Hrozba jménem Eyjafjallajokull (2010) (TV film)

Prvá polovica bola fajn, ale potom mi to pripadalo ako zbytočné strašenie ľudí založené na "čo by bolo, keby...". Aprílové problémy boli spôsobené náhodnou zhodou okolností (to sa v dokumente spomína) a opakovanie týchto okolností je málo pravdepodobné, no na tom sa zakladá celé to ich polemizovanie.

Expendables: Postradatelní (2010)

Čakal som omnoho viac, potešil ma iba Statham a dobrá choreografia súbojov a zopár hlášok, naopak ma dosť sklamalo až prehnané používanie digitálnych efektov aj tam, kde doteraz výborne fungovali kaskadéri. pre mňa priemerný film.

Tunguzská katastrofa (2008) (TV film)

Teórie to boli zaujímavé, ale niektoré na môj vkus až príliš uletené a miestami mi to pripadalo tak, že autori do toho zahrnuli všetky možné tvrdenia rôznych ľudí bez toho, aby si ich nejako overovali alebo podrobili detailnejšiemu skúmaniu. Na druhej strane však ukazujú aj zaujímavé fakty, čize za pozretie to stojí, len niektoré tvrdenia sú až priveľmi fantastické :)

Počátek (2010)

WOW. Toto bolo prvé, čo mi napadlo hneď po skončení filmu...jednotlivé úrovne filmu som sledoval celkom úspešne a nestratil som sa v nich, koniec som tak trochu očakával, ale to mi vôbec nepokazilo celkový dojem. Hudba je úžasná, efekty taktiež a Leonardo ma s každým svojim ďalším filmom presviedča, že je to pán herec. Pre mňa je Inception filmom roka, konečne je to totiž zmena oproti bežnej produkcii, kde je už takmer pravidlom, že na konci príde akýsi zvrat, tu sú však "karty" vyložené na stôl takmer okamžite a divák má možnosť ši všetko priebežne utriediť a spracovať, čo celkový dojem pekne umočňuje. Navyše pri prvom sledovaní som si nevšimol žiadne logické/faktické chyby ako tomu zvykne byť pri iných filmoch. 100%

Machete (2010)

Pekne natočené, so správnou Béčkovou atmosférou a oproti dvojici Grindhouse je tam aj viac pekných báb :) Machete je u mňa presne medzi Death Proof a Planet Terror (Planet Terror sa mi páčil najviac). Z traileru to vyzeralo na kopec akcie, nakoniec jej až tolko nebolo, ale nehodnotím to ako nejaké negaatívum, pretože namiesto akcie sa do filmu vošlo viac hlášok.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Po 1. dieli som opatrne hodnotil 4 hviezdičkami a aj po 8. dieli pri nich ostávam. Technická stránka je dokonalá, herecké výkony tiež super, ale niečo mi tam chýba. Atmosféra je správna, no do deja ma to nevie vtiahnuť a vôbec nepociťujem extra silnú potrebu vidieť ďalší diel. To je však asi jediná chyba Boardwalk Empire. Doplnenie po 9. dieli: veľmi ma prekvapil, zatiaľ bezkonkurenčne najlepší, ak to takto bude pokračovať do konca, tak hodnotenie pôjde určite vyššie.

Volný pád (1993)

Ako čítam komentáre, tak už bolo všetko napísané, preto v skratke zhrniem svoje dojmy: skvelý Michael Douglas, výborné dialógy okorenené čiernym humorom a úžasná atmosféra. D-Fensovi som fandil od začiatku do konca. [spoiler:]Jedinou chybou je záver, tam je D-Fens vykreslený ako psychopat, nebyť toho, tak je to dokonalý film s dokonalou satirou dnešnej spoločnosti.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Viackrát som si všimol, že je to pripravené (napríklad mal Bear pri plavani v rieke pod svetrom záchrannú vestu), ale to nič nemení na fakte, že je to výborne natočené a hlavne sa v divák každú chvíľu dozvie nejakú zaujímavú informáciu, čo sa už o mnohých programoch na DC nedá povedať. Bear ma charizmu, schopnosti a odvahu, neviem si predstaviť, že by bol v hlavnej úlohe niekto iný.

V nejhorším případě (2010) (pořad)

Pekne natočené a pre väčšinu ľudí aj užitočnejšie ako Ultimate Survival. Bear s jemu vlastnou eleganciou prekonáva všetky nástrahy a tak to má byť. Nepôsobí to takým autentickým dojmom ako Ultimate Survival, ale to asi ani nebolo cieľom programu. Páči sa mi, že na konci každej príhody je stručné zhrnutie potrebných úkonov, ktoré platia vo všeobecnosti. 90%

Červený drak (2002)

Po pozretí Červeného draka ma prekvapilo hodnotenie 73%. Edwarda mám rád, keď sa k nemu pridal výborný Harvey, ktorého som si obľúbil v Reservoir Dogs, tak som začal tušiť, že to bude dobré. Herci hrajú výborne, scenár, je kvalitný a všetko to krásne podfarbuje atmosférická hudba. Ak k tomu pridáme napínavé finále, tak je to 5* ako vyšitých.