa nedokázal stotžniť s uvažovaním Amélie v súvislosti s Ninom, čo mi dosť vadilo. Inak super film na zlepšenie nálady, scény sú pekné, hudba tiež a za pozornosť stoja obrazy v byte Amélie :) Ako celok na mňa pôsobí príjemne a veľmi optimisticky, nemám však pocit, že by to vo mne zanechal niečo viac, preto 4*. Odporúčam pozrieť, pre mňa to bola svieža zmena oproti americkej produkcii.

American Crime Story - Lid versus O. J. Simpson (2016) (série)

Bolo to pre mňa veľké prekvapenie. Čakal som lepšiu drámu zo súdneho prostredia, chcel som si to pozrieť hlavne kvôli získaniu vedomostí z priípadu o ktorom som síce niečo vedel, ale chcel som podrobnosti. Nakoniec som dostal výborný seriál, ktorý som pozrel za 2 dni. Je to výborne natočené, výsledok procesu som poznal a napriek tomu seriál udržal moju pozornosť celý čas s výnimkou 2. dielu, ktorý bol trochu slabší. 80 %

Ängelby (2015) (seriál)

Námet je zaujímavý a dopozeral som to do konca pretože som chcel vedieť ako to dopadne. Ale je to zbytočne prekombinované a hlavne rozťahané. 6-8 dielov by úplne stačilo a potom by to bolo pokojne aj za 4* pretože technicky je to na dobrej úrovni a miestami je aj atmosféra porovnateľná s najlepšími severskými seriálmi.

Aniara (2018)

Aniara je úplne priemerný sci-fi film, ktorý neprináša nič nové. Námet je síce zaujímavý, ale spracovanie je slabé. Bavilo ma len prvých 30-40 minút, potom to bola už len nuda. Na konci mi bolo úplne jedno ako to dopadne, pretože všetky postavy boli nevýrazné a nemal som k nim žiadny vzťah. 50 %

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Zdeněk sa v gastronómii vyzná a navyše aj vie, ako čo správne okomentovať, takže sledovanie relácie je veľmi zábavné. Bohužial v druhej sérii už finálne testovanie nie je tajné, takže to trochu stratilo svoje čaro, ale inak je to fajn. Kvôli tomu, že je to prakticky vždy o tom istom a zrušeniu tajného záverečného hodnotenia dávam 4*.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Tak toto išlo úplne mimo mňa. Odhliadnuc od toho, že som skoro nikoho nepoznal, to malo nezaujímavý scenár a slabý humor zameraný skôr na humus. Presne takéto komédie nemám rád a preto som tento film pretrpel až do vykúpenia na konci. Verbal to napísal veľmi jasne a v tomto prípade sa s ním zhodujem. 25%

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

O niečo slabšie ako The World At War, ale aj tak veľmi dobré - hlavne vďaka farbe. Zároveň obsahuje veľa silných záberov, ktoré každého presvedčia o tom, že vojna je veľmi nepríjemná záležitosť. 90 %